Forza Horizon 4 - rodzaje wyścigów i aktywności pobocznych
Typy zawodów, warianty zabawy i aktywności opcjonalne.
Forza Horizon 4 oferuje sześć różnych serii wyścigów, cztery serie fabularyzowanych zawodów Historie oraz cztery rodzaje działań pobocznych. Aby wziąć udział w danej zabawie, musimy najpierw dotrzeć do konkretnego miejsca startu wyścigu lub innej aktywności.
Wyścigi w grze mają dwojaki charakter: albo musimy pokonać określoną liczbę okrążeń wyznaczonego toru, albo przejechać trasę z punktu „A” do punktu „B”. W zależności od typu rajdu, wybieramy odpowiedni samochód , aby jak najlepiej radził sobie na danym torze podczas określonej pory roku.
System często pozwala nam na dowolność w tym aspekcie i przed wyścigiem mamy szansę na zmianę np. typu aut biorących udział w zawodach, dlatego jeśli macie swój ulubiony pojazd, możecie z niego korzystać w wielu rodzajach wyścigów.
Forza Horizon 4 kładzie silny nacisk na tryb multiplayer, stąd przed rozpoczęciem wyścigu istnieje opcja rozegrania zawodów w czterech wariantach: samotnie (przeciwnikami steruje SI), współpracując z innymi kierowcami, przeciwko graczom (bez drivatarów sterowanych przez SI) lub w trybie rywalizacji.
Serie wyścigowe
- Wyścigi drogowe - odbywają się wyłącznie po wyznaczonych drogach.
- Wyścigi crossowe - mają miejsce na drogach z różną niewierzchnią (asfalt, szuter, itp.)
- Wyścigi uliczne - odbywają się w nocy na asfaltowych drogach. Podczas wyścigu ruch uliczny jest otwarty, więc należy uważać na przejeżdżające pojazdy.
- Wyścigi drag race - krótkie sprinty na ćwierć mili odbywające się na specjalnie wyznaczonych torach.
- Zawody pokazowe - specjalny wariant wyścigów, w którym przeciwnikiem są pojazdy inne niż samochody (samolot, pociąg, motocykle). Podczas takich zawodów wyświetlane są krótkie reżyserowane cut-scenki, zaś sam wyścig jest oskryptowany w niektórych miejscach.
- Rajdy przełajowe - odbywają się na trasach wyznaczonych głównie poza drogami. Doskonale sprawdzają się w nich pojazdy terenowe z napędem na cztery koła.
Aktywności poboczne
W Forza Horizon 4 nie zabrakło atrakcji opcjonalnych. Ich liczba zwiększa się wraz z naszymi postępami w ich realizowaniu. Warto poświęcić im nieco czasu, bowiem zawsze jesteśmy nagradzani punktami wpływu, a za awanse na wyższy poziom w konkretnej dziedzinie - losowaniami Wheelspin. Są cztery rodzaje takich aktywności:
- Znak ostrzegawczy - umieszczony jest na skarpach lub rampach. Aby zaliczyć zadanie, musimy rozpędzić się i pokonać w powietrzu jak najdłuższą odległość samochodem.
- Fotoradar - rozmieszony na drogach. Naszym celem jest minięcie punktu fotoradaru z jak największą prędkością.
- Strefa driftu - zadanie polega na osiągnięciu jak najwyższego wyniku punktowego za drift na wyznaczonym odcinku trasy.
- Strefa pomiarowa - należy pokonać dany odcinek trasy utrzymując jak najwyższą średnią prędkość jazdy.
Horizon Historie
Ten wariant zabawy zastąpił „listę życzeń” znaną z poprzednich odsłon gry. Naszym zadaniem jest wykonanie określonej ilości fabularyzowanych zadań. Ocena efektu końcowego jest wizualizowana za pomocą gwiazdek (od 1 do 3). Są cztery tego typu serie:
- Kaskader - historia składająca się z dziesięciu zadań, w których wcielamy się w filmowego kaskadera wykonując niebezpieczne skoki i odbywamy wyścigi do celu.
- Najszybsze na świecie samochody do wynajęcia World's Fastest Rentals - szereg dziesięciu misji, w których otwieramy własny interes i testujemy najszybsze samochody.
- Klub Driftu - dziesięć rozdziałów, podczas których musimy wykręcić określone wyniki punktowe poprzez drift wykonany przydzielonym samochodem, przed dotarciem do wyznaczonego punktu na trasie.
- LaRacer@Horizon - pomagamy blogerce w realizacji materiałów na temat gier wideo. Dziesięć rozdziałów, w które polegają na dotarciu do wyznaczonego punktu przed upływem czasu, niekiedy nabijając ustaloną ilość punktów za triki.
- Spis treści: Forza Horizon 4 - poradnik i najlepsze wskazówki