Activision na wojnie z oszustami. Pozwano twórców cheatów do Call of Duty
Oprogramowanie wyrządza „ogromne” szkody.
Activision podjęło kolejne kroki w walce z oszustami. Koncern w ubiegłym tygodniu pozwał EngineOwning, które tworzy i sprzedaje cheaty do gier z serii Call of Duty.
Podkreślono, że niemiecka firma jest „zaangażowana w rozwój, sprzedaż, dystrybucję, marketing i wykorzystanie złośliwego oprogramowania i hacków do popularnych tytułów sieciowych”. Wydawca zarzuca „nieuczciwą konkurencję” i celowe łamanie warunków umowy licencyjnej.
EngineOwning oferuje abonament na cheaty do wielu tytułów - nie tylko gier z serii Call of Duty, ale też Halo Infinite, Battlefield 5, Splitgate i Overwatch. Katalog obejmuje oprogramowanie umożliwiające automatyczne celowanie i strzelanie oraz ujawnianie pozycji przeciwników.
Activision domaga się zaprzestania sprzedaży i dystrybucji aplikacji, które pozwalają uzyskać nieuczciwą przewagę w rozgrywce. Wydawca przekonuje, że w wyniku działalności niemieckiej spółki poniósł „ogromne i nieodwracalne” szkody wizerunkowe i utracił przychody.
„Z powodu dużej popularności gier z serii CoD, tego typu pozbawione skrupułów osoby i firmy często próbują wykorzystywać gry do własnych korzyści i zysków, sprzedając cheaty, hacki i inne złośliwe oprogramowanie, doskonale wiedząc, że tym samym rujnują rozgrywkę innym graczom” - wyjaśniono.
Activision już jakiś czas temu wypowiedziało wojnę cheaterom. Tuż przed świętami tylko jednego dnia zbanowano 48 tysięcy oszustów w Call of Duty Warzone i Vanguard, a jakiś czas temu uruchomiono nowy system do walki z nieuczciwymi graczami.