Skip to main content

Gracze odkryli świetny detal w Black Myth Wukong. Styl walki bossa jest zgodny z legendami

Nic dziwnego, że jest jednym z najtrudniejszych w grze.

Gra Black Myth Wukong od studia Game Science nie tylko stanowi ciekawą reinterpretację klasycznej chińskiej powieści Wyprawa na Zachód, ale także przemyca naprawdę wiele pomniejszych elementów z chińskiego folkloru i mitologii. Jak na przykład zwrócili uwagę uważni gracze, styl walki jednego z bossów w pełni odpowiada przedstawieniu tej postaci w mitach.

  • Uwaga: poniżej znajdują się znaczące spoilery z fabuły gry Black Myth Wukong i jej zakończenia

Tytuł zaczyna się już od walki z bossem, kiedy to w prologu gry Son Wukong mierzy się z boskim szermierzem Erlang Shen. Nie jest to jednak jedyny raz, kiedy gracze mogą zmierzyć się z tą postacią. Po wykonaniu odpowiednich czynności w czasie całej gry Erlang Shen pojawi się ponownie pod koniec fabuły jako sekretny boss, którego pokonanie niezbędne jest do uzyskania ukrytego zakończenia.

Walka z nim jest niezwykle wymagająca, ponieważ boss posiada w swoim arsenale sporą liczbę różnych ataków, które gracz musi oczywiście zapamiętać i wiedzieć, jak je skontrować. Konkretnie rzecz ujmując, według serwisu The Gamer, boss ma w zanadrzu dokładnie 73 ataki - jak policzyli chińscy fani gry - i nie jest to liczba przypadkowa.

Prezentacja wszystkich 73 ataków Erlang Shena (materiał w języku chińskim)

W mitologii postać Erlang Shena opanowała sztukę 73 transformacji, pozwalającą mu przemienić się w zasadzie we wszystko, co tylko przyjdzie mu do głowy, i znaleźć drogę wyjścia z każdej sytuacji. Deweloperzy ze studia Game Science postanowili więc umieścić w grze niezwykły szczegół, dając bossowi właśnie 73 różne ataki, z czego każdy odpowiada innej formie przybieranej przez bóstwo. Każdej transformacji towarzyszy nawet unikalna linia dialogowa. Za takie przywiązanie do detali z pewnością należą się twórcom słowa uznania.

Jeśli natomiast chodzi o samą grę, to - jak się szybko okazuje po ukończeniu prologu - nie wcielamy się bezpośrednio w Wukonga, ale jego reinkarnację, nazywaną przez innych Przeznaczonym. Bohater zostaje wysłany przez swoje plemię małp na wyprawę w celu odzyskania sześciu relikwii Wukonga, które po zebraniu razem zapewnią posiadaczowi moce Małpiego Króla.

Zobacz także