Skip to main content

Elden Ring (dodatek) - Gnijący rycerz

Przeciwnik w podziemnej lokacji.

Gnijący rycerz to jeden z opcjonalnych bossów, z jakimi możemy się zmierzyć podczas ogrywania dodatku Shadow of the Erdtree do gry Elden Ring. Nie jest to przesadnie wymagający przeciwnik, jednak mimo wszystko do starcia warto się dobrze przygotować.


Na tej stronie:


Gnijący rycerz - gdzie znaleźć

Przeciwnika znajdziemy w lokacji Szczelina kamiennego sarkofagu, znajdującej się na samym południowym krańcu mapy. Znajdziemy tam wielką wyrwę w ziemi, do której musimy ostrożnie zejść po skałach. Zejściu wejściu pod ziemię i dotarciu do końca znajdujących się tam ruin, wykonujemy „skok wiary” w przepaść przed nami - wylądujemy centralnie na arenie z bossem.

Uwaga: Szczelina staje się dostępna dopiero po wyświetleniu oskryptowanego komunikatu „Gdzieś został zniszczony wielki run”. Wydarzenie to możemy wywołać, odwiedzając po raz pierwszy lokację Donżon Cienia.


Gnijący rycerz - jak się przygotować

W tej sekcji zamieszczamy najprzydatniejsze wskazówki, które pomogą nam odpowiednio dobrać taktykę i wyposażenie do walki.

  • Wykorzystaj posiadane runy, aby maksymalnie rozwinąć swoją postać. Jeśli masz zapas kamieni kowalskich, to warto rozważyć powrót do Stołu Utraconej Łaski i wzmocnienie swojego wyposażenia u kowala.
  • Gnijący rycerz jest odporny na efekt odmrożenia, także bronie i czary z tym efektem nie będą przeciw niemu skuteczne. Jest natomiast podatny na efekty krwawienia oraz obrażenia od ognia.
  • Ataki wroga nakładają na gracza efekt odmrożenia, także warto wyposażyć się w talizmany i pancerz, chroniące przed tego rodzaju obrażeniami.
  • Koń rycerza sam w sobie nie ma punktów zdrowia, dlatego nie warto skupiać na nim ataku. Jego szarże mogą natomiast zadać obrażenia nam.
  • W miejscu odpoczynku wykorzystaj znalezione Fragmenty Ostrodrzewa i Prochy czcigodnego ducha, aby zwiększyć swoje błogosławieństwa (wpływają na odpowiednio: moc gracza i moc przyzwanych towarzyszy). Błogosławieństwa działają pasywnie i mogą znacznie ułatwić starcie.
  • Jeśli w pobliżu widzisz znaki przywołania pozostawione przez innych graczy, to śmiało zaproś ich do pomocy. Mogą być nieocenionym wsparciem w trakcie starcia. Pamiętaj jednak, że po dołączeniu do sesji multiplayer nie możesz przywoływać duchów dzwonkiem.

Gnijący rycerz - jak pokonać

Poniżej znajdziesz porady dotyczące walki.

  • Rycerz pojawi się na arenie w ciągu kilku sekund od naszego lądowania. Warto zauważyć, że nie możemy przyzwać pomocnego ducha, dopóki boss się nie zmaterializuje.
  • Boss najczęściej rozpoczyna walkę od szarży w naszą stronę i zadaniu ciosu z wyskoku. Zaraz potem natomiast rozpocznie długą kombinację ciosów, polegającą na szybkim uderzaniu swoim tasakiem w ziemię.
  • Na średnim dystansie wróg będzie też rzucał w naszą stronę swoim tasakiem jak bumerangiem. Trzeba być przygotowanym nie tylko na unik, kiedy ostrze leci w naszą stronę, ale także w momencie jego powrotu.
  • Innym atakiem, na który trzeba zwracać uwagę, jest szarża rycerza na koniu. Będzie się on wówczas szybko poruszał po arenie, wyprowadzając ciosy tasakiem z lewej i prawej strony - tak jak gracz może to robić, kiedy jedzie konno.
  • Po zbiciu paska zdrowia przeciwnika do nieco ponad połowy wykona on nowy atak. Zacznie zbierać błoto pod kopytami swojego konia, wypuszczając po chwili pociski pokrywające spory obszar areny niebieskim płomieniem. Płomienie zadają spore obrażenia i nakładają na gracza efekt odmrożenia.
  • Powyższy ruch boss wykonuje tylko raz, ale od tego momentu jego wierzchowiec zyskuje możliwość plucia błotem, którego efekty są takie same, jak powyżej. Tym razem jednak obszar działania ataku nie pokrywa całego obszaru wokół bossa, a jedynie obszar centralnie przed nim.

Gnijący rycerz - nagrody

Za pokonanie przeciwnika otrzymujemy:

  • Wizerunek zgnilizny
  • 220 tys. runów

Następnie: Elden Ring (dodatek) - Awatar Ostrodrzewa

Spis treści: Elden Ring Shadow of the Erdtree - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring (dodatek) - Midra, Władca Oszalałego Płomienia

Zobacz także