Skip to main content

Najgorsze gry 2019 roku według Metacritic

Lista porażek.

Serwis Metacritic - gromadzący opinie krytyków oraz użytkowników o grach wideo - przygotował listę dziesięciu najgorzej ocenianych produkcji w 2019 roku. Zestawienie nie obejmuje tytułów, które otrzymały mniej niż siedem profesjonalnych recenzji.

Na pierwszym, niechlubnym miejscu znalazło się Eternity: The Last Unicorn na PlayStation 4, które figuruje w serwisie z oceną równą 36. To RPG akcji od nowego, brazylijskiego zespołu Void Studios. Grę skrytykowano za przestarzałe rozwiązania i grafikę.

Zobacz na YouTube

Druga lokata to Left Alive na PS4, które zgodnie uznano za niestarannie wykonaną kopię rozwiązań znanych z Metal Gear Solid. Trzecie miejsce należy z kolei do Blades of Time na Switch, slashera z poprzedniej generacji konsol, który - jak twierdzą krytycy - z niewiadomego powodu został przeniesiony na konsolę Nintendo.

W zestawieniu jest też Contra: Rogue Corps na Switcha, czyli nieudana próba wskrzeszenia legendarnej serii przez Konami, a także niesławne WWE 2K20, które do chwili obecnej boryka się z problemami uniemożliwiającymi rozgrywkę. Poniżej pełna lista najgorzej ocenianych gier w 2019 roku:

  1. Eternity: The Last Unicorn (PS4) - 36 Metascore
  2. Left Alive (PS4) - 37 Metascore
  3. Blades of Time (Switch) - 38 Metascore
  4. Contra: Rogue Corps (Switch) - 40 Metascore
  5. Dollhouse (PS4) - 41 Metascore
  6. WWE 2K20 (PS4) - 43 Metascore
  7. FIFA 20: Legacy Edition (Switch) - 43 Metascore
  8. Submersed (PS4) - 44 Metascore
  9. Generation Zero (PS4) - 45 Metascore
  10. Narcos: Rise of the Cartels (PC) - 46 Metascore
Recenzenci i gracze są zgodni - nie warto kupować najnowszej Fify na Switcha

FIFA 20 na Switcha otrzymała tak niskie oceny, ponieważ nabywcy gry otrzymali właściwie poprzednią odsłonę serii, ale ze zaktualizowanymi składami. Żadna nowość - w tym tryb Volta - nie pojawiła się w wersji na konsolę japońskiego producenta.

Warto zaznaczyć, że jeżeli gra pojawiłaby się na liście kilka razy z racji nisko ocenianych wersji na różne platformy, brano pod uwagę jedynie wydanie z najniższą notą.

Źródło: Metacritic

Zobacz także