Skip to main content

Concord to kolejna gra, która będzie wymagać konta PSN. Twórcy chcą „zebrać graczy razem”

„To po prostu kwestia techniczna”.

Concord - nadchodzący hero shooter od studia Firewalk, a wydany przez PlayStation - będzie kolejną produkcją wymagającą założenia konta PlayStation Network, aby zalogować się do rozgrywki. Twórcy gry wyjaśniają, że jest to niezbędne, aby zagwarantować graczom multiplatformową rozgrywkę.

Konto PSN pozwala nam zapewnić graczom cross-play i cross-progresję, to są najważniejsze kwestie. Naszym celem jest zebrać graczy razem” - przekazali reżyserka gry Kim Kreines oraz główny projektant postaci Jon Weisnewski w rozmowie z serwisem Eurogamer.net. „Z naszej perspektywy, aby gracze na PC i PS5 mogli grać razem i mogli dokonywać postępów na dowolnej platformie, musi być dodatkowa warstwa synchronizacji. To po prostu kwestia techniczna. Chcemy zebrać graczy razem, żeby mogli się razem bawić. To jest część tego doświadczenia”.

Jest to zdecydowanie odważna decyzja twórców, biorąc pod uwagę, że wymóg założenia konta PSN do kontynuowania rozgrywki w Helldivers 2 wywołał znaczne kontrowersje wśród graczy. Negatywny odzew społeczności był na tyle duży, że studio Arrowhead i Sony ostatecznie wycofali się z decyzji.

Zobacz na YouTube

Wówczas jednak konieczność powiązania kont ogłoszono, kiedy gra była już na rynku od dłuższego czasu - w przypadku Concord twórcy od razu informują o takim obowiązku. Dodatkowo wydane w maju na PC Ghost of Tsushima Director’s Cut również wymaga posiadania konta PSN, tak samo zresztą, jak to będzie z dwoma nadchodzącymi portami God of War Ragnarok oraz Until Dawn.

Samo Concord natomiast na tle innych hero shooterów na rynku zapowiada się całkiem obeicująco. Produkcję wyceniono taniej, niż większość najnowszych produkcji, i kosztuje w Polsce 169 złotych za edycję podstawową. Twórcy zapowiedzieli, że na start dostępnych będzie 16 postaci, 12 map i sześć trybów rozgrywki, a dalsza zawartość będzie dostarczana w postaci darmowych przepustek sezonowych. Jedyne mikropłatności dotyczyć będą opcjonalnych przedmiotów kosmetycznych.

Zobacz także