Skip to main content

Chcesz szybciej zagrać w Wiedźmina 4? CD Projekt zaprasza do playtestów

Aktualizacja: CD Projekt precyzuje.

Aktualizacja (27.01.2023): CD Projekt zauważa w sieci błędne utożsamianie „playtestów” z „testowaniem QA”, więc precyzuje kwestię programu RED Playtesting, aby gracze dokładnie wiedzieli, na czym będzie polegał.

Mowa bowiem nie tylko o graniu we fragmenty gier na wczesnym etapie produkcyjnym, ale również innych działaniach. Poniżej treść komunikatu od CD Projektu:

W ramach programu RED Playtesting organizujemy spotkania, podczas których obserwujemy doświadczenia użytkowników (tzw. user experience). Prezentujemy i udostępniamy do testowania elementy naszych gier i usług na różnych etapach produkcji, ale nie tylko - może to także dotyczyć innych zasobów (np. projektów materiałów promocyjnych i in.). Podczas playtestów możemy na przykład pytać o wrażenia i opinie dotyczące balansu czy mechanik walki, różnorodnych aspektów fabuły lub dialogów, budowania świata, czy chociażby wielkości ikonek w interfejsie. Wszystko po to, by w oparciu o opinie i uwagi osób uczestniczących w playtestach tworzyć jeszcze lepsze produkcje, odpowiadające oczekiwaniom graczy na całym świecie”.


Oryginalna wiadomość: CD Projekt rozpoczął zapisy do programu playtestów, w ramach których gracze będą mogli wcześniej sprawdzić powstające produkcje studia, by wyrazić później opinie pomocne w pracach.

„W trakcie playtestów zespół badawczy będzie zbierać cenne uwagi uczestników i uczestniczek, które następnie posłużą do ulepszenia wybranych elementów tworzonych przez studio gier oraz przystosowania ich do wymagań i oczekiwań graczy na całym świecie” - czytamy w opisie.

Jest oczywiście kilka warunków, choć raczej mało wygórowanych. Największym ograniczeniem jest zapewne fakt, że testy odbędą się „na miejscu”, w siedzibie studia, a nie przez sieć. Trzeba też ukończyć 16. rok życia oraz posiadać konto na platformie GOG.

„Testy będą odbywać się stacjonarnie w siedzibie studia CD Projekt Red w Warszawie, a w późniejszym czasie - także w innych lokalizacjach. Studio będzie kontaktowało się z wybranymi kandydatami i kandydatkami, biorąc pod uwagę ich profil gracza oraz tematykę aktualnie prowadzonych badań - wyjaśnia polskie studio.

Zainteresowani powinni wypełnić formularz opublikowany na oficjalnej stronie inicjatywy.

Witryna oferuje także szereg dodatkowych informacji: playtesty odbędą się w języku angielskim i mowa najwyraźniej nie tylko o samym graniu, ale i późniejszym zgłaszaniu uwag. Nie będziemy też mogli oczywiście pochwalić się kolegom, że graliśmy w - dla przykładu - w Wiedźmina 4, ponieważ przed przystąpieniem do akcji konieczne będzie podpisanie umowy o poufności.

„Z uwagi na poufny charakter informacji, do których będziesz mieć dostęp, prosimy o nieudostępnianie szczegółów testowanych gier, szczególnie tych będących w fazie produkcji (włączając w to teksty, zrzuty ekranów, wideo, audio, streaming)” - prosi CD Projekt.

Zobacz także