Halo: Reach - poradnik i najlepsze porady
Jak grać, multiplayer, broń, tryby i wskazówki.
Witamy w naszym poradniku do Halo: Reach - gry dodanej niedawno do zestawu Master Chief Collection. Znajdziecie tutaj wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tej części popularnej serii strzelanek science-fiction.
Opisujemy jak grać, wskazujemy najlepszą broń, opisujemy najważniejsze zagadnienie i odpowiadamy na najczęściej pojawiające się w przypadku tej gry pytania. Z naszymi poradami możecie śmiało zasiadać do rywalizacji multiplayer w Halo: Reach.
Poradnik i wskazówki do Halo: Reach
Tutaj opisujemy najważniejsze elementy mechaniki rozgrywki w Reach, a także radzimy, jakie rodzaje broni i wyposażenia sprawdzają się najlepiej w różnych sytuacjach. Wyjaśniamy też zasady różnych trybów gry.
- Halo: Reach - poruszanie się, bieganie (na dole strony)
- Halo: Reach - umiejętności, zdolności pancerza
- Halo: Reach - zdrowie i tarcza, jak się leczyć
- Halo: Reach - jak celować, przybliżanie widoku
- Halo: Reach - najlepsza broń
- Halo: Reach - granaty, jak używać
- Halo: Reach - sezony i nagrody
- Halo: Reach - tryby gry, reguły i zasady
- Halo: Reach - pojazdy, gdzie są i jak z nich korzystać
- Halo: Reach - jak szybko zdobywać poziomy i XP
- Halo: Reach - walka wręcz, miecz energetyczny
- Halo: Reach - Wymiana ognia
Halo: Reach - porady ogólne
- Zagraj w kampanię lub Wymianę ognia. Zanim przejdziesz do trybu wieloosobowego, radzimy zapoznać się z trybami, w których walczysz z komputerem. Szczególnie jeśli nigdy nie graliśmy w Halo, sposób poruszania się i strzelania może wydawać nam się z początku nieintuicyjny, a szkoda czasu, by oswajać się z nim podczas starć z innymi graczami.
- Przetestuj kontroler na PC. Oczywiście, myszka to podstawa w każdej strzelance na komputerach, ale Halo jest o tyle wyjątkowe, że stworzono je z myślą o padzie. Sterowanie na klawiaturze i myszy jest bardzo wygodne, co nie zmienia faktu, że właśnie Halo może być grą, która przekona cię do rozgrywki przy użyciu kontrolera. Kto wie, może będzie lepiej ci szło z uwagi na asystę celowania? Jeśli istnieje jedna gra FPS, w której warto wypróbować pada, to właśnie ta.
- Uderzaj! Domyślnie to Q na PC i B na padzie od Xboksa. Uderzenie kolbą broni nie jest zawsze skuteczne w shooterach, ale w Halo zawsze było ważnym elementem rozgrywki. Postrzelenie wroga kilka razy przy zbliżaniu się do niego i wykończenie uderzeniem to często stosowana taktyka, zresztą naprawdę skuteczna.
- Naucz się map. Zanim na dobre zadomowisz się w trybie multiplayer, warto skorzystać z opcji tworzenia własnej gry, by po prostu pobiegać po mapach z multi i dobrze je poznać. W Halo trzeba stale się przemieszczać, dlatego warto jest wiedzieć, gdzie iść i dokąd prowadzą wszelkie przejścia, czy też gdzie może schować się rywal.
- Strzelaj uważnie i niezbyt często. Każdy kolejny strzał, czy dłuższa seria z karabinu automatycznego, zmniejsza nieco celność, co symbolizuje zwiększający się celownik. Dlatego celuj uważnie i odczekuj chwilę między kolejnymi strzałami, jeśli możesz sobie na to pozwolić.
Halo: Reach - poruszanie się, bieganie
Fani Halo poczują się oczywiście jak w domu wracając do Halo: Reach po latach przerwy, ale nowi gracze - którzy mogą zagrać teraz w ten tytuł chociażby na PC - mogą odczuć pewne rozwiązania, które nie są stosowane we współczesnych strzelankach.
Dlatego też warto podkreślić, że w Halo: Reach nie ma domyślnego sprintu. Biegamy i poruszamy się tylko tak, jak rusza się nasza postać domyślnie.
Sprint jest w Reach umiejętnością, którą można wyposażyć. Na dodatek nie trwa zbyt długo i nie można używać go bez przerwy.
Poza tym, większość strzałów oddajemy bez przycelowania przez przyrządy (bez przystawiania celownika do oka i bez zbliżenia). Dlatego właśnie gra jest zaprojektowana tak, by cały czas poruszać się równym tempem.
Ważne jest też oczywiście skakanie, które nieraz może uratować nam życie, ale tylko w niektórych sytuacjach. Pamiętaj, że podczas skoku możesz celować i strzelać tak samo, jak podczas poruszania się - bez żadnej kary do celności czy rozrzutu pocisków.