Deus Ex: Rozłam Ludzkości - tryb breach: opis i porady
Wszystko na temat osobnej mini gry związanej z hakowaniem.
Tryb Breach to oddzielny element gry, który uruchamiamy z poziomu menu głównego. Wcielamy się w rolę Rozpruwacza - członka grupy hakerskiej, która wypowiada wojnę dużym korporacjom i rozpoczyna serię ataków na bazy danych ukryte w banku Palisade.
Hakowanie w tym trybie jest ciekawsze niż to znane z podstawowej wersji gry, gdyż hakerzy przyjmują postaci wirtualnych awatarów i fizycznie włamują się do baz danych. Nie do końca jeszcze wszystko rozumiesz? Bez obaw. Samouczek na początku opowie wszystko krok po kroku.
Najlepszą formą przygotowania do Breach jest ukończenie historii Deus Ex: Rozłam Ludzkości. Większość zdolności u mechanik to kopie tych znanych z podstawowej gry, więc weteranów kampanii nic tutaj nie zaskoczy.
Breach dzieli się na kilka elementów. Część właściwą, czyli hakowanie w wirtualnej rzeczywistości oraz przygotowanie do włamania, gdzie przygotowujemy umiejętności, ekwipunek i otwieramy zdobyte węzły nagród. W trakcie poznajemy dodatkowe elementy fabularne, które poszerzają wiedzę na temat niecnych działań korporacji znanych z Deus Ex: Rozłam Ludzkości.
Za każdy wykonany włam nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia podnoszącymi naszą ogólną rangę i odblokowującymi punkty praxis. Dostajemy również kredyty, za które możemy wykupić kolejne paczki z losowymi przedmiotami do wykorzystania w trakcie hakowania. Przedmioty podzielone są na systemy rzadkości.
Przed każdą operacją wniknięcia na serwer mamy moment na wybranie wyposażenia z rezerwy, w której składowane są wszystkie przedmioty zdobywane za pomocą węzłów nagrody: uzbrojenie, amunicja, modyfikatory, do spożycia, umiejętności i wirusy anihilujące. Z czasem będziemy zdobywać ich coraz więcej, jednak na początku wybór jest dość ograniczony. Ekwipunek ma ograniczoną pojemność, więc należy pamiętać, by brać tylko najpotrzebniejsze w danej chwili przedmioty.
Przebieg hakowania
Po wejściu na serwer włączy się licznik na górze ekranu. Całkowity czas akcji będzie widoczny w podsumowaniu, a nasze rekordy wylądują w ogólnoświatowym rankingu. Nie jest to jednak coś, czym powinniśmy się przejmować w trakcie gry. Skupmy się więc na najważniejszym, czyli ekstrakcji danych danych z wież danych.
Wspomniane wieże to czarne prostokąty z mrugającymi wewnątrz trójkącikami. Wystarczy do nich podejść i wcisnąć przycisk interakcji, by rozpocząć pobieranie danych. Ogólny postęp wymaganej ilości danych do ukończenia włamania jest widoczny obok licznika na górze ekranu.
Po drodze możemy napotkać na przeszkody w postaci ścian i blokad, które musimy zdalnie hakować, by przestały nam zawadzać. Serwery posiadają też systemy obronne wizualizowane jako strażnicy obronni patrolujący korytarze serwerów. Radzimy sobie z nimi dokładnie tak jak w podstawowej wersji gry, czyli strzelamy, kopiemy i gryziemy gdy tylko nadarzy się taka okazja.
Po zebraniu odpowiedniej ilości danych wracamy się do punktu startu, by wejść na specjalny fioletowy trójkąt symbolizujący rozłączenie z serwerem. Uwaga: od momentu zebrania odpowiedniej liczby danych, włącza się alarm i musimy najszybciej jak tylko to możliwe dostać się do wyjścia, zanim licznik alarmu dotrze do zera. Inaczej misja nie powiedzie się.
Na końcu poznajemy miejsce rankingowe, zdobyte doświadczenie i otrzymujemy kredyty za wykonanie zadania. Następnie na mapie sieci wybieramy kolejny serwer i proces powtarzamy.
Rady dla początkujących hakerów:
Czerp wiedzę i strategię z Rozłamu Ludzkości
Breach jest bardzo podobne do oryginalnej gry, więc jeżeli preferowałeś jakiś styl walki i wykonywania misji, to pamiętaj, że jako haker możesz infiltrować serwery w podobny sposób. Nie lubisz skradania się i cenisz sobie głośne strzelaniny? Strzelaj zatem do systemów obronnych i kradnij bazy danych niczym Rambo!
Poznaj dokładnie otoczenie
Przed uruchomieniem włamania mamy dostęp do mapy serwera. Pozwala to na wstępne rozeznanie. Po wejściu warto rozejrzeć się dokładnie, gdyż możemy znaleźć nie tylko dodatkowe bazy danych, ale też sekretne przejścia i „otwory wentylacyjne", które często mogą służyć za alternatywną ścieżkę ucieczki. Jeżeli zależy Ci na wysokiej punktacji w rankingu, to tym bardziej zapoznaj się z otoczeniem, gdyż każdą misję możesz powtarzać w nieskończoność, a każdy skrót może owocować wyższym wynikiem końcowym.
Wyszukuj słabości bossów
Na niektórych serwerach napotkasz silniejsze jednostki obronne, które pełnią role bossów. Mimo, że są bardzo wytrzymali, a ich ataki prędko powalają na kolana, to praktycznie każdy z nich ma jakąś słabość. Należy sprawdzić jak reaguje na różne rodzaje obrażeń. Czasami może się okazać, że potężny przeciwnik padnie pod naporem kilku ataków elektrycznych.
Oszczędzaj amunicję
Tryb Breach zawiera mikrotransakcje, a w trakcie gry nie znajdujemy ogromnych zasobów amunicji. Warto więc czasami zakraść się i po cichu zneutralizować zagrożenie, gdyż jeżeli stracimy naboje do używanej broni, a węzeł nagrody nie będzie posiadał amunicji, to będziemy zmuszeni do zaprzestania korzystania z konkretnej broni na jakiś czas. Ostatecznie możemy kupić w sklepiku naboje za kredyty. Gdy skończą się kredyty jedynym wyborem pozostanie rzeczywista waluta i mikropłatności.
Wykonuj cele poboczne
Z czasem odblokują się cele poboczne będące dodatkowymi wymogami do spełnienia w trakcie włamania: zebranie wszystkich danych z serwera, osiągnięcie rekordu czasowego, zdobycie najwyższej punktacji itp. Warto podjąć rękawicę wyzwania, gdyż w nagrodę możemy uzyskać dostęp do blokowanych wcześniej serwerów.
Powrót do spisu treści: Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja
Następnie: Deus Ex: Rozłam Ludzkości - hakowanie: komputery i terminale, hasła
Modyfikatory kluczem do rozwoju
Aktywowane z rezerwy ekwipunku modyfikatory wpływają na grę. Część ulepsza i ułatwia nasze działania, a inne ograniczają nas na przykład zmuszając do hakowania z użyciem wyłącznie strzelby. Jeżeli spełnimy te wymogi i ukończymy misję, to wynik końcowy hakowania ulega zwiększeniu. Warto czasem spróbować przejść ten sam serwer ponownie z nałożonymi modyfikatorami.