Need for Speed powraca do twórców starszych części
Criterion przejmuje stery nad serią.
Przedstawiciele EA poinformowali, że studio Criterion ponownie zajmie się rozwojem Need for Speed - serią zręcznościowych gier wyścigowych.
Zespół odpowiadał za dwie odsłony cyklu: Hot Pursuit z 2010 roku oraz wydane dwa lata później Most Wanted. Przygotowaniem kolejnych produkcji zajęło się jednak szwedzkie Ghost Games, które stworzyło łącznie cztery części - najnowszą jest Heat.
Jednocześnie poinformowano o zmianach, jakie dokonano w drugiej z wymienionych ekip. Wrócono do dawnej nazwy, czyli EA Gothenburg, a rolę ograniczono do technologicznego wspierania pozostałych studiów Electronic Arts.
Warto jednocześnie zaznaczyć, że wielu członków Ghost Games zostanie przeniesionych do Criterion. Na razie nieznany jest jeszcze los 30 pracowników, którzy tymczasowo pozostaną w szwedzkim studiu do momentu znalezienia zatrudnienia w innych zespołach wydawcy.
Przedstawiciele EA w rozmowie z serwisem GamesIndustry wyjaśnili, że zmiany podyktowane są względami praktycznymi. Firma przekonuje, że w Goteborgu trudno było znaleźć deweloperów zainteresowanych pracą nad cyklem Need for Speed.
- Ghost Games pomogło nam zaoferować graczom kilka świetnych części serii. Ciągłe tworzenie produkcji na poziomie AAA [wysokobudżetowym - dop. red.] oznacza, że potrzebujemy zespołów o zróżnicowanych umiejętnościach w miejscu, gdzie możemy je wspierać i uzupełniać o nowych członków - wyjaśniono.
- Mimo naszych najlepszych wysiłków, mających na celu uformowanie niezależnej grupy w Goteborgu, stało się jasne, że ludzie o różnorodnych talentach, których potrzebujemy do utrzymania studia AAA, nie są tu dostępni - dodano.
Szczegóły na temat odsłony cyklu przygotowywanej przez Criterion nie są na razie znane. Electronic Arts ma jednak nadzieję, że studio „wprowadzi” Need for Speed w następną generację, co oznacza, że kolejna gra pojawi się już na nowych konsolach.
Źródło: GamesIndustry
Następnie: Dying Light 2 i problemy z parkourem - Techland o wyzwaniach z kamerą FPP