Fani Silent Hill 2 nie mogą się pogodzić z wysokimi ocenami remake'u, więc piszą bzdury na Wikipedii
Zemsta za uznanie wśród mediów.
Wpis o Silent Hill 2 Remake na anglojęzycznej Wikipedii padł ofiarą wirtualnego wandalizmu. Jego autorami byli najwyraźniej fani oryginału, którzy nie mogą przyjąć do wiadomości, że odświeżona wersja zyskała uznanie wśród krytyków.
Na stronie encyklopedii można się było dowiedzieć, że Silent Hill 2 Remake otrzymał „najgorsze oceny, jakie można sobie wyobrazić”, między innymi dużo „zer” od czołowych światowych serwisów, w tym Eurogamera. Z kolei średnią notę na Metacritic ustalono na 27/100, a na OpenCritic - 10/100.
W rzeczywistości gra Bloober Team otrzymała od naszych kolegów i koleżanek z Wielkiej Brytanii 5/5, a średnie oceny na wspomnianych agregatorach wynoszą odpowiednio 87/100 (w wersji na PS5) oraz 88/100. Z kolei recenzje na Steamie są przytłaczająco pozytywne, więc grę doceniły nie tylko media, ale też „zwykli gracze”, fani serii.
Wspomnianych edycji dokonano wielokrotnie, przez różnych internautów. Byli tak zdeterminowani, że Wikipedia musiała poddać artykuł ochronie, czyli uniemożliwić jego edycję niezarejestrowanym użytkownikom, których celem jest jedynie zemsta i wprowadzanie innych w błąd.
Niektórzy podejrzewają, że za aktami wandalizmu stoi przekonanie, że Silent Hill 2 Remake stał się „woke” przez zmiany w wyglądzie i strojach bohaterów.
„Odnowiony Silent Hill 2 okazuje się grą zaskakująco zachowawczą i bezpieczną, która ani oryginału nie rewolucjonizuje, ani go nie bezcześci” - napisał Tomek w naszej recenzji Silent Hill 2 Remake. „Modyfikacje i nowości, na które pozwoliło sobie Bloober Team, są wprawdzie podporządkowane kompromisowi i trochę nieśmiałe, ale nie byłyby możliwe, gdyby nie dogłębne zrozumienie oryginału i tego, co uczyniło go legendą”.