For Honor - wikingowie: Walkiria
Taktyki, strategie oraz najlepsze ataki dla ostatniej klasy postaci wikingów.
Choć poszczególne klasy postaci wydają się być do siebie podobne na pierwszy rzut oka, zwłaszcza w porównaniu do innych frakcji, to dopiero po dobrym przyjrzeniu się można zauważyć w nich naprawdę silny i nieodkryty potencjał. Tak ma się sprawa z Walkirią, dzielną wojowniczką wikingów. To postać trudna do nauki, ale jej perfekcyjne opanowanie sprawi, że będzie mogła stawać w szranki z każdym możliwym przeciwnikiem.
Początkowo lista ataków i możliwości ruchu może przyprawić o ból głowy, lecz dzieje się to z prostej przyczyny - postać jest bardzo uniwersalna. Dlaczego zatem wybrać Walkirię? Stanowi doskonały balans pomiędzy atakami i obroną oraz proponuje kilka fantastycznych ruchów do przerywania serii ataków, a także zmylania przeciwnika.
Prawdopodobnie najlepszą sztuczką Walkirii jest zmiażdżenie tarczą. W przypadku powolniejszych przeciwników, a ta postać nie należy do spektakularnie szybkich, wrogowie czekają często na odsłonięcie. Często wykorzystują długo trwający zamach przed ciężkim ciosem. W przypadku Walkirii, zaraz po rozpoczęciu tego typu ataku, warto jest go przerwać i użyć przycisk przełamania ataku, odpychając w ten sposób bardzo mocno tarczą. Tak zdezorientowanego nieprzyjaciela jest łatwo dobić.
Przed rzuceniem się w wir walki, warto potrenować wcześniej z łatwiejszymi botami, aby przetestować i nauczyć się ruchów Walkirii. Na początku warto zwrócić uwagę na natarcie z pchnięciem, polegające na połączeniu uniku do przodu z lekkim atakiem. To bardzo szybka kombinacja ruchów, przed którą trudno jest się obronić. Podobnie wygląda to w przypadku uderzenia łowcy, ale w tym przypadku zamiast uniku do przodu wykonujemy w któryś z boków.
Do zaskoczenia nieprzyjaciela w pojedynku jeden na jednego używaj także szarży z tarczą, czyli uniku do tyłu, po czym przełamania gardy. Możesz go przytrzymać nieco dłużej, jeśli chcesz uderzyć wroga z większej odległości, czego efektem może być jego obalenie. Jest to jednak ruch dla zaawansowanych i wymaga perfekcyjnego wyczucia czasu oraz odległości.
Dość łatwy do przyswojenia jest z kolei ruch zwany taranem. Po skutecznym użyciu przełamania gardy zrób to raz jeszcze, aby przygwoździć przeciwnika i wyprowadzić go z równowagi. Walkiria jest także w stanie wywołać u nieprzyjaciela krwawienie, choć jest to trudne i wymaga opanowania uniku z kontrą, a następnie wyprowadzenie celnego, ciężkiego ataku.
Walkiria: Talenty
Poniżej możesz zapoznać się z talentami dostępnymi dla ostatniej postaci wikingów. Pamiętaj, że w danym momencie możesz używać tylko jednego talentu z każdej z czterech wymienionych grup.
- Pęd - Włącz, aby na krótki czas zwiększyć prędkość ruchu.
- Srogość - Pasywne. Ataki zadają nieco większe obrażenia.
- Łowca nagród - Pasywne. Zabicie bohatera zapewnia zdrowie i kondycję.
- Żądza krwi - Pasywne. Zabicie bohatera czasowo zwiększa atak i obronę.
- Niedźwiedzie wnyki - Pułapka zadająca obrażenia i zatrzymująca ofiary.
- Pancernik - Mocno zwiększasz odporność na ciosy kosztem prędkości ruchu.
- Oszczep - Rzucasz oszczepem, zadając średnie obrażenia.
- Furia - Zwiększa nieco szybkość ruchu oraz mocno atak i obronę.
- Ostrze jak brzytwa - Ataki zadają rozłożone w czasie dodatkowe niskie obrażenia.
- Zwiad - Każdy wróg otrzymuje „wyrok śmierci” i widać do na radarze.
- Ognista flasza - Rzucasz pocisk podpalający obszar wokół miejsca upadku.
- Regeneracja - Pasywne. Regenerujesz zdrowie, gdy nie toczysz walki.
Walkiria: Zestaw ruchów i ataki
Poniżej możesz zapoznać się z listą ataków Walkirii oraz dostępnych ruchów innego typu. Najbardziej wartym uwagi wydaje się być unik z kontrą oraz miażdżenie tarczą.
Sława - Przypadek Walkirii jest dość nietypowy. W przypadku tej klasy postaci sława przyznawana jest dosłownie za każdą aktywność. Nieważne więc czy atakujesz, bronisz, utrzymujesz pozycję czy pomagasz kolegom - zawsze możesz liczyć na premię.
Tryb zemsty - Po napełnieniu paska trybu zemsty i aktywowaniu go wszystkie ciosy zostaną automatycznie parowane, a ty zyskasz nieprzerywalne ataki i możliwość obalenia przeciwników za pomocą rzutów i parad.
Blok doskonały słabych ataków - Początkowa faza lekkich ataków przyniesie ci blok doskonały, choć tylko na początku. Przyda się zatem przy kontratakach.
Unik z kontrą - Prawidłowe wykonanie uniku Walkirią, połączonego z blokiem, a następnie wykonanie ciężkiego ataku spowoduje bardzo skuteczne przygwożdżenie barku. Ponadto garda automatycznie dobiera kierunek uniku.
Pełen blok przy szarży z tarczą - O ile szarży z tarczą nie wykonuje się zbyt często, tak w przypadku Walkirii wskazane jest pamiętanie o tej funkcji. Postać ta proponuje wówczas pełen blok tarczą, także podczas wykonywania szarży.
Anulowanie szarży z tarczą - Szarża tarczą nie musisz kończyć się na uderzaniu przeciwnika od razu, czego najzwyczajniej w świecie może się spodziewać. Jeśli chcesz zaskoczyć wroga, w ostatniej chwili naciśnij przycisk lekkiego ataku i użyć natarcia z pchnięciem lub naciśnij przycisk przełamania gardy.
Anulowanie zmiażdżenia tarczą - Naciśnięcie przycisku przełamania gardy tuż po rozpoczęciu ataku silnego sprawi, że cios zostanie anulowany, a twoja postać przejdzie do zmiażdżenia tarczą.
Kończący zamach włócznią - Może zostać wykorzystany w końcowej fazie serii i jest dobrym elementem zaskoczenia twojego przeciwnika.
Atak strefowy - Możliwość anulowania ataku strefowego wymierzonego w większą grupę przeciwników. Warto korzystać z tej umiejętności, gdyż wspomniany atak potrafi trwać dość długo, przez co zostajemy odsłonięci.
Spis treści: For Honor - poradnik i najlepsze porady
Zobacz też:
- For Honor - wikingowie: Drengr
- For Honor - wikingowie: Dróttinn
- For Honor - wikingowie: Berserk
Ruchy dostępne w trybie gardy
- Łowca dzików (seria ataków) - LPM, LPM, LPM (konsole: RB, RB, RB / RT, RT, RT)
- Pchnięcie i cięcie (seria ataków) - LPM, LPM, PPM (konsole: RB, RB, RT / R1, R1, R2)
- Furia szponów (seria ataków) - PPM, PPM, LPM (konsole: RT, RT, RB / R2, R2, R1)
- Pęd myśliwego (poza gardą) - Shift + PPM (konsole: trzymaj wciśnięty L. analog + RT / R2)
- Natarcie z pchnięciem - W + Spacja, LPM (konsole: ruch do przodu + A / X, RB / R1)
- Uderzenie łowcy - A lub D + Spacja, LPM (konsole: ruch w bok + A / X, RB / R1)
- Zmiażdżenie tarczą (nieblokowalność, odepchnięcie) - PPM, ŚPM (konsole: RT, X / R2, □)
- Szarża z tarczą (nieblokowalność, postawa pełnego bloku, ogłuszenie, obalenie) - S + spacja, przytrzymaj ŚPM (konsole: ruch do tyłu + A / X, przytrzymaj X / □)
- Przygwożdżenie barku (krwawienie) - wykonaj unik z kontrą i naciśnij PPM (konsole: RT / R2)
- Taran (nieblokowalność, odepchnięcie) - ŚPM, przytrzymaj ŚPM (konsole: X / □, przytrzymaj X / □)
- Zamach włócznią (nieblokowalność, obalenie) - ŚPM, ŚPM, S + PPM (konsole: X, X, ruch do tyłu + RT / □, □, ruch do tyłu + R2)
- Zmiażdżenie tarczą i zamach włócznią (nieblokowalność, obalenie) - PPM, ŚPM, ruch do tyłu + PPM (konsole: RT, X, ruch do tyłu + RT / R2, □, ruch do tyłu + R2)