Ogłoszono Skylanders SuperChargers - nowa gra dodaje pojazdy
Premiera we wrześniu.
Skylanders SuperChargers ukaże się 25 września tego roku w Europie, a największą innowacją w tej odsłonie popularnej (głównie w USA) serii jest wprowadzenie pojazdów.
Cykl Activison to przedstawiciel gatunku „toy to life”, umożliwiającego przenoszenie „fizycznych” zabawek do wirtualnego świata gier, za pomocą specjalnych portali podłączanych pod port USB i chipów wbudowanych w figurki.
Platformy docelowe to PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One, Wii U i iPady. Posiadacze Nintendo 3DS i Wii mogą liczyć na uboższą wersję.
Pojazdy z SuperChargers to nie tylko samochody, ale także samoloty czy łodzie - łącznie do sklepów trafi 20 różnych modeli i tyle samo postaci. Dwa wehikuły znajdziemy w zestawie startowym za 75 dolarów (ok. 280 zł), a pozostałe kupimy oczywiście osobno - po 15 dol. (ok. 56 zł) za sztukę.
Fabuła w tej odsłonie skupi się na kolejnym pojedynku z głównym wrogiem - Kaosem. Ten przygotował broń o skomplikowanej nazwie Doomstation of Ultimate Doomstruction i chce zniszczyć krainę Skyland. Powstrzymać mogą go tylko gracze.
Jednocześnie przez portal przeniesiemy do gry tylko jeden pojazd, ale nadal możliwa będzie zabawa w kooperacji - jedna osoba kontroluje wehikuł, a druga obsługuje działko.
Twórcy zapewniają, że figurki z SuperChargers to najdokładniej przygotowane zabawki w serii, z tak przełomowymi funkcjami jak obracające się śmigła samolotu Spitfire czy koła w wyścigowym bolidzie Hot Streak.
Od czasu premiery Skylanders: Spyro's Adventure w 2011 roku, gatunek „toy to life” to ponad 4 miliardy dolary przychodów, z czego 3 mld przypadło właśnie na serię Activision. Silną konkurencję stanowi jednak cykl Disney Infinity oraz zapowiedziane niedawno LEGO Dimensions.
Masz wolną chwilkę? Zobacz także:
- Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
- Digital Foundry kontra Wiedźmin 3 - analiza techniczna
- Assassin's Creed Syndicate - spojrzenie na kwestie techniczne
- Zastanawialiście się kiedyś, czy Andrzej Sapkowski grał w Wiedźmina?
- HBM - przyszłość graficznej pamięci RAM według AMD