Skip to main content

25 złotych za DLC z kilkoma obrazkami. Gracze oburzeni płatnym dodatkiem do Age of Mythology: Retold

Nie pomaga nawet nostalgia.

Odświeżona wersja kultowej strategii Age of Mythology wywołała dość nietypowe kontrowersje. Tytuł oficjalnie zadebiutuje dopiero dzisiaj, ale za to jego pierwsze DLC już zbiera przytłaczająco negatywne recenzje. Dlaczego? Ponieważ za dodatkową opłatą gracze mogą nabyć... pakiet grafik sprzed 20 lat.

Wyceniony na 25 złotych dodatek Legacy Deity Portrait Pack dodaje do gry - jak nazwa wskazuje - możliwość zmiany portretów pojawiających się w grze bóstw na grafiki z oryginalnego wydania gry z 2002 roku. Paczka dostępna jest za darmo dla wszystkich osób, które zakupiły przedpremierowo edycję Premium tytułu i mogą bawić się już od pewnego czasu w ramach wczesnego dostępu.

Osoby, które zdecydowały się na preorder, wykorzystują tę możliwość, aby wyrazić swoją krytykę na temat DLC. Według nich twórcy sprzedają treść, która powinna być dostępna bez dodatkowych opłat w ramach nawet standardowego wydania tytułu. „TO JEST GORSZE NIŻ ZBROJA DLA KONIA” - komentuje The Wolf of Walmart, nawiązując do niesławnego DLC do Obliviona. „Czemu Microsoft każe nam płacić za coś, co powinno być dostępne za darmo. Nie mówiąc już o tym, że to po prostu kilka przeskalowanych JPEG-ów”.

Zobacz na YouTube

Dostałem dodatek za darmo, ale wszyscy inni też powinni go dodać za darmo” - dodaje Chong. „Dla mnie to coś szalonego, że remake sprzedaje za dodatkową opłatą starą zawartość, zamiast po prostu pozwolić włączyć ją w opcjach” - pisze Mr.Unstable. „To powinna być opcja w menu gry, a nie DLC” - uważa z kolei Stardawg.

Oprócz jednak kontrowersji wokół dodatku podstawowa wersja gry zbiera bardzo pozytywne oceny. Gracze wskazują m.in. na drobne zmiany w mechanice, dzięki czemu tytuł nie odstaje już tak znacząco od strategii wydanych w ostatnich latach. Samo Age of Mythology powstało jako spin-off serii gier RTS Age of Empires i dodaje do formuły elementy nadnaturalne oraz scenariusze zaczerpnięte z mitologii i legend, zamiast rzeczywistych wydarzeń historycznych.

Zobacz także