Dziewczyna i kosmonauta - Niko-One: jaki był cel misji
Co wiemy na temat działań SkyComu i misji kosmonauty.
W tym miejscu omawiamy cel misji Niko-One w serialu „Dziewczyna i kosmonauta”. Była to również nazwa kapsuły o numerze 238, w której przybywa na Ziemię Nikodem po 30 latach. Rakieta została wysłana w kosmos w roku 2020 przez rosyjską organizację SkyCom.
Pod koniec 1. odcinka dowiadujemy się, że kapsuła kierowała się w stronę Słońca w ramach pierwszego testu, który trwał sześć godzin. Po tym czasie znika i pojawia się na radarze, pomyślnie kończąc oficjalną część - sprawdzanie innowacyjnego systemu maskowania.
Następnie rozpoczyna się druga część eksperymentu, która miała trwać 24 godziny. By zachować ten etap w tajemnicy, media przekazały, że kapsuła eksplodowała jeden dzień po wylocie w skutek awarii. Zamiast tego została ponownie aktywowana powłoka maskująca, którą Niko wyłącza zaraz po przebudzeniu się.
Odcinek 2. ujawnia, że autorem i nadzorcą projektu Niko-1 był Siergiej Pudowkin, obecnie członek zarządu SkyCom. Celem eksperymentu było wprowadzenie kosmonauty w stan subhibernacji. Zabieg ten miałby pomóc wydłużyć ludzkie życie o średnio 20 lat.
Subhibernacja miała także umożliwić modyfikację komórek macierzystych, które stałyby się uniwersalnym lekiem. Takie założenie przyjął ojciec Rosjanki Nadii. Chciał wykorzystać zmodyfikowane komórki Nikodema, aby uleczyć córkę.
Bogdan - przyjaciel Nikodema - także uczestniczył w projekcie, jako członek kontroli misji. Nie znał jednak całej prawdy na temat projektu, a posiadane informacje zatajał przed Martą przez 30 lat.
Więcej o serialu Dziewczyna i kosmonauta:
- Dziewczyna i kosmonauta - Nikodem: dlaczego się nie postarzał
- Dziewczyna i kosmonauta - poker: co oznaczają "check", "call"
- Dziewczyna i kosmonauta - Oliwia: czyją jest córką
- Dziewczyna i kosmonauta - Nadia: kim jest, jakie ma cele
- Dziewczyna i kosmonauta - zakończenie: co się wydarzyło, wyjaśnienie