Najlepsze myszki dla graczy - aktualny ranking 2023
Jaką myszkę gamingową wybrać w różnych cenach.
Myszka to jedno z najważniejszych urządzeń peryferyjnych dla graczy. Decyduje między innymi o precyzji, szybkości i oczywiście zmęczeniu, szczególnie w wymagających strzelankach sieciowych. Co wybrać, by być zadowolonym i na co warto zwracać uwagę przy zakupie? Zapraszamy do lektury aktualnego rankingu najlepszych myszek dla graczyw 2023 roku .
Przy zakupie warto zwrócić uwagę na kształt. Powinien być dopasowany do wielkości naszej dłoni i stylu trzymania myszki. Znaczenie ma też sposób zasilania. Przewodowe myszki zazwyczaj charakteryzują się szybszym czasem reakcji i nie wymagają ładowania baterii. Bezprzewodowe nie krępują natomiast ruchów i zapewniają większy komfort użytkowania.
Skocz do sekcji - przedział cenowy:
- Najlepsze myszki dla graczy do 150 zł
- Najlepsze myszki dla graczy do 250 zł
- Najlepsze myszki dla graczy do 300 zł
- Najlepsze myszki powyżej 300 zł
Najlepsze myszki dla graczy do 150 zł
Krux Fuze
W cenie około 50 złotych nie można oczekiwać cudów, ale Krux Fuze udowadnia, że można już kupić rozsądną myszkę, która sprawdzi się w grach. Sercem tego gryzonia jest sensor optyczny Pixart PAW 3519. W mniej wymagających tytułach sprawuje się całkiem nieźle. Działa z maksymalną rozdzielczością 3200 DPI i oferuje 6-stopniową regulację tego parametru.
Myszka wyposażona jest aż w 8 przycisków. Jak na gamingowy model przystało, nie zabrakło podświetlenia RGB. Gryzoń jest stosunkowo lekki i wyprofilowany dla osób praworęcznych, z wyraźną podpórką na kciuk. Krux Fuze wykonany jest raczej z tańszego plastiku, ale w tej cenie to zupełnie zrozumiałe.
- Krux Fuze - sprawdź cenę w Media Expert
- Krux Fuze - sprawdź cenę w RTV Euro AGD
- Krux Fuze - sprawdź cenę w Ole Ole
- Krux Fuze - sprawdź cenę na Allegro
IBOX Aurora A-3
Za niewielkie pieniądze możemy też dostać myszkę Aurora A-3 od marki IBOX. Ten niepozorny gryzoń skrywa w sobie całkiem niezły sensor - P3327, działający w rozdzielczości od 1000 do 6200 DPI. Wartość tę można regulować w locie podczas rozgrywki.
Do tego 6 programowalnych przycisków, oprogramowanie z możliwością zapisywania makr, edycja podświetlenia RGB (można je wyłączyć), a także w miarę uniwersalny i tradycyjny profil konstrukcji, który przypasuje osobom prawo- i leworęcznym (choć warto pamiętać, że dwa przyciski są umieszczone z myślą o kciuku prawej ręki). W tej cenie więcej wymagać nie można.
- IBOX Aurora A-3 - sprawdź cenę w Media Expert
- IBOX Aurora A-3 - sprawdź cenę w RTV Euro AGD
- IBOX Aurora A-3 - sprawdź cenę w Media Markt
- IBOX Aurora A-3 - sprawdź cenę w Ole Ole
- IBOX Aurora A-3 - sprawdź cenę w NeoNet
- IBOX Aurora A-3 - sprawdź cenę na Allegro
Logitech G102 Lightsync
Logitech G102 Lightsync to świetny stosunek jakości do ceny. Myszka pod względem designu plasuje się raczej w stonowanych konstrukcjach. Nie zabrakło jednak dodatkowych, programowalnych przycisków, do których można przypisać wybrane akcje. Jest też wielobarwne podświetlenie, obsługujące technologię Lightsync. Dzięki niej luminacje można zsynchronizować z ekranem, grą lub dźwiękiem.
Nieźle wypada też sensor, działający w rozdzielczości nawet do 8000 DPI. Parametr ten można oczywiście zmieniać w locie, np. podczas rozgrywki. Producent zadbał też o dedykowane oprogramowanie, a nawet wbudowaną pamięć na ustawienia użytkownika.
- Logitech G102 Lightsync - sprawdź cenę w Media Expert
- Logitech G102 Lightsync - sprawdź cenę w RTV Euro AGD
- Logitech G102 Lightsync - sprawdź cenę w Media Markt
- Logitech G102 Lightsync - sprawdź cenę w Ole Ole
- Logitech G102 Lightsync - sprawdź cenę w NeoNet
- Logitech G102 Lightsync - sprawdź cenę na Allegro
HyperX Pulsefire Core
Za nieco ponad 100 złotych możemy sobie pozwolić na propozycję od HyperX. Pulsefire Core przypadnie do gustu zwolennikom symetrycznych konstrukcji. Osobom leworęcznym mogą jednak przeszkadzać dodatkowe przyciski, umieszczone wyłącznie z jednej strony.
HyperX Pulsefire Core to znakomity stosunek ceny do jakości. Odpowiednią precyzję zapewnia sensor optyczny Pixart 3327, osiągający wartość DPI do 6200. Do tego niewielka waga, sporych rozmiarów ślizgacze, 7 programowalnych przycisków i cenione oprogramowanie HyperX NGenuity, pozwalające konfigurować makra i działanie gryzonia. Producent deklaruje standardową w tym przedziale cenowym żywotność - do 20 milionów kliknięć.
- HyperX Pulsefire Core - sprawdź cenę w Media Markt
- HyperX Pulsefire Core - sprawdź cenę na Allegro
SteelSeries Rival 3
Rival 3 to następca popularnego modelu Rival 110 od SteelSeries i jednocześnie bardzo atrakcyjna propozycja w cenie około 150 zł. Jak na tego producenta przystało, możemy liczyć na solidną jakość wykonania. Mechaniczne przełączniki charakteryzują się żywotnością na poziomie 60 mln kliknięć. Tradycyjne wyprofilowanie idzie tu natomiast w parze z subtelnym podświetleniem RGB.
Dużą zaletą myszki jest autorski sensor optyczny TrueMove Core, który powstał we współpracy z PixArtem. Działa w rozdzielczości do 8500 DPI i oferuje pięć trybów DPI. Do tego dedykowane oprogramowanie, możliwość programowania przycisków i przechowywania ulubionych ustawień bezpośrednio w pamięci urządzenia.
- SteelSeries Rival 3 - sprawdź cenę w Media Expert
- SteelSeries Rival 3 - sprawdź cenę w RTV Euro AGD
- SteelSeries Rival 3 - sprawdź cenę w Media Markt
- SteelSeries Rival 3 - sprawdź cenę w Ole Ole
- SteelSeries Rival 3 - sprawdź cenę na Allegro
Corsair M55 RGB Pro
W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć gryzonia o uniwersalnym kształcie, dedykowanym zarówno osobom prawo- jak i leworęcznym. Takim modelem jest Corsair M55 RGB Pro, oferujący 8 w pełni konfigurowalnych przycisków. Myszka świetnie nadaje się dla osób, które lubią trzymać ją całą dłonią. Pomimo swoich rozmiarów jest bardzo lekka - waży zaledwie 86 gramów.
Zdecydowaną zaletą tego urządzenia jest sensor optyczny PAW3327, który działa w rozdzielczości nawet do 12400 DPI. Przyciski główne marki Omron wytrzymają nawet 50 milionów kliknięć. Producent zadbał też o kabel w solidnym oplocie, co zwiastuje długie lata intensywnego użytkowania.
- Corsair M55 RGB Pro - sprawdź cenę w Media Expert
- Corsair M55 RGB Pro - sprawdź cenę w Media Markt
- Corsair M55 RGB Pro - sprawdź cenę w NeoNet
- Corsair M55 RGB Pro - sprawdź cenę na Allegro
Najlepsze myszki dla graczy do 250 zł
Razer DeathAdder Essential
Jedna z najbardziej popularnych propozycji w tym przedziale cenowym to DeathAdder Essential od Razera, czyli gryzoń, który stanowi tańszą i nieco uproszczoną wersję swojego „starszego brata”. Wersja Essential pod względem wyprofilowania nie różni się praktycznie niczym od swojego protoplasty sprzed kilku lat. Bazuje na świetnym czujniku optycznym działającym w rozdzielczości do 6400 DPI.
Smukła budowa z charakterystycznym „garbem” sprawia, że mysz świetnie leży w dłoni. Pewny chwyt potęgują też dwa gumowe uchwyty boczne. Komfort użytkowania zwiększa ponadto pięć programowalnych przycisków i trzy niewielkie, acz sprawnie działające ślizgacze. W cenie około 100 złotych to świetna propozycja dla osób, które niewielkim kosztem chcą wejść do świata e-sportu.
- Razer DeathAdder Essential - sprawdź cenę w Media Expert
- Razer DeathAdder Essential - sprawdź cenę na Allegro
HyperX Pulsefire FPS Pro
Myszka przeznaczona przede wszystkim dla fanów szybkich FPS-ów, choć oczywiście sprawdzi się również w innych gatunkach. Stanowi ciekawą alternatywę dla serii DeathAdder od Razera. Odznacza się przemyślanym wyprofilowaniem, dzięki czemu ręka wygodnie spoczywa na jej grzbiecie. Dla pewnego chwytu boczna sekcja powleczona jest materiałem antypoślizgowym.
Oparta na precyzyjnym sensorze Pixart 3389 o rozdzielczości do 16000 DPI z możliwością zmiany czułości w locie. Dedykowane oprogramowanie umożliwia tworzenie własnych makr i zmianę podświetlenia. Dzięki wbudowanej pamięci na urządzeniu można przechowywać do trzech profilów jednocześnie.
- HyperX Pulsefire FPS Pro - sprawdź cenę w Media Expert
- HyperX Pulsefire FPS Pro - sprawdź cenę w NeoNet
- HyperX Pulsefire FPS Pro - sprawdź cenę na Allegro
Razer DeathAdder V2
Razer DeathAdder V2 to jedna z najpopularniejszych myszek na rynku, dostępna w sprzedaży od 2020 roku. Razer nie silił się tutaj na rewolucję i stanowi ona delikatne usprawnienie wcześniejszego, również bardzo docenianego i chętnie wybieranego modelu.
Modyfikacje zaszły oczywiście w kwestii zastosowanego sensora. Razer Focus+ może działać nawet w rozdzielczości 20000 DPI, zaspokajając potrzeby najbardziej wymagających graczy. Myszka wyposażona została w autorskie, mechaniczne przełączniki Razera, mogące wytrzymać nawet 70 mln kliknięć. Wbudowana pamięć pozwala natomiast przechowywać nawet pięć profilów ustawień.
- Razer DeathAdder V2 - sprawdź cenę w Media Expert
- Razer DeathAdder V2 - sprawdź cenę w Media Markt
- Razer DeathAdder V2 - sprawdź cenę na Allegro
Najlepsze myszki dla graczy do 300 zł
SteelSeries Rival 3 Wireless
Wśród gryzoni do 300 złotych nie mogło też zabraknąć propozycji dla osób preferujących życie bez kabli. Głównym wyróżnikiem SteelSeries Rival 3 Wireless jest oczywiście łączność bezprzewodowa w dwóch trybach - 2,4 GHz i Bluetooth 5.0. Bateria w trybie gamingowym wytrzymuje nawet do 400 godzin pracy. To jeden z najlepszych wyników wśród bezprzewodowych gryzoni dla graczy.
Rival 3 Wireless od swojego przewodowego brata różni się też zastosowanym sensorem. TrueMove Air może działać w rozdzielczości od 100 do 18000 DPI. Nie zabrakło inteligentnego podświetlenia z możliwością synchronizacji z powiadomieniami. Do tego wytrzymałe przyciski mechaniczne z żywotnością do 60 mln kliknięć.
- SteelSeries Rival 3 Wireless - sprawdź cenę w Media Expert
- SteelSeries Rival 3 Wireless - sprawdź cenę w RTV Euro AGD
- SteelSeries Rival 3 Wireless - sprawdź cenę w Media Markt
- SteelSeries Rival 3 Wireless - sprawdź cenę w Ole Ole
- SteelSeries Rival 3 Wireless - sprawdź cenę na Allegro
SteelSeries Sensei Ten
W cenie około 300 złotych można też nabyć SteelSeries Sensei Ten. To symetryczna konstrukcja, odpowiednia dla osób prawo i leworęcznych. Dość tradycyjny kształt gwarantuje natomiast pewny chwyt.
Sensei Ten wyposażony jest w czujnik optyczny TrueMove Pro, powstały we współpracy z firmą PixArt. Sensor pracuje w maksymalnej rozdzielczości 18000 DPI i charakteryzuje się bardzo dokładnym śledzeniem ruchów użytkownika. Gracze otrzymują też 8 programowalnych przycisków, możliwość tworzenia makr i 5 trybów DPI. Ustawienia można zapisać w pamięci urządzenia.
- SteelSeries Sensei Ten - sprawdź cenę w Media Markt
- SteelSeries Sensei Ten - sprawdź cenę na Allegro
Logitech G502 Hero
Do 300 złotych można też nabyć futurystycznie wyglądającego Logitecha G502 Hero. To mysz dla osób preferujących większe konstrukcje, z dedykowaną podkładką pod kciuka. Gryzoń bazuje na czujniku Hero 25K, śledzącym ruch w zakresie od 100 do 25600 DPI. Producent zapewnia oczywiście o braku wygładzania, akceleracji czy filtrowania.
Gracze chwalą też 11 programowalnych przycisków, wbudowaną pamięć, możliwość dostosowywania DPI w trakcie gry czy system regulacji wagi za pomocą specjalnych ciężarków. Można je umieścić z przodu, tyłu czy nawet po bokach. Przyciski główne charakteryzują się natomiast przełącznikami mechanicznymi o wytrzymałości do 50 milionów kliknięć.
- Logitech G502 Hero - sprawdź cenę w Media Expert
- Logitech G502 Hero - sprawdź cenę w RTV Euro AGD
- Logitech G502 Hero - sprawdź cenę w Media Markt
- Logitech G502 Hero - sprawdź cenę w Ole Ole
- Logitech G502 Hero - sprawdź cenę w NeoNet
- Logitech G502 Hero - sprawdź cenę na Allegro
Glorious PC Gaming Race Model O
Wśród polecanych myszek nie mogło zabraknąć coraz popularniejszych, superlekkich konstrukcji z perforowaną obudową. W cenie około 250 zł znajdziemy propozycję firmy Glorious - jednych z prekursorów trendu.
Dzięki nowatorskiemu projektowi udało się ograniczyć wagę „gryzonia”, usuwając plastik wszędzie tam, gdzie nie był specjalnie potrzebny. W ten sposób udało się zmniejszyć wagę sprzętu do zaledwie 67 gram. Oprócz tego, Model O charakteryzuje porządny sensor Pixart 3360 z maksymalną rozdzielczością 12 tys. DPI.
- Glorious PC Gaming Race Model O - sprawdź cenę w Media Expert
- Glorious PC Gaming Race Model O - sprawdź cenę na Allegro
Najlepsze myszki powyżej 300 zł
Razer Viper 8KHz
Hig-endowa konstrukcja od Razera to propozycja dla osób, które nie uznają kompromisów. Mysz oferuje bowiem częstotliwość próbkowania na poziomie 8000 Hz, skracając tym samym czas reakcji nawet do 1/8 milisekundy. Z tego względu mysz świetnie nadaje się do sieciowych strzelanek. Warto jednak zaznaczyć, że póki co nie wszystkie gry obsługują próbkowanie na tak wysokim poziomie. Wartość tę można jednak modyfikować w oprogramowaniu.
Razer Viper 8KHz to symetryczna konstrukcja, odpowiednia także dla osób leworęcznych. Sekcje boczne pokryte są materiałem antypoślizgowym, który zapewnia solidny chwyt. Do tego sensor optyczny Razer Focus+ działający do 20000 DPI, przełączniki o żywotności do 70 mln kliknięć i niewielka waga (71 g), ale to akurat cecha charakterystyczna większości myszek tego producenta.
- Razer Viper 8KHz - sprawdź cenę w Media Expert
- Razer Viper 8KHz - sprawdź cenę w RTV Euro AGD
- Razer Viper 8KHz - sprawdź cenę w Media Markt
- Razer Viper 8KHz - sprawdź cenę w Ole Ole
- Razer Viper 8KHz - sprawdź cenę na Allegro
SteelSeries Aerox 3 Wireless
W cenie ok. 350 złotych znajdziemy superlekką myszkę bezprzewodową Aerox 3 Wireless. Produkt firmy SteelSeries opracowano pod kątem jak zapewnienia najszybszych ruchów, co idealnie sprawdza się w kompetytywnej rozgrywce e-sportowej. Wersja bezprzewodowa pozwala też zapomnieć o problemach z plączącym się kablem.
Sprzęt wyposażono w szereg nowoczesnych technologii, jak podwójna łączność Bluetooth na paśmie 2,4 oraz 5 GHz, szybkie ładowanie przez USB-C, przełączniki Golden Micro i superdokładny sensor PixArt TrueMove Air.
- SteelSeries Aerox 3 Wireless - sprawdź cenę w Media Expert
- SteelSeries Aerox 3 Wireless - sprawdź cenę w Media Markt
- SteelSeries Aerox 3 Wireless - sprawdź cenę w Ole Ole
- SteelSeries Aerox 3 Wireless - sprawdź cenę na Allegro
Razer Naga Trinity
Razer Naga Trinity to natomiast propozycja dla osób, które grają przede wszystkim w gry MOBA lub MMO, choć oczywiście sprawdzi się także w innych gatunkach. Jej unikalną cechą są trzy wymienne panele boczne, przez co otrzymujemy w zasadzie trzy myszki w jednej. Różnią się one liczbą dodatkowych przycisków, przez co Naga Trinity może ich oferować nawet 19!
Gryzoń bazuje na porządnym sensorze 5G, oferującym czułość nawet do 16000 DPI. Mysz jest czuła i precyzyjna, a dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu dobrze leży w dłoni. Niektórym może jednak przeszkadzać stosunkowo wysoka waga, wynosząca 135 gramów.
- Razer Naga Trinity - sprawdź cenę w Media Expert
- Razer Naga Trinity - sprawdź cenę w Media Markt
- Razer Naga Trinity - sprawdź cenę na Allegro
Razer Naga Pro
W rankingu nie mogliśmy pominąć także „starszego brata” omawianej wyżej Naga Trinity. Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwoma modelami jest łączność bezprzewodowa w modelu Pro - jeśli odpowiada nam koncept myszki do gier MMO z wieloma programowalnymi przyciskami, ale nie lubimy być ograniczani przez kabel, to jest to idealna opcja dla nas.
W zestawie z modelem Pro także dostajemy trzy magnetyczne panele boczne, które możemy wymieniać w dowolnym momencie. Producent postanowił jednak przeprojektować jeden z paneli, czyniąc go bardziej użytecznym w popularnych obecnie grach gatunku battle royale. Tak czy inaczej, modele linii Razer Naga to bardzo uniwersalne gryzonie, dające nam niejako trzy różne myszki w cenie jednej.
- Razer Naga Pro - sprawdź cenę w Media Expert
- Razer Naga Pro - sprawdź cenę na Allegro
Logitech G502 Lightspeed
Bezprzewodowa wersja Logitech G502 to jeszcze więcej nieskrępowanych ruchów. Mysz różni się od swojego przewodowego brata przede wszystkim sposobem komunikacji. Z komputerem łączy się bowiem za pomocą szybkiego interfejsu 2,4 GHz z czasem reakcji na poziomie 1 milisekundy.
Także tu zastosowano zaawansowany sensor HERO 25K, który działa z maksymalną rozdzielczością 25600 DPI. Wbudowany akumulator oferuje około 60 godzin działania. Można go jednak ładować bezprzewodowo, co ułatwia zarządzanie baterią. Gracze otrzymują także 11 w pełni programowalnych przycisków i możliwość regulowania wagi gryzonia za pomocą dostępnych w zestawie ciężarków.
- Logitech G502 Lightspeed - sprawdź cenę w Media Expert
- Logitech G502 Lightspeed - sprawdź cenę w RTV Euro AGD
- Logitech G502 Lightspeed - sprawdź cenę w Media Markt
- Logitech G502 Lightspeed - sprawdź cenę w Ole Ole
- Logitech G502 Lightspeed - sprawdź cenę na Allegro
Zobacz inne rankingi produktów dla graczy: