Skip to main content

Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, misje główne oraz poboczne, sekrety i znajdźki.

Witajcie w poradniku do Cyberpunk 2077. Najnowsza produkcja studia CD Projekt Red przenosi nas do świata opartego na papierowym systemie, wykreowanym przez Mike'a Pondsmitha. Trafiamy do Night City - miasta przepełnionego korupcją, przemocą i korporacjami rządnymi władzy, ale też wielkimi możliwościami.

W niniejszym przewodniku znajdziecie kompletny opis przejścia gry, a także wszystkie zadania poboczne i aktywności. Sporą część poświęcamy mechanice i rozgrywce, która bywa skomplikowana. Odkryjemy również wyjątkowe tajemnice gry, które pozwolą zdobyć wszystkie trofea i osiągnięcia.

Cyberpunk 2077 oferuje wiele dróg rozwoju postaci, a tym samym różne metody poradzenia sobie z problemami stojącymi na drodze. Możemy wyspecjalizować się chociażby w walce, skradaniu czy hakowaniu.


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Porady na start

Znajdziesz tutaj szereg wskazówek, związanych z początkiem rozgrywki i poznawaniem różnych aspektów gry. Zaczynamy od podstaw, ale w dalszej części znajdą się także informacje bardziej zaawansowane.


Klasa, postać i ekwipunek

Jaką klasę wybrać, jak stworzyć i rozwijać postać, a także niuanse związane z przedmiotami i ekwipunkiem - to wszystko znajdziesz w tej sekcji.

Kreowanie bohatera

Ulepszanie postaci

Walka, hakowanie, skradanie

Pojazdy i mieszkania

Broń i inne przedmioty


Zadania główne - opis przejścia

Kampania fabularna Cyberpunk 2077 składa się z wielu misji i zadań, które należy wykonać, by móc przejść dalej. W trakcie gry będziesz też dokonywał wyborów, które wpłyną na zakończenie.

Prolog

Główna fabuła


Zadania poboczne i Kontrakty

Świat gry oferuje wiele zadań pobocznych, na które trafisz w różnych miejscach. Sprawdź, jak je odnaleźć i wykonać, by zdobyć więcej doświadczenia, ale też poznać interesujące wątki poboczne i historie.


Aktywności i sekrety

W grze z otwartym światem nie może zabraknąć rozmaitych sekretów, w tym także klasycznych znajdziek. Ta sekcja przybliża lokalizację tych elementów, a także objaśnia, do czego mogą się przydać i jak je wykorzystać.


Pytania i odpowiedzi

Cyberpunk 2077 może nastręczyć trudności, dlatego nasz poradnik przychodzi z pomocą, by odpowiedzieć na każde, nawet najbardziej zaskakujące pytanie, które może pojawić się w odniesieniu do rozgrywki, świata, fabuły czy kwestii technicznych.


Interfejs i ikony na ekranie

Elementy interfejsu zmieniają się w grze w zależności od sytuacji, ale przyjrzyjmy się najważniejszym z nich:

  1. Poziom postaci - niebieski pasek wskazuje progresję do następnego
  2. Stan pamięci
  3. Życie - dwie liczby po prawej od paska do aktualna i maksymalna wartość zdrowia
  4. Telefon
  5. Pojazd osobisty
  6. Przedmiot użytkowy
  7. Gadżet
  8. Wybrana broń, stan amunicji
  9. Śledzone zadanie
  10. Minimapa
  11. Zawartość ciała, skrzynki lub innego przedmiotu
  12. Opis wskazanego przedmiotu

Wskazówki na początek zabawy

Kilka porad, dzięki którym lepiej odnajdziesz się w Night City:

  • Odpowiednio rozdziel punkty atrybutów na początku przygody, dowiadując się, za co odpowiadają
  • Pamiętaj, że apteczki i amunicję możesz wytwarzać, co sprawia, że możesz zaoszczędzić pieniądze na inne przedmioty
  • Sprzedaż rupieci, czyli niepotrzebnych przedmiotów, to dobry sposób na wzbogacenie się
  • Rozmontowując przedmiot, tracisz modyfikacje do niego przypisane - chyba że dysponujesz odpowiednim atutem
  • Korzystaj ze schowka w mieszkaniu, aby zachować niepotrzebne przedmioty
  • Znajdź ulubiony typ broni palnej. W grze istnieją trzy rodzaje: Smart, Power i Tech
  • Zwracaj uwagę na kolorowe oznaczenia przedmiotów, które odpowiadają ich rzadkości
  • Podejmując się różnych czynności - np. walki wręcz, skradania czy nawet biegania - postać staje się w niej stopniowo coraz lepsza
  • Ujawnienie interfejsów to świetny hack dla postaci nastawionych na skradanie, bo odkrywa pozycję wrogów
  • Eksperymentuj z atutami i atrybutami, tworząc własną, niepowtarzalną klasę. Cyberninja, nieuchwytny kowboj, a może brutalny haker? Wybór należy do ciebie
  • Będąc na terenie wroga, uważaj na kamery. Łatwo ich nie zauważyć, przez co możesz niepotrzebnie ujawnić swoją pozycję wrogom
  • Często skanuj otoczenie w poszukiwaniu przedmiotów
  • Wyspecjalizuj się w używaniu wybranych broni, a nie wszystkich
  • Tylko ripperdoc może zająć się twoimi wszczepami
  • Niektóre czynności - jak kradzież samochodu - są dostępne tylko po odpowiednim rozwinięciu atrybutu
  • Niektóre opcje dialogowe są związane z wybraną przez ciebie przeszłością postaci
  • Jeżeli nie wiesz, skąd atakują wrogowie, zerknij na minimapę (wskaże ci pozycje przeciwników)
  • Mapa Night City może być nieco myląca, ale pamiętaj, że możesz filtrować ikony. Wskazówki znajdziesz w lewym górnym rogu ekranu
  • Na mapie możesz mieć zaznaczone kilka celów - np. zadanie główne plus wybrany punkt. Na minimapie zobaczysz wtedy dwie ścieżki
  • W przypadku przeciążenia nie wyrzucaj przedmiotów, tylko je rozmontuj. Pozyskane części na pewno się przydadzą
  • Nie wszystkie przedmioty oferowane przez sprzedawców będą dostępne od początku gry. Najczęściej odblokuje je wzrost poziomu reputacji
  • Nie musisz zabijać wrogów. Korzystaj z broni nieśmiercionośnych oraz duszenia, by darować wrogom życie
  • Miej na uwadze fakt, że różne samochody prowadzi się inaczej. Ma to szczególnie znaczenie w zadaniach, których liczą się umijętności prowadzenia auta

Night City - opis miasta i dystryktów

Night City to najważniejsza lokacja fabularnych gier Cyberpunk 2013, 2020, V 3.0, Red oraz Cyberpunk 2077. Produkcje dzielą to samo uniwersum, wykreowane przez Mike'a Pondsmitha.

Miasto jest oczywiście fikcyjne, a ulokowano je w północnej części amerykańskiego stanu Kalifornii. Założycielem metropolii był Richard Night, biznesmem, który wierzył, że Night City stanie się wzorem, do którego będą dążyć inne miasta. W 1998 roku Night został zamordowany, przy czym zabójcy nigdy nie odnaleziono.

W 2077 roku Night City uznawane jest za „najgorsze miejsce do zamieszkania w Ameryce”. To miasto przesiąknięte korupcją, zbrodnią i bezrobociem, rządzone przez zorganizowane gangi oraz korporację Arasaka.

Night City podzielone jest na siedem dzielnic, a każda z nich charakteryzuje się innymi cechami:

  • Centrum - serce miasta i prawdziwy pokaz korporacyjnej władzy sprawowanej nad Night City. To tutaj znajdziemy najwięcej drapaczy chmur, dumnie unoszących się nad biedniejszymi i skromniejszymi dzielnicami. Ze względu na zainwestowane przez różne firmy środki, centrum jest najbardziej ufortyfikowaną częścią Night City, w której korporacje mogą czuć się bezpiecznie.
  • Watson - dawniej Watson był dumą Night City, przepełnioną klubami nocnymi, wieżowcami i największym czarnym rynkiem w mieście. Jednak kontrolę nad północnym dystryktem przejęła wkrótce Arasaka, która wygnała konkurencyjne korporacje z rejonu. Mnóstwo osób straciło pracę, a dni chwały Watson skończyły się. Aktualnie dzielnica jest jedną z najbiedniejszych w mieście. To przygnębiające miejsce przepełnione pustymi fabrykami, a przy okazji miejsce walki gangów Maelstorm i Tyger Claws.
  • Heywood - dzielnica średnio zamożnych mieszkańców Night City, których w metropolii jest najwięcej. Wypełniona przeróżnymi sklepami, restauracjami, straganami czy butikami. Można tu dobrze zjeść, choć nie uświadczymy tu luksusów z Westbrook. W tym dystrykcie znajduje się też ratusz, otoczony otwartą przestrzenią parku miejskiego.
  • Westbrook - najbardziej ekskluzywna dzielnica miasta. Mieszkają tu ludzie, którym mocno się poszczęściło - wpływowe i bogate szychy. Westbrook przyciąga jednak również osoby, które nie stać na wynajęcie pokoju czy mieszkania. Wszystko dzięki Japantown, głównym centrum rozrywkowym Night City. Za dnia Japantown to miejsce przesiąknięte japońską kulturą, zachęcającą turystów do odwiedzin. Jednak prawdziwą naturę pokazuje nocą, zapraszając do licznych hoteli miłości czy klubów, w których można zaspokoić najróżniejsze pragnienia. Należy tu jednak uważać na gang Tyger Claws.
  • Santo Domingo - podzielone na dwa mocno różniące się od siebie rejony. Krajobraz przemysłowego Arroyo zdominowały porzucone ruiny fabryk, w których ulokowały się lokalne gangi i inne niebezpieczne towarzystwo. Znajduje się tu też miejskie wysypisko i elektrownia nuklearna. Po milsze dla oka widoki warto wybrać się do Rancho Coronado, gdzie znajdziemy przestronne domy i zadbane trawniki, a do tego centra handlowe, szkoły czy bary. Jedna z restauracji serwuje najlepsze burrito w mieście.
  • Pacyfika - zgodnie z planami inwestorów, ten dystrykt miał być centrum turystycznym Night City. W Pacyfice utopiono mnóstwo pieniędzy, jednak wszystko poszło na marne, kiedy dzielnicę zniszczyła wojna. Teraz to miejsce jest zdominowane przez biedę i przemoc, a gang Voodo Boys zadomowił się w dystrykcie, strzegąc swoją społeczność, zapomnianą i odciętą od reszty miasta.
  • Przedmieścia - to rozległe równiny na obrzeżach miasta, zamieszkałe przez Nomadów. Są dość niebezpieczne, ale oferują kilka ciekawych miejsc do zwiedzenia, np. farmy Biotechniki, w których produkowane są syntetyczne pochodnie białka. Jest też ogromna elektrownia słoneczna, widoczna z odległości wielu mil.

Widmo Wolności - dodatek

Trzy lata po premierze Cyberpunk 2077, czyli podstawowej wersji gry, zadebiutował duży dodatek pod nazwą Widmo Wolności (ang. Phantom Liberty). Rozszerzenie wprowadza do gry nową dzielnicę Dogtown, oferuje całkiem nową fabułę, zadania poboczne i kontrakty. Poniższyli link przeniesie cię do oddzielnej strony, na której znajdziesz kompletny poradnik do dodatku.

Zobacz także