Gracze God of War Rangarok na PC nie ominą już logowania do PSN. Autor narzędzia obawia się ataku Sony
Modyfikacja „przyciągała zbyt wiele uwagi”.
Nie milkną kontrowersje wokół wymogu utworzenia konta PlayStation Network do zagrania w God of War: Ragnarok na PC. Jeden z internautów stworzył niedawno niewielkie narzędzie pozwalające pominąć ekran logowania, jednak wkrótce usunął je z sieci. Sprawa wyglądała na tyle nietypowo, że administracja serwisu NexusMods postanowiła osobiście zapytać się twórcy o powód takiej decyzji.
„Usunięcie narzędzia było moją osobistą decyzją, ponieważ modyfikacja przyciągała zbyt wiele uwagi. Nawet IGN i PC Gamer napisały o niej artykuły, więc pomyślałem, że lepiej będzie usunąć ją z serwisu, aby uniknąć nieprzyjemności ze strony Sony” - napisał moder o pseudonimie iArtoriasUA.
„Nawet jeśli projekt nigdy nie modyfikował w pamięci komputera niczego związanego z produktami Sony, to lepiej dmuchać na zimne. Przepraszam, że tak wyszło, ale naprawdę nie chcę pakować się w kłopoty, skoro sytuacja jest niejasna” - dodaje.
Zdanie o niemodyfikowaniu niczego w pamięci komputera oznacza oczywiście, że stworzony przez modera plik nie obchodził w żaden sposób zabezpieczeń DRM tytułu i tym samym nie powinien być traktowany jako standardowy „crack” pozwalający uruchomić piracką wersję gry.
Niemniej część graczy zapowiedziała już, że nie boją się zagrożenia ze strony Sony i w najbliższym czasie ponownie prześlą narzędzie do biblioteki Nexusmods oraz innych serwisów hostingowych. Nie wiadomo jednak, czy z racji braku dostępu do oryginalnego kodu źródłowego używanego przez twórcę będą mogli wprowadzać poprawki i np. zaktualizować moda, jeśli Sony zastosuje jego blokadę w przyszłej aktualizacji gry.
Przypomnijmy, że God of War Ragnarok zadebiutowało na PC 19 września tego roku. Oprócz kontrowersyjnego wymogu logowania do konta PlayStation gracze wystawiali też grze negatywne oceny z powodu licznych problemów technicznych jak crashe gry do pulpitu czy regularne spadki płynności. Obecnie średnia ocen w serwisie Steam jest „W większości pozytywna”.