Ban na Twitchu za wpisy na Facebooku lub Twitterze - platforma zmienia zasady
Nowe regulacje.
- Twitch może karać za działalność na innych portalach społecznościowych
- Zgłoszenia będą weryfikowane wraz z kancelarią prawniczą
- Wśród wykroczeń są groźby i wykorzystywanie seksualne
Twitch poinformował o zmianach w sposobie walki z mową nienawiści. Od teraz użytkownicy mogą zostać ukarani także za wpisy lub wypowiedzi poza serwisem.
Jak wyjaśniono, w udokumentowanych i udowodnionych przypadkach nękania wymierzonego w osoby korzystające z platformy, ale mającego miejsce na innych witrynach i portalach społecznościowych, mogą zostać podjęte stosowne działania. Wspomniano o aktywności na Twitterze, ale regulamin obejmuje zapewne też Facebooka.
Wymieniono dwa rodzaje wykroczeń. Pierwsze to wpisy z mową nienawiści na zewnętrznych serwisach, ale związane ze zgłoszonym incydentem, dokonanym w trakcie streamu prowadzonego na Twitchu.
Druga kategoria to działania, które są „istotnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa społeczności platformy, nawet jeśli wykroczenia te miały miejsce w całości” poza portalem. Chodzi o groźby wobec użytkowników i administracji, brutalną przemoc oraz wykorzystanie seksualne dzieci lub dorosłych. Pełna lista zabronionych czynności dostępna jest w wystosowanym komunikacie.
„Reagowanie na niewłaściwe zachowania poza serwisem Twitch to nowatorskie podejście zarówno dla serwisu Twitch, jak i dla całej branży, ale jesteśmy przekonani (co potwierdzają Wasze głosy), że jest to konieczne” - podkreślono.
„Choć zasady te są nowe, w przeszłości podejmowaliśmy już działania przeciwko poważnym i wyraźnym wykroczeniom, które miały miejsce poza serwisem, ale dotychczas nie stosowaliśmy takiego podejścia na taką skalę. Takie dochodzenia są znacznie bardziej skomplikowane, a ich rozstrzygnięcie wymaga dużo większych nakładów czasu i środków” - czytamy. Zaznaczono, że niekiedy wymagany będzie kontakt z organami ścigania.
Twitchowi w weryfikacji raportów związanych z aktywnością poza platformą pomoże kancelaria prawnicza, która specjalizuje się w dochodzeniach w miejscach pracy i kampusach, w tym dotyczących dyskryminacji i napaści na tle seksualnym. Uruchomiono również specjalny adres e-mail, na który można zgłaszać incydent.