Divinity: Original Sin 2 - Poradnik, Solucja
Wszystkie misje i zadania, rasy, umiejętności, talenty, porady ogólne i opis przejścia gry.
Witamy w poradniku i solucji do gry Divinity: Original Sin 2, w którym znajdziecie odpowiedzi na wiele interesujących pytań. Publikacja zawiera część ogólną, w której znajdziecie między innymi wskazówki, porady ogólne oraz zapoznacie się z interfejsem i sposobem tworzenia postaci.
Ponadto opisaliśmy gotowych bohaterów, przygotowanych przez twórców, a także opisy poszczególnych zdolności, atrybutów, talentów, umiejętności i klas postaci. Druga część to opis przejścia gry uwzględniający wątek główny i zadania poboczne.
Divinity: Original Sin 2 wyprodukowany przez Larian Studios jest kontynuacją wydanego w 2014 roku Divinity: Grzech Pierworodny. Podobnie, jak w poprzedniku, mamy do czynienia z rozbudowaną grą fabularną nawiązującą do klasyków gatunku.
Akcja gry rozgrywa się w fantastycznej krainie Rivellon. W przeciwieństwie do poprzedniej części, gdzie wcielaliśmy się w łowców osób korzystających z mocy Źródła, w Divinity: Original Sin 2 sami jesteśmy grupą bohaterów czerpiących korzyści z magii. Naszym celem jest jednocześnie ucieczka przed wysłannikami Zakonu, którzy na każdym kroku tępią osoby związane ze Źródłem.
Życzymy udanej zabawy i przyjemnej lektury!
Wskazówki na start
Poniżej możesz zapoznać się z rozbudowanymi stronami dotyczącymi ras w grze, dostępnych postaci, umiejętności i wielu innych aspektów dotyczących rozgrywki.
- Divinity: Original Sin 2 - rasy
- Divinity: Original Sin 2 - atrybuty postaci
- Divinity: Original Sin 2 - zdolności (abilities)
- Divinity: Original Sin 2 - talenty
- Divinity: Original Sin 2 - gotowi bohaterowie
- Divinity: Original Sin 2 - umiejętności: Magia powietrza (Aerotheurge), Magia ziemi (Geomancer), Polowanie (Huntsman)
- Divinity: Original Sin 2 - umiejętności: Magia wody (Hydrosophist), Nekromancja (Necromancer), Polimorfia (Polymorphing)
- Divinity: Original Sin 2 - umiejętności: Magia ognia (Pyrokinetic), Przywołania (Summonig), Łajdactwo (Scoundrel)
- Divinity: Original Sin 2 - umiejętności: Bojowe (Warfare), Specjalne (Special), Przemiana (Metamorph)
- Divinity: Original Sin 2 - klasy postaci: Mag bitewny (Battlemage), Kleryk (Cleric), Zaklinacz (Enchanter), Iluzjonista (Conjurer)
- Divinity: Original Sin 2 - klasy postaci: Wojownik (Fighter), Inwkizytor (Inquisitor), Rycerz (Knight)
- Divinity: Original Sin 2 - klasy postaci: Przemieniec (Metamorph), Zwiadowca (Ranger), Łotrzyk (Rogue)
- Divinity: Original Sin 2 - klasy postaci: Skrytobójca (Shadowblade), Wędrowiec (Wayfarer), Czarownik (Witch), Czarodziej (Wizard)
Opis przejścia
Poniżej znajdziesz szczegółową solucję opisującą wątek główny oraz zadania dodatkowe w poszczególnych krainach. Znajdziesz tu także mapy z najważniejszymi miejscami i postaciami.
- Divinity: Original Sin 2 - prolog (The Hold)
- Divinity: Original Sin 2 - Fort Joy: mapa
- Divinity: Original Sin 2 - Fort Joy: mapa fortu
- Divinity: Original Sin 2 - Fort Joy: wątek główny
- Divinity: Original Sin 2 - Fort Joy: zadania dodatkowe
- Divinity: Original Sin 2 - Fort Joy: zadania dodatkowe cz. 2
- Divinity: Original Sin 2 - Fort Joy: zadania dodatkowe cz. 3
- Divinity: Original Sin 2 - Reaper's Coast: wątek główny
- Divinity: Original Sin 2 - Reaper's Coast: zadania dodatkowe cz. 1
- Divinity: Original Sin 2 - Reaper's Coast: zadania dodatkowe cz. 2
- Divinity: Original Sin 2 - Reaper's Coast: zadania dodatkowe cz. 3
- Divinity: Original Sin 2 - Reaper's Coast: zadania dodatkowe cz. 4
- Divinity: Original Sin 2 - Reaper's Coast: zadania dodatkowe cz. 5
Porady ogólne
- Przed przystąpieniem do rozgrywki dobrze jest przemyśleć wybór poziomu trudności. Autorzy przygotowali cztery. Pierwszy to tryb eksploracji (explorer mode), który ogranicza trudność walk na rzecz zwiedzania świata.
Druga możliwość, to tryb klasyczny (classic mode), w którym pojedynki z przeciwnikami są już dużo bardziej wymagające. Jeżeli jesteś początkującym graczem lub chcesz bardziej skupić się na poznawaniu świata i fabuły, to wybierz pierwszą opcję. Jeżeli jesteś zaprawiony w bojach i lubisz wyzwania, to skorzystaj z drugiego wariantu.
Dla weteranów pierwszej części przygotowano tak zwany Tactican Mode, w którym przeciwnicy są znacznie groźniejsi oraz dysponują dodatkowymi umiejętnościami, sprawiającymi, że starcia są jeszcze trudniejsze. Ostatnia możliwość to Honour Mode. Poziom trudności z Tactican Mode plus ograniczenie do jednego zapisu gry oraz automatyczny koniec gry i brak możliwości wczytania stanu gry w przypadku śmierci członków drużyny.
- Warto dokładnie przeszukiwać tereny, przez które przechodzimy. Lokacje składają się z wielu elementów, takich jak drzwi, beczki czy skrzynie, do których warto zaglądać. Często znajdziemy w nich różnego rodzaju przedmioty czy zwoje, które mogą przydać się w dalszej części rozgrywki.
- Jeśli masz problem z otworzeniem jakiegoś zamka (ikona kłódki po najechaniu kursorem) np. w skrzyni, to możesz postąpić na trzy sposoby. Pierwszy to odnalezienie odpowiedniego klucza i użycie go. Drugi zakłada skorzystanie ze zdolności złodziejstwa i włamanie się do zamka (tutaj sporo zależy od poziomu rozwinięcia tej cechy u złodzieja). Trzecia możliwość, to zniszczenie przedmiotu z wykorzystaniem broni (przytrzymanie klawisza „Alt" i naciśnięcie na obiekcie lewego przycisku myszy). Najlepiej jeśli dokona tego bohater z dużą siłą. Należy jednak pamiętać, że użyta w ten sposób broń dość szybko się niszczy.
- Staraj się posiadać, jak najbardziej zróżnicowaną drużynę. Zespół może składać się maksymalnie z czterech postaci, dlatego dobrze, jeśli panuje wśród nich różnorodność. Czterech identycznie rozwiniętych rycerzy posiada dużą siłą przebicia, ale nie będą w stanie korzystać z czarów, włamywać się do pomieszczeń czy prowadzić owocnych rozmów.
- Przykładem różnorodnej drużyny jest na przykład połączenie rycerza (człowieka), wojownika (krasnolud) z łotrem (elf) oraz czarodziejem (jaszczur). Pierwsza dwójka skupia się w walce na atakach bezpośrednich oraz na przyjmowaniu ciosów. W tym czasie łotr może zachodzić przeciwników od tyłu lub atakować ich z dystansu, a czarodziej leczyć drużynę lub korzystać z czarów ofensywnych. Ponadto różnorodność ras sprawia, że łatwiej będzie dogadać się z postaciami niezależnymi, a unikalne umiejętności i zdolności każdego z bohaterów sprawią, że eksploracja świata będzie bardziej owocna.
- Podczas rozpoczynania dialogów staraj się dopasować postać do rozmówcy. Jeśli masz rozmawiać z elfem, to nie wysyłaj do niego krasnoluda, tylko najlepiej elfa. Rasa, poziom perswazji oraz tagi mogą mieć znaczenie na przebieg rozmowy i tego, jak będzie nastawiony do danego bohatera rozmówca. Dlatego dobrze jest mieć w drużynie członków różnych ras o różnym pochodzeniu - ułatwia to przeprowadzanie konwersacji i wyciąganie z nich, jak największych korzyści.
- Oprócz przeprowadzania rozmów możesz także handlować z niektórymi napotkanymi postaciami. Aby to sprawdzić wystarczy spojrzeć czy w lewym górnym narożniku belki dialogowej znajduje się odwrócony (stojący na narożniku), czerwony kwadrat. Jeśli tak, to możesz rozpocząć handel. Najlepiej robić to postaciami, które mają rozwinięte zdolności handlowe (bartering), dzięki którym możesz nabywać towary taniej, a sprzedawać je po wyższych cenach.