Skip to main content

Hades 2 - bronie: kostur, ostrza, płomienie, topór, czaszka

Spis wszystkich dostępnych broni.

Twórcy gry Hades 2 oddali nam do dyspozycji 5 różnych broni. Wszystkie (poza początkowym kosturem) odblokowujemy w Srebrnej Sadzawce na Rozdrożach. Poniżej znajdziesz krótką charakterystykę każdego sprzętu wraz z poradami przydatnymi do jego zdobycia.


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Wiedźmi kostur

Sposób zdobycia: broń domyślna. Dostępna od początku gry.

Charakterystyka: broń sprawdza się przy walce na średni i dłuższy dystans. Ataki specjalne pełnią rolę wystrzeliwanych pocisków. Jeżeli zdecydujesz się grać kosturem na dalszym etapie gry, konieczne będzie zastosowanie darów bogów wzmacniających siłę zadawanych obrażeń. Przydatne jest korzystanie ze wzmocnionego ataku oraz ataku specjalnego, które aktywujemy poprzez przytrzymanie odpowiedniego przycisku.


Siostrzane ostrza

Sposób zdobycia: do wytworzenia broni wystarczy 1 szt. srebra, które możesz wydobyć podczas przechodzenia stref w Erebie (pierwszy biom).

Charakterystyka: jedna z lepszych broni w grze. Zwykłe ataki sprawdzają się do walki na blisko, a ataki specjalne umożliwiają wystrzeliwanie groźnych pocisków. Przy wzmacnianiu tej broni, warto rozwijać siłę zadawanych obrażeń oraz zwiększać szybkość ruchów. Jest to sprzęt dość uniwersalny, który można dopasować do różnych stylów grania.


Cieniste płomienie

Sposób zdobycia: potrzebne są 3 szt. srebra (możesz je wydobyć w Erebie) oraz 3 szt. ogarka. Ten drugi odczynnik zdobywasz wyłącznie pokonując Hekate na końcu przygody w pierwszym biomie, czyli zanim będziesz miał szansę stworzyć tę broń, będziesz musiał trzykrotnie pokonać pierwszego bossa w grze.

Charakterystyka: raczej przeciętna broń. Ataki polegają na wysyłaniu zielonych pocisków do przodu lub emitowaniu ich wokół siebie. Dość trudno nimi operować, bo cały czas musimy unikać bliskiego kontaktu z przeciwnikami. Wykorzystując tę broń, będziesz prawdopodobnie musiał więcej korzystać z magii, więc wybieraj takie dary bogów, które zwiększają jej maksymalną ilość.


Księżycowy topór

Sposób zdobycia: musisz zdobyć 15 szt. srebra w Erebie, aby móc wytworzyć topór.

Charakterystyka: solidna broń dla fanów potężnych ciosów i walki na bliski dystans. Na początkowych biomach broń sprawdza się przyzwoicie, ale pod koniec gry jej powolne ruchy i niska mobilność mogą być uciążliwe. W przypadku grania z toporem, przydatne jest wzmacnianie szybkości ruchów bohaterki oraz siły uderzeń. Warto również korzystać z ataku specjalnego, który sprawdza się w formie bloku.


Srebrzysta czaszka

Sposób zdobycia: broń dostępna na późniejszym etapie gry. Potrzebujesz 1 szt. brązu i 2 szt. szkliwa. Brąz wydobywamy kilofem ze złóż rudy na powierzchni, a szkliwo odkopujemy kilofem na Polach Żałoby (trzeci biom, do którego docieramy po pokonaniu Scylli).

Charakterystyka: broń wymagająca opanowania, ale gdy już się z nią zapoznamy, to okazuje się być najlepszą. Ataki polegają na wystrzeliwaniu bolesnych czaszek, które następnie musimy zebrać, aby „przeładować” naszą broń. Szczególnie przydatne jest przytrzymywanie przycisków ataku, bo wtedy nasza postać wykonuje potężne ruchy, których przeciwnicy nie mogą powstrzymać. Wyjątkowo skuteczny jest atak specjalny, który zadaje obrażenia przeciwnikom na sporym obszarze.


Jaką broń wybrać, trening ciosów

Obok Srebrnej Sadzawki znajdziemy postać Kostencjusza, na którym możemy przetestować różne ciosy oraz ataki w bezpiecznych warunkach. Wówczas możemy sprawdzić możliwości poszczególnych broni bez konieczności wchodzenia na areny z przeciwnikami.

Jeżeli chodzi o wybór broni, to w momencie wypuszczenia gry we wczesnym dostępie najlepszą z nich jest Srebrzysta czaszka, ale pamiętaj, że najważniejsze, abyś dopasował wyposażenie do własnego stylu gry. Nie bój się eksperymentować i daj szanse wszystkim typom uzbrojenia, aby sprawdzić ten optymalny dla ciebie.

Następnie: Hades 2 - młot Dedala, jak ulepszyć broń

Spis treści: Hades 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hades 2 - najlepsze inkantacje na start

Zobacz także