Skip to main content

Już 100 tys. osób jednocześnie gra w grę o budowie linii produkcyjnych. Satisfactory z premierą wersji 1.0

„Dziękujemy za zagranie w naszą małą głupią gierkę”.

Twórcy niezależnego Satisfactory mogą cieszyć się z bardzo udanej premiery pełnej wersji tytułu. Po kilku latach spędzonych we wczesnym dostępie produkcja zaliczyła ogromny skok popularności, przyciągając w szczytowym momencie ponad 100 tys. jednoczesnych graczy.

Jak informuje serwis PC Gamer, na wynik ten składają się nie tylko weterani gry, którzy powrócili zobaczyć, jakie nowości pojawiły się w wersji 1.0, ale także spora liczba nowych graczy. Tytuł wspiął się obecnie na 11 miejsce bestsellerów Steama, przebijając pod tym względem m.in. wydane niedawno Age of Mythology: Retold, czy preordery Frostpunk 2, God of War Ragnarok oraz Farming Simulator 25.

Ogromny sukces nie umknął uwadze twórców, którzy poprzez media społecznościowe gorąco podziękowali graczom za zagranie w ich „małą głupią gierkę”. Warto przypomnieć, że tytuł zadebiutował początkowo w 2019 roku ekskluzywnie na Epic Games Store, gdzie także spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. W ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia wczesnego dostępu sprzedano pół miliona kopii.

Jak wynika danych serwisu SteamDB, w ciągu ostatnich 24 godzin gra osiągnęła rekord jednoczesnych graczy, wynoszący obecnie nieco ponad 104,5 tysiąca użytkowników. Na moment pisania niniejszego artykułu liczba ta spadła o połowę, jednak już powoli zaczęła znowu wzrastać. Sama premiera pełnej wersji spotkała się także z bardzo pozytywnym odbiorem. Ostatnie recenzje tytułu na Steamie są „Przytłaczająco pozytywne”, a lista zmian i naprawionych błędów jest bardzo obszerna.

A na czym właściwie polega Satisfactory? W bardzo dużym uproszczeniu jest to trójwymiarowa gra survivalowa bardzo podobna do Factorio i tak samo skupiona na optymalizacji produkcji. Gracze wcielają się w inżyniera wysłanego na obcą planetę, mając początkowo dostęp tylko do podstawowych narzędzi i zasobów.

Zobacz na YouTube

Ręczne wydobywanie i przetwarzanie surowców jest mało wydajne, więc zadaniem gracza jest wybudowanie od zera w pełni zautomatyzowanej placówki wydobywczo-produkcyjnej, która samoczynnie będzie eksploatowała zasoby naturalne planety. Za pomocą kosmicznej windy przetworzone produkty gracz może następnie przesyłać mocodawcom swojej postaci, dzięki czemu odblokujemy nowe technologie pozwalające jeszcze bardziej rozbudować naszą fabrykę i optymalizować jej prace.

Zobacz także