Skip to main content

Frostpunk 2 zalicza opóźnienie. Testy beta przekonały twórców do dalszej pracy

Potrzeba dwóch miesięcy.

Frostpunk 2 ukaże się 20 września. Dotychczas planowano debiut jeszcze 25 lipca, ale niedawne testy skłoniły twórców z polskiego 11 bit studios do dalszych prac nad produkcją.

„Na podstawie ankiet otrzymanych po zagraniu w betę, średnia ocen, jaką nam wystawiliście, wyniosła 8 na 10. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni! Jednocześnie beta była tylko niewielkim wycinkiem wciąż rozwijanej gry” - wyjaśniają przedstawiciele firmy w komunikacie na Steamie.

„Wszystko to pozwoliło nam lepiej ustalić priorytety w kwestii rzeczy, które planowaliśmy dodać do gry przed premierą. Jednocześnie zdaliśmy sobie sprawę, że aby zrobić to dobrze - i oddać w ręce graczy produkcję najwyższej jakości - potrzebujemy więcej czasu na dokończenie prac”.

Stąd właśnie opóźnienie. Zestawienie platform docelowych pozostaje bez zmian: PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Zobacz na YouTube

Co konkretnie znajduje się na tej liście kwestii do poprawienia? Najważniejsze elementy to rozbudowanie systemów rozgrywki oraz „szerokie” odświeżenie interfejsu. Do tego funkcja miasta o nazwie „Zoom Stories”.

Zaczynając od końca, Zoom Stories pozwoli podejrzeć życie poszczególnych mieszkańców naszego miasta, dosłownie przybliżając na nich kamerę, by obserwować ich codzienne poczynania.

W sferze interfejsu mowa o ogólnej poprawie przejrzystości, czytelności i intuicyjności, a do tego nowe menu budowania oraz pięć kolejnych hubów do skonstruowania.

Na koniec rozgrywka, która dzięki wydłużeniu prac ma stać się bardziej „płynna”. To obejmuje zmiany w mechanice ciepła, bardziej szczegółowe zarządzanie pracownikami, a także możliwość bardziej bezpośredniego wpływania na wydarzenia w mieście, zamiast tylko się im przyglądać.

Zmiany wydają się być zakrojone całkiem szeroko, ponieważ obejmują nawet nowy surowiec, by budowanie miasta było bardziej strategiczne, a balansowanie ekonomii - sprawniejsze. Jest też funkcja zmiany kształtu dzielnic już po ich wybudowaniu i „bardziej dokładny i złożony” sposób radzenia sobie z protestami.

Zobacz także