Skip to main content

Nieoficjalny patch - mod do Fallout 4

Poprawki stworzone przez graczy.

Wielkie otwarte światy są pełne błędów. Niezależnie od tego, jak bardzo twórcy gry chcą się pozbyć niedopatrzeń. Czasem próby naprawienia tworzą kolejne dziury i wymagają dalszych działań zapobiegawczych. Nie inaczej jest w Fallout 4, gdzie pałeczkę przejęli gracze i wspomagają zespół twórców w naprawianiu błędów odpowiednimi łatkami do gry.

Mówiąc o nieoficjalnym patchu nie sposób nie wspomnieć o poprzednich grach Bethesdy. Oblivion czy Skyrim, cieszące się równie dużą popularnością, dysponowały bogatym zapleczem moderskim. Gracze - będący jednocześnie największą grupą osób wyszukujących błędy - postanowili naprawić wiele większych i mniejszych błędów gry. Przy Fallout 4 sytuacja się powtarza.

Setki drobnych poprawek nie ingerują w konstrukcję gry. Nie usuwają przedmiotów, a jedynie przesuwają lub naprawiają funkcje, które powinny spełniać. Nie sposób wymienić wszystkich poprawek. Dostępna w dalszej części opisu lista przedstawia jakie zmiany zostały wprowadzone w systemach rozgrywki, zadań, NPC-ów, obiektów, przedmiotów, napisów oraz umieszczonych modeli.


Jak działa mod?

Patch w formie moda poprawia setki błędów na które natknęli się twórcy ze sceny modingowej. Wprowadzone poprawki nie ingerują jednak w strukturę świata gry, nie usuwają obiektów, dzięki czemu są kompatybilne z większością modów dostępnych w sieci. Przy instalacji jednak należy pamiętać, że nieoficjalny patch powinien znajdować się na liście wczytywania nad pozostałymi modami, ale pod plikami gry, DLC i innymi plikami ESM.


Jak zainstalować moda?

Instalacja jest banalnie prosta. Na stronie moda przejdź w zakładkę „FILES” i kliknij na „DOWNLOAD WITH MANAGER”. Pobrany w Nexus Mod Managerze plik należy aktywować. Pamiętaj o odpowiednim umiejscowieniu pliku patcha na liści.


Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Wyraźniejsza mimika twarzy - mod do Fallout 4

Kolejny mod wywołuje zabawny efekt mimiki twarzy postaci w grze. Kilka poziomów natężenia ruchów twarzy przywołuje na myśl nadmierną ekspresję bohaterów kreskówek

Zobacz także