Skip to main content

Leśne Elfy w kolejnym DLC do Total War: Warhammer

Z mini-kampanią.

Total War: Warhammer wzbogaci się 8 grudnia o DLC zatytułowane Realm of The Wood Elves, z kolejną rasą. Jak wskazuje nazwa, w strategii pojawią się Leśne Elfy, dostępne w trybach swobodnej rozgrywki oraz we własnej mini-kampanii.

Frakcja - zgodnie ze stereotypem - postawi głównie na ataki i jednostki zasięgowe, ale wraz z jej debiutem można liczyć także na zmiany w mechanice rozgrywki.

Legendarny lord - Orion - i koledzy

Niektóre jednostki elfów potrafią strzelać jednocześnie, a inne prowadzą ogień w 360 stopniach - bez obracania. Co więcej, określone siły mogą szyć z łuków pozostając w ukryciu lub też stosować specjalną amunicję: zwiększającą zasięg, trującą lub rażącą kilka celów na raz.

Rozszerzone możliwości mają jednak swoją cenę, a Leśne Elfy płacą wyjątkowo niską wytrzymałością, więc unikanie bezpośrednich starć wręcz będzie kluczowe.

Na mapie Total War: Warhammer pojawi się również nowy surowiec: amber. Nowa frakcja może przejąć dowolny region na mapie i choć lista dostępnych budowli będzie wyjątkowo ograniczona, to każda prowincja oznacza jeden dodatkowy amber.

Za ich pomocą możemy na przykład zasadzić i pielęgnować magiczne drzewo, które zagwarantuje ostatecznie zwycięstwo w kampanii - o ile obronimy roślinę, przykuwającą wzrok okolicznych wrogów.

Amber wydamy alternatywnie na określone badania technologiczne lub na wybór jednostek, które nie są standardowo dostępne na prowadzonego lorda. To przełoży się na konieczność wyboru: wszechstronna armia, czy postępy w kampanii?

Zobacz na YouTube
Zobacz na YouTube

Nie znamy jeszcze dokładnej ceny Realm of The Wood Elves, ale poprzednie rozszerzenie w tym stylu - Call of the Beastmen - kosztowało 15 euro (ok. 67 zł).

Total War: Warhammer debiutował 24 maja tego roku. Seria po raz pierwszy wkroczyła w obszar fantastyki, ale bez wątpienia zachowuje swój charakter. Oznacza to, że na mapie świata zajmujemy się - w systemie turowym - rozbudową i przejmowaniem kolejnych osad oraz miast, rekrutacją jednostek militarnych, opracowywaniem technologii czy dyplomacją.

Zobacz także