For Honor - wikingowie: Dróttinn
Najlepsze ataki i taktyki dla niebezpiecznego Dróttinna, drugiego z wikingów.
Nie będziemy kłamać na samym początku opisu - Dróttinn jest dość trudną postacią do opanowania i na pewno nie nadaje się dla wszystkich graczy. Nie posiada on zbyt dużego zasięgu, jego ataki są raczej przewidywalne i choć stosunkowo mocne, to ten rosły wiking sprawdzi się w przypadku konkretnego stylu zabawy.
Jeśli zatem lubisz nękać rywala i wyprowadzać go z równowagi - dosłownie i w przenośni - licząc na kontrataki, bardzo skuteczne swoją drogą, to jest to wybór dla ciebie. Dróttinn stanowi dość dobry balans pomiędzy defensywą, a ofensywą, choć skupia się raczej na tej pierwszej, gdyż nie posiada zbyt spektakularnych serii ataków. Są za to bardzo silne.
Walkę jeden na jednego warto rozpocząć od sprintu na przeciwnika i użyciu w ostatniej chwili ciężkiego ataku. W ten sposób, jeśli dobrze wyczujesz moment, możesz zastosować spektakularny i efektywny doskok z rozpłataniem. Nie próbuj jednak tej sztuczki na postaciach zwinnych i szybkich, gdyż szanse niepowodzenia wówczas bardzo wzrastają.
Dróttinn stosuje efektowną defensywę, dzięki której może blokować ze wszystkich stron. Jednak z racji na jego powolność i fakt, że taki ruch pozbawia cię sporej ilości kondycji, proponujemy używać tego rozwiązania tylko wtedy, gdy naprawdę go potrzebujemy, na przykład podczas starć z więcej niż jednym nieprzyjacielem.
Pozostając w postawie pełnego bloku warto też nacisnąć przycisk odpowiadający za ciężki atak, wykonując tym samym bardzo skuteczny ruch o nazwie mur i ostrze. Świetną i bardzo dezorientującą opcją jest także wykonywanie ataków w stronę nadchodzącego ataku przeciwnika. Powoduje to automatyczny blok.
Serie twoich ciężkich uderzeń nie mogą zostać przerwane, choć gdy przeciwnik również w tym momencie zdecyduje się na atakowanie, będziesz otrzymywał obrażenia. Warto więc wykorzystywać ten trik tylko wtedy, gdy mamy znaczną przewagę nad nieprzyjacielem i wiemy, że wygrana to kwestia tylko kilku ciosów.
Dróttinn: Talenty
Poniżej możesz zapoznać się z talentami dostępnymi dla drugiej postaci wikingów. Pamiętaj, że w danym momencie możesz używać tylko jednego talentu z każdej z czterech wymienionych grup.
- Szybkie wskrzeszanie - Pasywne. Szybko wskrzeszasz pokonanych członków drużyny.
- Pęd - Włącz, aby na krótki czas zwiększyć prędkość ruchu.
- Srogość - Pasywne. Ataki zadają większe obrażenia.
- Niedźwiedzie wnyki - Pułapka zadająca obrażenia i zatrzymująca ofiary.
- Pancernik - Mocno zwiększasz odporność na ciosy kosztem prędkości ruchu.
- Powierzchowna rana - Pasywne. Otrzymujesz mniejsze obrażenia.
- Furia - Zwiększa nieco szybkość ruchu oraz mocno atak i obronę.
- Nie do zdarcia - Pasywne. Po odblokowaniu zwiększa maksymalny poziom zdrowia.
- Przebicie - Pasywne. Twoje zablokowane ataki zadają obrażenia.
- Regeneracja - Pasywne. Regenerujesz zdrowie, gdy nie toczysz walki.
- Autowskrzeszanie - Pasywne. Gdy umierasz, wskrzeszasz się bez niczyjej pomocy.
- Ognista flasza - Rzucasz pocisk podpalający obszar wokół miejsca upadku.
Dróttinn: Zestaw ruchów i ataki
Poniżej możesz zapoznać się z listą ataków Dróttinna oraz dostępnych ruchów innego typu. Najbardziej wartym uwagi jest postawa pełnego bloku oraz blok doskonały słabych ataków.
Sława - W przypadku Dróttinna sławę zdobędziesz poprzez obronę celów, pomaganie innym bohaterom z drużyny lub ratowanie ich z różnego typu opresji.
Tryb zemsty - Broń się skutecznie i nieprzerwalnie, aby naładować pasek zemsty. Po włączeniu trybu twoje ataki są nieprzerywalne, a rzuty i parady będą dodatkowo obalać nieprzyjaciół na ziemię. Aktywuj ten tryb, gdy tylko będziesz miał ku temu sposobność i natychmiast rzucaj się do ataku.
Blok doskonały słabych ataków - Podczas wyprowadzania pierwszych lekkich ataków w stronę nadciągającego ataku przeciwnika, będą one stanowiły wstępne bloki i dobre momenty do przeprowadzenia kontrataku.
Nieprzerywalne silne ataki - Wykonuj powtarzalne, ciężkie ataki, które w początkowej fazie nie będą możliwe do sparowania. W tym samym momencie możesz także być atakowany przez nieprzyjaciela.
Postawa pełnego bloku - Umiejętność przydatna podczas walki z kilkoma przeciwnikami w jednym momencie. Automatycznie blokuje ciosy ze wszystkich stron, ale bardzo szybko zabiera kondycję. Stosuj więc tę sztuczkę tylko wtedy, gdy naprawdę istnieje taka potrzeba.
Spis treści: For Honor - poradnik i najlepsze porady
Zobacz też:
- For Honor - wikingowie: Drengr
- For Honor - wikingowie: Walkiria
- For Honor - wikingowie: Berserk
Ruchy dostępne w trybie gardy
- Skupione ciosy (seria ataków) - LPM, PPM (konsole: RB, RT / R1, R2)
- Rąbanka (seria ataków) - PPM, LPM (konsole: RT, RB / R2, R1)
- Miażdżąca szarża (poza gardą, odepchnięcie) - Shift + ŚPM (konsole: trzymaj wciśnięty L. analog + X / □)
- Doskok z rozpłataniem (poza gardą, postawa nieprzerywalności) - Shift + PPM (konsole: trzymaj wciśnięty L. analog + RT / R2)
- Alternatywny doskok z rozpłataniem (postawa nieprzerywalności) - W + Spacja, PPM (konsole: ruch do przodu + A / X, RT / R2)
- Kombinacja z doskokiem z rozpłataniem (postawa nieprzerywalności) - W + Spacja, PPM, ŚPM, LPM (konsole: ruch do przodu + A / X, RT / R2, X / □, RB / R1)
- Mur i ostrze - postawa pełnego bloku + PPM (konsole: postawa pełnego bloku + RT / R2)
- Blok i pchnięcie - postawa pełnego bloku, blok, LPM (konsole: postawa pełnego bloku, blok, RB / R1)
- Kontra tarczą (nieblokowalność, ogłuszenie) - parada, ŚPM (konsole: parada, X / □)
- Kombinacja z kontrą tarczą (nieblokowalność, ogłuszenie) - parada, ŚPM, LPM (konsole: parada, X / □, RB / R1)
- Cios głową (nieblokowalność, odepchnięcie) - W + Spacja, ŚPM (konsole: ruch do przodu + A / X, X / □)
- Riposta ciosem głową (nieblokowalność, odepchnięcie) - postawa pełnego bloku, ŚPM (konsole: postawa pełnego bloku, X / □)
- Kombinacja z ciosem głową (nieblokowalność, odepchnięcie) - postawa pełnego bloku, ŚPM, LPM (konsole: postawa pełnego bloku, X / □, RB / R1)
- Postawa pełnego bloku - C (konsole: trzymaj wciśnięty P. analog)