Pełna wersja symulatora Take On Mars zadebiutuje 9 lutego
Z kampania fabularną.
Przedstawiciele studia Bohemia Interactive ujawnili dokładną datę premiery pełnej wersji symulatora Take On Mars. Gra ukaże się 9 lutego na PC.
Warto zaznaczyć, że produkcja dostępna jest na Steamie - w ramach programu Early Access - od sierpnia 2013 roku.
W grze naszym zadaniem jest podbicie tytułowej planety. W trakcie rozgrywki dysponujemy zróżnicowanymi urządzeniami, w tym między innymi zdalnie sterowanymi łazikami.
Wczesna wersja oferuje jedynie tryb zabawy wieloosobowej, ale w pełnej znajdzie się także kampania fabularna. Wcielimy się w niejakiego Marka Willisa - członka pierwszej załogowej misji wysłanej na Marsa.
Nie wszystko jednak pójdzie zgodnie z planem - podczas lądowania wystąpią trudności, w wyniku których kontakt z Ziemią zostanie utracony. Wszyscy astronauci - poza głównym bohaterem - zginą.
Niczym w powieści „Marsjanin”, będziemy musieli przetrwać na niegościnnej planecie. Nie obędzie się bez zarządzania dostępnymi zasobami - w tym bezcennym tlenem, żywnością i wodą. Konieczne ma być wybudowanie kryjówki, chroniącej przed burzami piaskowymi.
Pojawi się także możliwość wydobywania surowych materiałów, które następnie posłużą do konstrukcji - z pomocą drukarki 3D - wyposażenia i maszyn. Naszym podstawowym zadaniem ma być znalezienie sposobu, aby wrócić na Ziemię.
W Take On Mars znajdzie się też osobny zestaw zadań, w których jako pracownik agencji kosmicznej będziemy eksplorować glob, kierując zdalnie sterowanymi łazikami i sondami. Celem ma być gromadzenie próbek i minerałów.
Twórcy przygotowują jeszcze 5 misji treningowych, które zapoznają graczy z podstawowymi mechanizmami rozgrywki. Do tego wspomniany wyżej tryb sieciowy, pozwalający użytkownikom wspólnie przemierzać Czerwoną Planetę.
Produkcja zaoferuje też specjalny edytor, umożliwiający tworzenie własnych modyfikacji. Swoimi pracami będzie można dzielić się za pośrednictwem Warsztatu Steama.
Co ciekawe, w grze znajdzie się encyklopedia poświęcona tytułowej planecie. Zawierać ma szereg „interesujących faktów” na temat Marsa.