Into the Dead 2 - psy (companions): lista, kupowanie i trenowanie
Wszystko o towarzyszach.
W Into the Dead 2 można zabrać ze sobą towarzysza, który będzie chronił postać przed atakami ze strony zombie. W tym poradniku opisujemy zasadę działania systemu, sposób zdobywania nowych kompanów i ulepszania ich, a także przedstawiamy listę psów.
Gdy zabieramy ze sobą kompana, zwierzę będzie co jakiś czas automatycznie atakować zbliżające się na nas zombie. Skuteczność psa i jego szybkość zależy od wybranego rodzaju.
Aby zabrać kompana na misję, w głównym ekranie zadania wybierz pole Choose companion (1), a na następnym ekranie kliknij konkretne zwierzę. Bieg z towarzyszem nie jest darmowy - każdy kosztuje jedną karmę (dog food). Liczbę tego surowca, którą dysponujesz, obrazuje ikona puszki (2) w lewym górnym rogu ramki.
W jednej z początkowych misji otrzymujesz swojego pierwszego psa, mieszańca (crossbread). Każdego kolejnego będziesz musiał kupić, co omawiamy nieco niżej. Na razie przyjrzyjmy się dostępnym w grze psom.
Lista psów w Into the Dead 2:
- Crossbread - pierwszy pies, którego otrzymujemy. Dość niska prędkość ataku i brak specjalnych zdolności
- Border Collie - wyszukuje skrzynie z amunicją podczas misji
- German Shepherd - zapewnia szansę na ocalenie po schwytaniu przez zombie. Początkowo szansa nie jest stuprocentowa, ale możemy taką osiągnąć po kilku ulepszeniach. Na cel bierze zazwyczaj szybszych przeciwników
- Bulmastiff - najszybciej atakujący pies, dysponujący dodatkowo zdolnością atakowania kilku zombie na raz. Na cel bierze zazwyczaj mocniejszych przeciwników
- Towarzysze z wydarzeń (event companions) - to specjalni kompani, dostępni jedynie w czasowych eventach. Mają niezwykłe zdolności, przykładowo Alpha Wolf może przyzwać watahę wilków na pomoc. Jeżeli uzbierasz odpowiednią liczbę przekąsek (treats), możesz je nawet adoptować
Zdobywanie i ulepszanie psów w Into the Dead 2
Aby przejrzeć katalog towarzyszy, na głównym ekranie gry wybierz Collection (3), a potem zakładkę Companions (4).
Pierwszy pies zostaje odblokowany za darmo, ale kolejne musimy już kupić, przy czym walutą są tutaj smakołyki (dog treats). Te przedmioty otrzymujemy losowo za misje lub ze skrzynek.
Każdy towarzysz ma własny smakołyk, więc te przedmioty nie dzielą się pomiędzy psami. Liczbę smakołyków, których potrzebujesz do odblokowana danego psa, obrazuje liczba nad paskiem z oznaczeniem Treats required (5).
Ulepszanie towarzyszy również odbywa się za pomocą smakołyków, a ich wymagana liczba podana jest w dokładnie tym samym miejscu. Gdy ulepszenie będzie dostępne, wystarczy kliknąć na psa, a potem na przycisk Train. Ulepszanie kosztuje też srebrne monety.
Trenowanie sprawia, że statystyki towarzysza - przykładowo szybkość ataku - zwiększają się. Ze względu na to, że każdy pies ma swoje własne smakołyki, nie ma sensu ich oszczędzać.
Następnie: Into the Dead 2 - Luck Bonus: rzucanie kostkami, premie losowe
Spis treści: Into the Dead 2 - poradnik i wskazówki
Poprzednio: Into the Dead 2 - najlepsze bronie