Odtwórca roli Astariona z Baldur’s Gate 3 zagra w ambitnym modzie do Fallouta 4
Twórcy potwierdzili udział Neila Newborna w projecie.
Twórcy ambitnej modyfikacji Fallout: London potwierdzili, że do obsady projektu dołączył Neil Newbord, który w zeszłym roku skradł serca graczy rolą złośliwego wampira Astariona w Baldur’s Gate 3. Jednocześnie potwierdzono, że produkcja zostanie opublikowana już 23 lipca i nie będzie żadnych opóźnień.
Według opublikowanego filmu podsumowującego ostatnie dokonania zespołu odpowiedzialnego na moda, aktor pojawi się w obsadzie obok licznych innych znanych głosów, takich jak Colin Baker i Sylvester McCoy, czyli odtwórcy ról szóstego i siódmego Doktora z serialu „Doctor Who”, a także licznego grona zaangażowanych w produkcję YouTuberów i streamerów.
Niestety nie wiadomo na razie, jaką rolę zagra wyróżniony na gali The Game Awards artysta, ale przedstawione screenshoty pokazują postać bardzo podobną do tego, jak Newborn wygląda w rzeczywistości. Można więc sądzić, że zagra „siebie samego”, tylko przeniesionego do postapokaliptycznego uniwersum.
Jednocześnie mogliśmy dowiedzieć się nieco więcej o frakcjach, jakie zamieszkują zniszczoną wersję stolicy Wielkiej Byrtanii. Gentry to grupa chcąca sprawiać wrażenie przedwojennej arystokracji, wyróżniając się na tle innych mieszkańców uniwersum eleganckimi, szytymi na miarę strojami z najlepszych materiałów. Mamy także rycerzy Camelotu, których pancerze łączą elementy średniowiecznych zbroi oraz bardziej współczesnego wyposażenia.
W grze przyjdzie nam także zetknąć się z grupami przestępczymi. Vagabonds to grupa inspirowana hitowym serialem „Peaky Blinders” i stanowi odniesienie do ulicznych gangów okresu międzywojennego, z kolei Isle of Dogs Syndicate to Falloutowa wersja klasycznej mafii z nienagannym wizytowym ubiorem kontrastującym z bezwzględnością.
Oprócz tego świat produkcji zamieszkują także przedstawiciele wielu mniejszych grup, tacy jak militarystyczni Tommies, punkowi The Pistols oraz The Roundlers, a także nacjonalistyczni skinheadzi z grupy Miller’s Men. Na końcu prezentacji pojawiają się również The Jack Tars, czyli gang starający się stylizować na brytyjską marynarkę okresu kolonialnego oraz The Hooligans, jak nazywają się pospolici bandyci używający do walki przede wszystkim zmodyfikowanego sprzętu sportowego.