Farming Simulator 19 - zwierzęta hodowlane: konie
Hodowla koni oraz opieka nad nimi.
Ostatnim typem zwierzęcia, które możemy hodować w grze, jest koń. Opieka nad nim różni się nieco od pozostałych zwierząt - oprócz pokarmu, wody i słomy, konie potrzebują treningów i czyszczenia sierści. Zadbany koń to dobry i stosunkowo szybki zarobek, który warto wziąć pod uwagę.
Dodatkowo, konie to jedyne zwierzęta, którym możemy nadawać imiona. Aby tego dokonać, musimy przejść do zakładki Zwierzęta w widoku monitorowania farmy, a następnie wybrać zwierzę, wcisnąć przycisk X / kwadrat i potwierdzić wybraną przez nas nazwę.
Posiadając podstawowy zestaw maszyn, potrzebujemy narzędzi do dostarczania koniom wody oraz słomy. Wykaz niezbędnych maszyn w hodowlimoże pomóc w skompletowaniu właściwego parku maszynowego. Jeżeli będziemy chcieli w przyszłości poszerzyć gałąź hodowli w naszym gospodarstwie, podstawowe sprzęty sprawdzą się także w np. opiece nad owcami czy krowami.
Konie
- Dieta - owies (wydajność 60%) - 3000 litrów na 1 sztukę w stadzie, siano (wydajność 40%) - 5000 litrów na 1 sztukę w stadzie
- Dodatkowe czynniki wpływające na wydajność - woda - ok. 300 litrów na 1 sztukę w stadzie, słoma - ok. 650 litrów na sztukę w stadzie, sprawność fizyczna, zdrowie, czystość zwierzęcia
- Produkty - brak
- Szybkość rozmnażania - brak
- Zysk - przez sprzedaż wytrenowanych osobników
- Liczba dostępnych gatunków - 8
- Niezbędne budynki i maszyny - padok dla koni (dostępne pojemności: 8 lub 16 sztuk w stadzie)
- Minimalny koszt zestawu budynków i paszy - 70.050€ (padok dla koni, łącznie: 12 worków owsa ze Sklepu i 5 kostek siana ze Sklepu na 4 osobników w stadzie)
- Rośliny, które mogą być przydatne w hodowli:pszenica, jęczmień (źródło słomy); owies, trawa (źródło pożywienia)
Zadbane konie to nie tylko estetyczny dodatek do gospodarstwa, ale również dobry zarobek. Aby konie miały dużą wartość, zadbajmy w pierwszej kolejności o dietę zwierząt. Najlepiej sprawuje się dieta mieszana, składająca się z owsa (60% wydajności) oraz siana (40% wydajności). Oba pokarmy znajdziemy w Sklepie.
Kolejnym krokiem jest dostarczanie odpowiedniej ilości wody i słomy zwierzętom. Podściółkę ze słomy dostarczamy w identyczny sposób jak bydłu lub trzodzie chlewnej. Aby dostarczyć wodę, potrzebujemy wieży ciśnień i cysternę na wodę.
W zakładce Zwierzęta po wybraniu konia widzimy trzy wskaźniki (1), które wpływają na jego wartość rynkową. Pierwszy z nich to sprawność fizyczna, którą polepszamy przez codzienny trening jazdy konnej. Drugi wskaźnik to zdrowie, na które wpływa dieta i czystość zagrody. Ostatni wskaźnik to czystość danego konia, która spada po każdym treningu.
Aby rozpocząć trening konia, wystarczy do niego podejść i wcisnąć przycisk X / kwadrat. Każdego dnia mamy do wyrobienia normę, której aktualną wartość widzimy w zakładce Zwierzęta poniżej nazwy zwierzęcia. Jeżeli osiągnęliśmy 100% normy, a jesteśmy daleko od gospodarstwa, możemy zwierzę zostawić na miejscu i wrócić samodzielnie do padoku przy użyciu Mapy. Nasz koń po chwili zostanie przeniesiony do zagrody.
Jazda na koniu jest zbliżona do prowadzenia pojazdu. Przyspieszamy wciskając RT / R2, a zwalniamy lub zatrzymujemy się przyciskiem LT / L2. Koń również skacze, jeśli koń porusza się cwałem lub galopem - w tym celu wciskamy przycisk A / X.
Po ukończeniu treningu po pewnym czasie widzimy poprawę wskaźnika sprawności fizycznej, ale wskaźnik czystości konia z pewnością się obniżył. Jeżeli nasz koń jest brudny, wystarczy podejść do niego i wcisnąć przez dłuższy czas przycisk B / kółko, aby po chwili nasze zwierzę było czyste.
Koni nie można rozmnażać, możemy je kupować, trenować i odsprzedawać z zyskiem. Zwierzęta możemy zawieść do punktu skupu przy użyciu przyczepy do przewozu żywego inwentarza lub odwiedzić Handlarza na miejscu. W tym drugim przypadku przy sprzedaży zostanie potrącona opłata transportowa w odpowiedniej wysokości.
- Spis treści: Farming Simulator 19 - poradnik i najlepsze porady