Skip to main content

Euro Truck Simulator 2 - początek: profil kierowcy i wybór miasta

Zaczynamy przygodę z wielkimi ciężarówkami.

Początek rozgrywki jest bardzo trudny, gdyż jako początkujący kierowca jesteśmy skazani na wykonywanie zleceń dla firm zewnętrznych i to za niewielkie pieniądze. Ma to jednak swoje plusy - praktycznie nie przejmujemy się tankowaniem ciężarówki oraz mamy takie trasy, które zwykle nie wymagają od nas odpoczynku.

Zanim jednak zajmiemy się pierwszym zleceniem, musimy stworzyć podwaliny pod naszą przyszłą firmę, co wiąże się z założeniem profilu gracza, gdzie określimy podstawowe informacje na temat przedsiębiorstwa. Docelowo mamy stać się poważnym zawodnikiem w branży transportu w Europie.

Poniżej znajduje się przykładowe okno zakładania nowego profilu gracza w Euro Truck Simulator 2.

Tworzenie profilu w Euro Truck Simulator 2.

Określamy w nim zaledwie kilka rzeczy, które w rzeczywistości nie będą miały żadnego wpływu na prowadzoną rozgrywkę. Przede wszystkim mają służyć za pomoc w rozróżnieniu istniejących w grze profili, jeżeli z gry korzysta więcej, niż jedna osoba lub gdy zdecydujemy się na rozpoczęcie alternatywnej kariery.

Dostępnymi opcjami jest określenie imienia kierowcy, jego płci, zdjęcie spośród udostępnionych, a także domyślny model ciężarówki oraz logo firmy. Gdy już wybierzemy te podstawowe elementy, nadajemy nazwę naszej firmie oraz wybieramy język. Uwaga, wybór ten wiąże się z wersją językową gry. Można jednak zmienić go w opcjach w trakcie rozgrywki.

Po ukończeniu tworzenia profilu przejdziesz do okna z konfiguracją sterowania. Możesz wybrać kierowanie klawiaturą, a także myszką lub dodatkowymi kontrolerami jak kierownica i pad. Rozłożenie klawiszy sterowania znajdziesz na tej stronie - Euro Truck Simulator 2 - sterowanie na PC. Warto się z nią zapoznać, gdyż mnogość opcji początkowo może nieco przytłaczać.

Wybór miasta w Euro Truck Simulator 2.

Gdy już odpowiednio skonfigurowałeś sterowanie i założyłeś profil, gra poprosi cię o wybór miasta początkowego, gdzie znajdzie się siedziba twojej firmy transportowej. Do dyspozycji masz niemal sto miast w następujących państwach: Polska, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania, Dania, Holandia, Belgia, Luksemburg, Francja, Niemcy, Czechy, Słowacja, Szwajcaria, Austria, Węgry i Włochy.

Od nadmiaru miast może więc rozboleć głowa, choć początkowy wybór nie ma pozornie aż tak dużego znaczenia. W wybranym mieście pojawi się między innymi twój pierwszy garaż, jeżeli skończysz już z transportami na zlecenie innych firm. Co do wyboru miasta, możesz oczywiście wybrać jakieś skrajnie położone, aby stopniowo zwiedzać całą Europę.



Dużo lepszym pomysłem jest jednak wybór miasta gdzieś w środku mapy, na przykład w zachodnich lub południowych Niemczech. W przyszłości da ci to większy wybór, jeśli chodzi o potencjalne zlecenia. Im bardziej w środku mapy się znajdziesz, tym więcej korytarzy transportowych, a więc większy wybór zleceń.

Zobacz także