Skip to main content

Car Mechanic Simulator 2018 - szopa, złomowisko, aukcje

Gdzie kupić własny samochód do naprawy lub odrestaurowania.

W grze Car Mechanic Simulator 2018 nie musimy ciągle naprawiać pojazdów należących do innych. Zmienimy tę rutynę poprzez zakup własnego auta, by odrestaurować je i zatrzymać lub sprzedać.

Jeśli chcesz wejść w posiadanie własnego pojazdu, musisz odwiedzić jedno z trzech miejsc: szopę, złomowisko lub aukcje samochodowe. Możemy tam zainwestować zarobione w grze pieniądze, żeby po odrestaurowaniu auta sprzedać je z zyskiem lub z dumą trzymać w garażu.


Szopa

Pierwszą z nich odblokowujemy po awansie na 6 poziom doświadczenia, a wraz z każdym kolejnym awansem na mapie pojawiać się będzie następna. Niestety, do raz odwiedzonej szopy nie możemy wrócić, co oznacza, że zniknie ona z mapy po wyjściu z niej. Stanie się tak nawet w momencie, gdy niczego nie kupimy.

W każdej szopie znajdziemy jedno lub dwa auta, najczęściej w całkiem niezłym stanie technicznym (ok. 70%). Poza tym znajdziemy tam też trochę części karoserii, czy tych do zamontowania pod maską.

Są one dobierane losowo, więc najprawdopodobniej nie będą pasować do samochodu znalezionego w szopie. Nie są one też częściami nowymi, więc przy ich użyciu musimy się pogodzić z tym, że nasze auto nie będzie w stanie idealnym.

Typowe wyposażenie każdej szopy: znaki zakazu, dwa auta, a w kącie przednie drzwi nie pasujące do żadnego z nich.

Auta zakupione w szopie nie będą się od razu nadawały do jazdy, ze względu na dość często występujące brakujące części. Chcąc szybko zdiagnozować, których części brakuje, postaraj się wybrać zakupionym autem na tor testowy. Będzie to niemożliwe, jednak gra wyświetli komunikat jakiej części potrzebujesz, żeby tego dokonać.

Ceny aut znalezionych w szopie to ok. 25-30tys.


Złomowisko

Dostęp do złomowiska uzyskamy po zdobyciu 13 poziomu doświadczenia. Tak naprawdę pełni ono rolę zdecydowanie większej szopy. Auta, które możemy na nim kupić są w złym stanie technicznym (ok.40%), z wieloma brakującymi częściami.

Naprawa takich aut będzie wymagała długotrwałych zabiegów, gdyż brakującymi fragmentami zwykle nie są proste klocki hamulcowe, lecz elementy ukryte głęboko w bloku silnika.

Nie ma drzwi, skrzyni biegów też nie. Typowe problemy w Car Mechanic Simulator 2018.

Samochody znalezione na złomowisku ze względu na swój słaby stan techniczny należą do najtańszych (12000$-15000$), jednak musimy być świadomi, że co najmniej drugie tyle wydamy na części do nich.


Aukcje samochodowe

Na aukcję samochodową możemy wybrać się po osiągnięciu 19 poziomu. Podczas pojedynczej aukcji będzie dostępnych 12 aut do zlicytowania. Możemy postarać się zakupić wszystkie, choć biorąc pod uwagę średnią cenę pojedynczego auta (35000$ - 40000$) to raczej mało kogo będzie na to stać.

Licytować będziemy z przeciwnikami komputerowymi, nie ma więc znaczenia sposób naszej negocjacji, ponieważ będą oni podbijali cenę do z góry określonego poziomu, który będziemy musieli przebić, żeby zdobyć auto.

Stan techniczny aut dostępnych na aukcji jest określany z pomocą gwiazdek, od 1 do 5. Nie ma to jednak większego znaczenia, ponieważ w obecnej wersji gry nie znajdziemy na nich aut innych, niż czterogwiazdkowe.

Sprawia to, że te samochody są w najlepszym stanie ogólnym ze wszystkich dostępnych do zakupu, posiadają wszystkie części sprawne i są gotowe do jazdy (stan ogólny ok. 80%).

Nie zwracajcie uwagi na cenę. I tak podczas licytacji podskoczy ona trzykrotnie.


Niezależnie od sposobu zdobycia auta należy zauważyć, że w obecnej wersji gry renowacja takich pojazdów jest nieopłacalna.

Nie oznacza to, że wyjdziemy na takim interesie na minusie, jednak zarobione w ten sposób pieniądze możemy zdobyć o wiele szybciej, wykonując normalne zlecenia. Szczególnie, że te w późniejszym czasie bywają bardzo opłacalne (wymiana karoserii, skrzyni biegów).

Zobacz także