Koniec z podbijaniem wioski przez owce w Manor Lords. Nowy patch wprowadza sporo zmian
Na razie w ramach testów.
Gracze Manor Lords mogą już testować nową aktualizację, w której zajęto się m.in. nadmiernym przypływem populacji owiec. Znalazło się w niej także kilka udogodnień, jak możliwość rezerwowania desek pod budowę.
Podobnie jak w przypadku pierwszej aktualizacji, patch 0.7.965 jest dostępny wyłącznie na Steamie w ramach testów. Aby sprawdzić nowości, należy skorzystać z zakładki z wersjami beta w ustawieniach gry, a następnie wpisać hasło „veryNiceBasket”. Bardzo ładny koszyk odblokuje wersję „pre_release”, w której znajdziemy kilka zmian.
Mowa między innymi o osłabieniu specjalizacji „Hodowla owiec”, która umożliwia owcom powolne rozmnażanie się na pastwiskach. Aktualnie zwierzęta mogą się mnożyć w nieskończoność i z czasem przebić populację całej wioski, więc w aktualizacji narzucono odgórny limit. Najwyższa pora znaleźć inny sposób na zwiększenie bogactwa, niż tylko nieskończony handel przędzą.
Lepszy handel i poprawki w interfejsie
Oczywiście szlaban na rozmnażanie owiec to nie wszystko. Wśród ważniejszych zmian wprowadzonych w patchu 0.7.965 wymieniono także:
- opcję rekrutacji 6 oddziałów milicji, nawet jeśli mamy już świtę i najemników (w przyszłości limit będzie zależny od rangi lorda)
- bardziej czytelny interfejs dotyczący pól i plonów
- wiele poprawek związanych z handlem i działaniem faktorii (piesi handlarze mogą nieść 5 zasobów na raz)
- obniżenie wysokości królewskiego podatku i kosztów szlaków handlowych, które wprowadzono w ostatnim patchu
Mile widzianą nowością są także nowe funkcje, pozwalające zablokować indywidualnym rodzinom możliwośc założenia własnego straganu. Równie przydatna będzie opcja zarezerwowania sobie określonej liczby desek w warsztach, które je wykorzystują. Dzięki temu nasz magazyn nie opustoszeje, gdy zapomnimy go na bieżąco kontrolować.
Obecnie nie jest jasne, kiedy aktualizacja trafi do oficjalnej wersji gry. W Manor Lords zagramy także na GOG, Epic Games Store i w Game Passie, gdzie testowanie nowych funkcji nie jest możliwe.