Skip to main content

Hogwarts Legacy kryje nawiązanie do Freda i George'a. Bracia stoją w Hogsmeade

Wyjaśniamy tajemnicę dwóch rudowłosych chłopców.

CIEKAWOSTKA | Każdy, kto choć raz obejrzał filmy o Harrym Potterze, dobrze pamięta kim są Fred i George, czyli bracia Rona oraz najwięksi psotnicy w Hogwarcie. Okazuje się, że w Hogwarts Legacy możemy natrafić na intrygujące nawiązanie do wspomnianej dwójki.

Bracia bliźniacy stanowią starsze rodzeństwo Rona Weasleya, czyli największego przyjaciela Harry’ego Pottera. Słyną z tego, że na każdym kroku szukają okazji do zrobienia komuś psikusa. Na początku serii prowadzą również własny sklepik szkolny z akcesoriami do żartów, a po opuszczeniu Hogwartu rozkręcają własny biznes - sklep z magicznymi przedmiotami na ulicy Pokątnej w Londynie. Rzecz jasna, są niemalże rówieśnikami Harry’ego Pottera, a więc żyją ponad sto lat później w stosunku do akcji gry Hogwarts Legacy. Czy to jednak na pewno oznacza, że nie występują w wymienionym tytule? Niekoniecznie.

Okazuje się, że gdy wybierzemy się na spacer po Hogsmeade, czyli wiosce położonej w okolicach Hogwartu, mamy szansę natknąć się na dwójkę rudowłosych chłopców zaglądających do sklepu Zonka. Graczom nie zajęło wiele czasu po premierze, aby połączyć fakty, gdyż w książkach wyraźnie wspomniano, że Fred i George regularnie wizytowali ten sklep ponad sto lat później, aby uzupełnić zapasy w swoim sklepiku szkolnym. Czy to faktycznie oni?

Oczywiście, w realnym świecie byłoby to niemożliwe, chyba że twórcy zdecydowaliby się na radykalną nieścisłość fabularną. Jednak mówimy tutaj o świecie magicznym, więc istnieją dwie teorie wyjaśniające obecność chłopców pod sklepem:

  • może to być zwykłe nawiązanie tzw. easter egg, czyli w Hogwarts Legacy mamy do czynienia z dwójką podobnych chłopców, ale nie są to bracia Weasley.
  • ciekawsza teoria głosi, że to są prawdziwi Fred i George i w wyniku swoich psot lub testowania magicznych przedmiotów przenieśli się w czasie o około sto lat i chcą dostać się do sklepu Zonka, aby zgłosić reklamację wadliwego przedmiotu lub kupić artefakt umożliwiający im powrót do swoich czasów.

Następna ciekawostka: Książka Lorda Voldemorta.

Zobacz także