Pobieranie setek modów do gier na PC może być niedługo łatwiejsze. Ruszyły testy nowej aplikacji Nexusmods
Na razie tylko w jednej grze.
Popularny serwis z moderski Nexusmods ogłosił rozpoczęcie testów nowego programu do łatwiejszej instalacji modów w grze. Nexus Mods App - bo tak nazywa się narzędzie - wkrótce zastąpi używaną przez serwis w tym momencie aplikację Vortex i zaoferuje kilka ciekawych nowości.
Jak możemy się dowiedzieć ze wpisu opublikowanego przez administrację serwisu, na ten moment wersja alfa programu wspiera jedynie grę Stardew Valley. Wcześniejsze zamknięte testy odbyły się w gronie najaktywniejszych członków społeczności skupionej wokół niezależnego tytułu, ale teraz może ją wypróbować każdy zainteresowany i wyrazić swoją opinię. Twórcy planują wypuszczanie nowych aktualizacji co trzy tygodnie.
Ponadto jak możemy się dowiedzieć z opublikowanego planu aktualizacji, po osiągnięciu pełnego wsparcia dla Stardew Valley, deweloperzy rozpoczną pracę nad wsparciem dla Cyberpunka 2077, a także dodania funkcji swobodnego przełączania pomiędzy różnymi modami wpływającymi na ten sam aspekt gry. W dalszej kolejności planowana jest obsługa Baldur’s Gate 3 i gier Bethesdy, dodanie możliwości tworzenia kolekcji modów oraz, co ciekawe, wprowadzenie wsparcia dla gier z abonamentu Xbox Game Pass.
„Opublikowana dzisiaj wersja jest bardzo wczesną iteracją programu i brakuje jej wielu kluczowych funkcji innych menedżerów” - wyjaśniają twórcy. „W czasie rozwoju aplikacji i dodawania wsparcia dla kolejnych gier, wprowadzimy też więcej funkcji, jak ustalanie kolejności wczytywania, wykrywanie konfliktów w modach i wiele więcej. Każda z tych funkcji zostanie zaprojektowana w taki sposób, żeby była kompatybilna zarówno z już wydanymi grami, jak i nadchodzącymi produkcjami”.
Oprócz wspomnianych wyżej elementów Nexus Mods App będzie można zainstalować - poza Windowsem - także na Steam Decku (oraz tym samym większości systemów z rodziny Linux) oraz MacOS. Program rozwijany jest jako oprogramowanie o publicznie dostępnym kodzie źródłowym, czyli Open Source. Administracja tłumaczy, że jest to kluczowy aspekt, ponieważ w razie jakichkolwiek trudności z dalszym wsparciem programu (np. zamknięcie serwisu), chętni członkowie społeczności będą mogli kontynuować jego rozwój.