Fantasy nie ma szczęścia. Netflix anuluje kolejny serial
Po pierwszym sezonie.
Historia serialu „Lockwood i spółka” zakończy się na pierwszym sezonie. Produkcja na podstawie młodzieżowej serii książek autorstwa Jonathana Strouda została przez Netflixa oficjalnie anulowana.
Przykre wieści przekazał sam pisarz, publikując na Twitterze długą wiadomość do fanów. „Zostało mi dziś ogłoszone, że Netflix postanowił nie zamawiać drugiego sezonu »Lockwood i spółka« - czytamy we wstępie. „Przykro mi, że nie zobaczymy już Lucy, Lockwooda i George’a na ekranie, ale jest to też chwila na świętowanie, gdyż Netflix i Complete Fiction stworzyli naprawdę świetny serial”.
Decyzja platformy jest dla widzów sporym zaskoczeniem, gdyż pierwszy sezon zebrał całkiem wysokie oceny. Zadowoleni byli zarówno krytycy, jak i przeciętni odbiorcy, o czym świadczyć może chociażby średni wynik ponad 90 punktów w serwisie Rotten Tomatoes. Sam Stroud zaznaczył, że serial był przez długi czas najpopularniejszą pozycją w 18 krajach.
Netflix nie podał powodów swojej decyzji, możemy się jednak domyślać, że pierwszy sezon nie przyciągnał wystarczająco dużej widownii. To nie pierwszy raz, gdy platforma anuluje z pozoru udaną produkcję. Prawdopodobnie najgłośniejszym echem odbiła się kasacja drugiego sezonu „1899” od twórców „Dark”, o której dowiedzieliśmy się na początku roku.
„Lockwood i spółka” opowiada o grupie nastolatków działających w tytułowej agencji pogromców duchów. Zespół łączy swoje umiejętności, by stawić czoła magicznym istotom nękającym Londyn. Produkcja składająca się z 8 odcinków zadebiutowała na Netflixie 27 stycznia 2023 roku. W obsadzie wystąpiły głównie młode gwiazdy, a więc m.in. Lucy Carlyle, Cameron Champan oraz Ali Hadji-Heshmati.
Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?
Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.
Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.