Call of Duty: WW2 wzbogaci się o polski ruch oporu
W ramach nowego wydarzenia.
Activision ujawniło, że w dniach 23 stycznia - 27 lutego w Call of Duty: WW2 odbędzie się wydarzenie The Resistance, organizowane z okazji premiery dodatku o tej samej nazwie. Wśród atrakcji pojawi się dywizja inspirowana polskim ruchem oporu.
Oddział zaoferuje nowy ekwipunek - między innymi służący do cichego eliminowania przeciwników nóż taktyczny i pistolet SAP. Gracze użyją również zdolności pozwalającej zakłócić mapę wrogów.
Ugrupowanie o prostej nazwie Ruch Oporu bazuje na ruchach oporu z kilku państw, w tym polskim. W opublikowanych materiałach dostrzec można na przykład symbol Polski Walczącej oraz inne nadwiślańskie barwy narodowe.
Warto wspomnieć, że w Call of Duty: WW2 dywizje są odpowiednikiem systemu klas z wcześniejszych części. Każda umożliwia skorzystanie z rozmaitych bonusów przydatnych na wirtualnym polu walki.
Na czas trwania wydarzenia pojawią się też dwa tryby zabawy. Pierwszym jest znany z Call of Duty: Modern Warfare Remastered wariant Polowanie na rekwizyty - gracze z jednej drużyny przebierają się za przedmioty codziennego użytku, a członkowie drugiej próbują ich wyśledzić i zniszczyć.
Kolejna opcja to obecna w kilku poprzednich odsłonach cyklu Demolka. Naprzeciwko siebie stają dwa zespoły - jeden stara się podłożyć bomby, a drugi rozbroić ładunki wybuchowe.
Natomiast w społecznościowym Sztabie kapitan Butcher przygotuje dla zainteresowanych nowy sprzęt - karabin Volkssturmgewehr, pistolet maszynowy Orso i nóż do walki wręcz. W planach są też mundury członków różnych ruchów oporu.
Dodatkowy ekwipunek gracze zdobędą wykonując specjalne wyzwania zwane rozkazami (zarówno dzienne, jak i tygodniowe) lub odbierając darmowe Zrzuty Zaopatrzenia (po jednym na tydzień). Do tego podwójna liczba gromadzonych punktów doświadczenia.
Wydarzenie organizowane jest w związku ze zbliżającym się debiutem The Resistance - pierwszego DLC do Call of Duty: WW2. Dodatek na PS4 ukaże się 30 stycznia, a na pozostałych platformach pojawi się w późniejszym terminie.