Gwint: Gra Karciana - poradnik i najlepsze porady
Strategie i taktyki, najlepsze karty, talie i frakcje.
Witamy w poradniku do gry Gwint: Wiedźminska Gra Karciana. Gra na początku czerwca 2017 roku znajduje się w fazie otwartych testów beta. Jest to karcianka stworzona przez CD Projekt RED. To samodzielna, zmodyfikowana wersja mini-gry dostępnej w głównych przygodach o Geralcie z Rivii. W obecnym stanie pozwala zarówno na rozgrywkę jednoosobową, jak i grę przez sieć.
W niniejszej publikacji znajdziesz informacje o przebiegu starcia i funkcjach interfejsu. W poradach ogólnych wskażemy też kilka różnic między opisywaną grą, a mini-grą dostępną w poprzedniej produkcji studia CDPR. Gwint: Wiedźminska Gra Karciana opiera się oczywiście na kartach, dlatego opiszemy także zasady budowania talii i zdobywania nowych kart, poruszając tym samym najważniejszą kwestię w karciankach.
Postaramy się także przybliżyć właściwości kart dołączając krótkie wyjaśnienia wykorzystywanych w ich opisach słów-kluczy. Dodatkowo zamieścimy informacje i porady dotyczące każdej z występujących w Gwint: Wiedźminska Gra Karciana frakcji zaczerpniętych z uniwersum.
Poradnik będzie uzupełniany przy większych aktualizacjach i po premierze gry. Zachęcamy więc do regularnego odwiedzania tej strony, aby nie przegapić żadnych ważnych informacji. Miłej lektury oraz gry!
Grę można przetestować pobierając ją za darmo z oficjalnej strony produkcji.
Informacje o rozgrywce
W tym miejscu znajdziesz podstawowe wskazówki dotyczące mechaniki gry, interfejsu i podstaw dotyczących zabawy.
- Gwint: Gra Karciana - jak zagrać i gdzie pobrać
- Gwint: Gra Karciana - menu główne i tryby gry
- Gwint: Gra Karciana - interfejs i przebieg starcia
- Gwint: Gra Karciana - poziomy doświadczenia, rangi i nagrody
Karty i talie
Tutaj poruszymy wszelkie kwestie związane z kartami do gry oraz tworzeniem talii i strategiach z tym związanych.
- Gwint: Gra Karciana - karty: rodzaje i podział
- Gwint: Gra Karciana - karty: jak budować talię
- Gwint: Gra Karciana - zdobywanie kart i sklep
- Gwint: Gra Karciana - właściwości kart, słowniczek
- Gwint: Gra Karciana - najlepsze karty z fragmentów
Frakcje
W tym miejscu znajdziesz opisy wszystkich frakcji w grze oraz polecanych do nich taktyk.
- Gwint: Gra Karciana - frakcje: Królestwa Północy
- Gwint: Gra Karciana - frakcje: Nilfgaard
- Gwint: Gra Karciana - frakcje: Potwory
Jeśli poszukujesz poradnika do mini-gry Gwint znanej z Wiedźmina 3: Dziki Gon, skorzystaj z tego odnośnika - Wiedźmin 3 - Gwint, wszystkie karty i zadania, poradnik.
Wskazówki na start
- Jeśli grałeś w Gwinta przy okazji Wiedźmina 3, to zapomnij o wszelkich taktykach. Tutaj gra wygląda zupełnie inaczej. Przeciwnik po drugiej stronie ekranu będzie o wiele sprytniejszy od komputera, który ciągle dawał się łapać na te same sztuczki. Zapomnij więc o ciągłym rzucaniu szpiegów, atrap i złotych kart.
- Rozgrywka składa się z trzech rund, pod warunkiem, że jeden gracz nie wygrał dwóch pierwszych. Pamiętaj o tym, że czasami warto odpuścić drugą rundę, jeżeli wygrałeś pierwszą, zmuszając przeciwnika do zagrywania kolejnych kart.
- Pas w odpowiednim momencie jest kluczem do sukcesu. Jeżeli podczas pierwszej rundy przeciwniki ma zdecydowaną przewagę w punktach i nie uda ci się jej wydrzeć jedną kartą, rozważ spasowanie. Wygranie rundy kosztem dwóch kart mniej niż przeciwnik znacząco zmniejsza szanse na wygraną pojedynku.
- W przeciwieństwie do Hearthstone'a, w Gwincie nie ma many. Pozwala to na zagranie najpotężniejszych jednostek już na samym początku starcia. Nie zawsze będzie to jednak dobry wybór, gdyż warto zaskoczyć nimi rywala w późniejszych fazach pojedynku.
- W grze nie istnieje coś takiego jak najlepsze talie czy najlepsze karty. Są za to najlepiej wykorzystane. To, co sprawdzi się w jednej walce, może być zupełnie nieprzydatne w drugiej. Przykładowo Dudu - jednostka kopiująca siłę wybranej jednostki wroga - doskonale nada się do walki z talią wzmacniającą pojedynczą jednostkę. Natomiast nie sprawdzi się w większości potyczek z frakcją Nilfgaardu, posiadającą wiele jednostek przywracających przeciwników do bazowej siły.
- Zagrywając karty specjalne - Pożogę czy efekty pogodowe - pamiętaj, że nie wyrządzą one krzywdy złotym kartom. Uważaj, żeby nie zranić przez to własnych jednostek.
- Nagrody za codzienną aktywność naprawdę mogą pomóc w rozwoju. Staraj się zagrać dziennie przynajmniej tyle, żeby wygrać 6 rund. Uzbierasz wtedy złoto na zakup beczki z kartami, które posłużą do rozbudowy talii.
Zobacz: Poradniki do gier - darmowe, kompletne solucje
- Rozegraj najpierw kilka starć każdą talią. Pozwoli to wybrać najbardziej pasującą do twojego stylu gry. Następnie skup się na jednej i doskonal zarówno talię, jak i swoje umiejętności posługiwania się nią.
- Początki niemal w każdej grze są bardzo trudne. Nie zniechęcaj się od razu, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że początkowo trafisz na graczy bardziej doświadczonych i posiadających lepsze karty i talie. Nawet nie inwestując prawdziwych pieniędzy można zyskać dobre karty, kluczem do tego jest jednak regularność w grze.