Podano daty premier nowych DLC do Europa Universalis 4 i Hearts of Iron 4
Zadebiutują tego samego dnia.
Paradox Interactive ujawniło daty premier kolejnych DLC do strategii Europa Universalis 4 oraz Hearts of Iron 4 - odpowiednio Third Rome i Death or Dishonor. Dodatki ukażą się 14 czerwca.
Cenę obu ustalono na 9,99 euro, a więc około 42 zł. Rozszerzenia można kupić w zestawie kosztującym 17,98 euro (ok. 75 zł), oszczędzając tym samym 10 procent.
Third Rome jest pierwszym tak zwanym „pakietem immersji” do Europy Universalis 4. DLC koncentruje się na Rosji i państwach z rosyjskiego kręgu kulturowego. Pojawią się między innymi nowe środki duchowe, polityczne i militarne, by kontrolować euroazjatyckie imperium.
Aby zostać wszechpotężnym carem, gracze wykorzystają możliwości Patriarchy Kościoła Ortodoksyjnego, wynajmą nowe jednostki i skolonizują syryjską dzicz. Pozycja władcy zapewni kilka bonusów, w tym opcję pozyskiwania prawa do przejęcia całych krajów, a nie tylko pojedynczych prowincji.
Do tego możliwość zlecenia tworzenia świętych ikon. Te zagwarantują korzyści zależne od wybranego świętego, którego przedstawi dane dzieło.
Poza tym wysoko rozwinięte prowincje zamienimy w metropolie, potęgując wpływy kościoła, co jednak nie zawsze pozytywnie odbije się na rozwoju państwa.
Nie zabraknie też nowej jednostki - strzelców moskiewskich - która poradzi sobie dobrze w walce, lecz zwiększy koszt stabilizacji. Otrzymamy także opcję skolonizowania nieprzystępnych prowincji na Syberii, ale bez ryzyka buntów wśród tubylców.
Death or Dishonor do Hearts of Iron 4 skupi się zaś na Europie Środkowo-Wschodniej, wprowadzając cztery dodatkowe kraje - Węgry, Rumunię, Czechosłowację i Jugosławię. Kierując poszczególnymi państwami, połączymy siły z nazistowskimi Niemcami lub ZSRR albo stawimy czoła obu mocarstwom.
DLC odświeży też mechanizmy rozgrywki odpowiedzialne za bitwy powietrzne. Umożliwi również zmodernizowanie starszych jednostek oraz wykorzystanie wozów i sprzętu przejętych od wroga.
Pojawi się także funkcja wykupienia licencji na zastosowanie technologii wojskowych innych państw. Sami również za pieniądze udostępnimy pozostałym krajom opracowane przez naszych naukowców wyposażenie. Ponadto twórcy ulepszą mapę świata.
Do tego trzy nowe motywy muzyczne przygotowane przez kompozytora Andreasa Waldetofta, porcja grafik związanych z wprowadzanymi państwami oraz kolejne głosy oddziałów.