Skip to main content

Dishonored 2 - broń i amunicja

Wszystko o kuszy i pistolecie.

W Dishonored 2 znajdziesz trzy główne rodzaje broni do rozprawiania się z przeciwnikami. Dobrze jest chociaż pobieżnie zapoznać się z poszczególnymi rodzajami oręża i wybrać te, które najbardziej pasują do twojego stylu gry. Jeśli zależy ci na skrytości, to dobrym rozwiązaniem będzie na przykład kusza z usypiającymi bełtami. Jeżeli natomiast nie dbasz o dystrakcję, to świetnie sprawdzi się głośny, ale zabójczy pistolet. Poniżej znajdziesz opisy poszczególnych broni.


Miecz

Podstawowa broń zarówno Corvo, jak i Emily. Sprawdza się świetnie w pojedynkach na małym dystansie, gdy musisz stawić czoła pojedynczym strażnikom lub małym grupom. W przypadku dużej przewagi nieprzyjaciela lepiej wspomóc się innymi rodzajami oręża. Dzięki tej broni możesz nie tylko błyskawicznie eliminować niczego niespodziewających się rywali czy atakować, ale przede wszystkim blokować wrogie uderzenia i wyprowadzać zabójcze kontry.

Więcej na temat korzystania z tej broni znajdziesz w dziale poradnika Walka: najlepsze wskazówki. Pamiętaj też, że miecz możesz ulepszyć, dzięki czemu stanie się on jeszcze bardziej efektywnym narzędziem mordu.


Pistolet

Oręż bardzo dobrze sprawdzający się na małych i średnich dystansach. Celny strzał w głowę jest w stanie wyeliminować znaczną część rywali, natomiast oddanie strzału w korpus lub kończynę sprawi, że rywal będzie przez chwilę ogłuszony. Możesz wykorzystać tę chwilę, aby dobić go w walce wręcz lub chwycić i stworzyć z niego ludzką tarczę.

Pistolet sprawdza się świetnie zwłaszcza na początku lub podczas walki z większymi grupami przeciwników. Jeśli wykażesz się dobrą celnością, to będziesz w stanie błyskawicznie wyeliminować kilku wartowników zanim ci w ogóle zdążą Siudo ciebie zbliżyć. A walka na miecze z tak przerzedzonym oddziałem jest już znacznie łatwiejsza.

Pistolet sprawdza się też dobrze do eliminowania rywali zaopatrzonych w broń dystansową. Pamiętaj jednak o ograniczonym zapasie amunicji. Corvo możesz rozwinąć tę broń tak, aby zadawała dużo większe straty i rozprysk na małych dystansach lub znacznie podnieść jej celność, przy korzystaniu z lunety. Emily może z kolei skorzystać z ulepszeń powodujących, że broń będzie strzelać seriami.


Kusza

Kolejna dystansowa broń, której zastosowanie jest jednak znacznie szersze niż opisywanego wyżej pistoletu. Przede wszystkim kusza sprawdza się świetnie nawet na dużych dystansach, a na dodatek jest bardzo cicha, dlatego świetnie nadaje się dla postaci pragnącej pozostać w ukryciu. Staraj się zawsze celować w głowę, ponieważ bełty są w stanie wyeliminować natychmiast niemal każdego trafionego w ten sposób rywala. Jeśli wycelujesz w tors, to jest duże prawdopodobieństwo, że rywal zdąży zaalarmować kompanów.

Należy też pamiętać, że przy pomocy wystrzeliwanych bełtów możesz nie tylko eliminować rywali, ale także zwabiać ich w konkretne miejsca (gdy strzelisz w ścianę strażnik może pójść sprawdzić, co wywołało hałas). Ponadto oprócz zwykłych bełtów w grze pojawiają się też usypiające. Dzięki nim nie zabijasz rywali, tylko ich ogłuszasz, co jest świetnym rozwiązaniem dla postaci trzymających się dyskretnych rozwiązań.

Ulepszenia kuszy są związane głównie z jej celnością, wydłużonym zasięgiem strzału oraz szybkością przeładowania. Corvo może dodać ulepszenia pozwalające na zaznaczanie trzech celów naraz i oddanie w ich stronę jednoczesnego strzału, a także znacznie podnieść szybkość przeładowania broni. Emily stawia z kolei na znacznie dłuższe dystanse w przypadku korzystania z lunety, a ponadto ma możliwość odblokowania ulepszenia pozwalającego przebijać trafione cele (gdy dwóch rywali stoi w linii blisko siebie, to możesz jednym bełtem załatwić obydwu).

Używając przybliżenia także możemy celować i strzelać z kuszy

Rodzaje specjalnych bełtów:

  • Usypiające - pozwalają uśpić strażnika. Jeśli trafisz rywala w głowę, to efekt jest niemal natychmiastowy. W innym przypadku musi minąć kilka chwil, zanim straci przytomność. Staraj się w ten sposób eliminować wartowników w zaułkach i miejscach, gdzie ich ciało nie zostanie dostrzeżone przez innych wrogów.
  • Zapalające - charakteryzują się tym, że zadają dodatkowe obrażenia od ognia. Bardzo dobrze sprawdzają się zatem w walce z lepiej opancerzonymi przeciwnikami. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z nich jest bardzo głośne, a ofiary często podnoszą krzyk, więc należy z nich korzystać raczej w momentach, gdy nie zależy ci na dyskrecji.
  • Wyjące - specjalny rodzaj bełtów umożliwiający chwilowe ogłuszenie i oślepienie przeciwnika, który staje się praktycznie bezbronny. Bardzo przydatne w przypadku potężnych rywali, których chcesz na chwilę wyeliminować z walki (chodzi o ludzkich przeciwników, na mechanicznych bełty te nie działają), uzyskać nad nimi przewagę lub po prostu ominąć. Wrogowie najpierw odzyskują wzrok, a chwilę potem słuch.
  • Żądlące - nietypowy bełt, który u trafionego celu wywołuje tak duży ból, że ofiara natychmiast porzuca swoje bieżące czynności i rzuca się do ucieczki. Po paru chwilach ból mija i rywal wraca do swoich czynności. Czas po trafieniu przeciwnika możesz jednak z powodzeniem wykorzystać do rozprawienia się z nim lub niezauważonego przejścia obok.

Spis treści: Dishonored 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Dishonored 2 - wszystkie gadżety


Także pistolet ma dodatkowy rodzaj amunicji - to wybuchowe pociski. Trafiony wróg pada przy okazji ofiarą eksplozji. Słabsi przeciwnicy giną od razi, a silniejsi otrzymują poważne obrażenia. Należy uważać, by nie stosować tej amunicji, gdy cel stoi blisko, w przeciwnym razie zranimy też bohatera.

Zobacz także