Pokémon GO - gdzie szukać Pokemonów, gdzie są PokeStopy
Gdzie znaleźć stworki, jak korzystać z punktów zainteresowania.
Najważniejsze w Pokémon GO jest łapanie Pokemonów. Podobnie jak w grach z konsol przenośnych, z różnymi stworkami związane jest różne prawdopodobieństwo ich pojawienia się w konkretnej okolicy lub otoczeniu.
Nie można zagwarantować, że wszystkie stworki danego rodzaju zawsze pojawią się w konkretnej okolicy i środowisku, ale istnieją pewne powiązania związane z występowaniem Pokémonów, które wymieniamy poniżej.
Jeśli masz jakiekolwiek problemy z odnalezieniem się na ekranie, zerknij na nasz szybki przewodnik: Pokémon GO - mapa, jak z niej korzystać, ekran gry
Powrót do spisu treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki
Różne typy Pokemonów i miejsca ich ukrycia
Pokemony wyróżniają się różnymi typami - dzięki czemu mają też inne cechy, wygląd i zdolność. Poniżej znajdziesz litę wszystkich typów, a także przybliżone miejsca ich występowania.
Typ normalny (Normal): budynki, place, skwery, ulice, aleje, deptaki, biblioteki, drogi, stadiony i wiele innych miejsc. Najczęściej występujący rodzaj stworków.
Typ skalny (Stone): okolice kamieniołomów, okolice miejskie, parkingi, okolice autostrad i duże skupiska komercyjnych budynków.
Typ stalowy (Steel): w budynkach, przy torach kolejowych (zachować szczególną ostrożność przy poszukiwaniach w takich miejscach).
Typ trawiasty (Grass): okolice upraw rolnych, farmy, lasy, ogrody botaniczne, tereny zielone w miastach, place zabaw, parki, osiedla poza centrum.
Typ ziemny (Ground): okolice torów kolejowych i lotnisk (powtarzamy: należy bardzo uważać polując na stworki w takich miejscach), pola i łąki, wykopy.
Typ smoczy (Dragon): okolice słynnych i znanych punktów w miastach, na przykład przy znanym zamku, twierdzy, w pobliżu słynnej katedry czy muzeum.
Typ bajkowy (Fairy): niedaleko świątyń, kościołów, pomników, znanych miejsc, a nawet cmentarzy.
Typ wodny (Water): jak można się domyślić, w pobliżu wody i zbiorników wodnych. Rzeki, jeziora, morze, ocean, zatoka, port.
Typ ducha (Ghost): okolice cmentarzy (nieprzyjemne, wiemy).
Typ mroczny (Dark): niedaleko oraz we wnętrzu kin, teatrów, budynków opery i cmentarzy.
Typ robaka (Bug): tereny wiejskie, farmy, pola, łąki, lasy, duże parki i zielone place zabaw czy osiedla.
Typ latający (Flying): na wsi, w okolicach łąk i pól oraz lasów, niedaleko parków, terenów zielonych i dużych placów zabaw.
Typ lodowy (Ice): okolice resortów narciarskich, lodowców (siłą rzeczy raczej w krajach Skandynawskich), ale też trawy (niekoniecznie zamrożonej).
Typ psychiczny (Psychic): niedaleko szpitali.
Typ elektryczny (Electric): okolice elektrowni, generatorów, parków technologicznych.
Typ ognisty (Fire): okolice osiedli, przedmieścia.
Typ walki (Fight): okolice stadionów, aren, dużych siłowni i klubów fitness, a także różnych obiektów sportowych, bieżni.
Typ trujący (Poison): okolice wrzosowisk, bagien.
Oczywiście zdarza się, że różne typy występują w okolicach zupełnie z nimi niezwiązanych. Jest tu więc pewien element losowości. Największa szansa na spotkanie wymienionych typów Pokemonów to jednak wyżej wymienione miejsca.
Zobacz także:
Pokémon GO - awansowanie trenera, XP i nagrody
Pokémon GO - lista wszystkich Pokemonów
PokeStops w Pokemon Go: znajdź je i zgarniaj nagrody
Spacerując i szukając Pokémonów szybko natkniesz się na punkty oznaczone jasnoniebieskimi ikonami. Są to punkty PokeStops. Najwięcej jest ich w miastach, ale powinny znajdować się też w mniejszych miejscowościach.
PokeStopem może być wszystko - mural na ścianie budynku, kościół, budka z lodami, szkoła, uniwersytet, budynek radia, uniwersytetu i inne obiekty. Gdy klikniesz w punkt na mapie na ekranie, zobaczysz w niebieskiej ramce nazwę i zdjęcie obiektu.
Żeby użyć PokeStopu, musisz podejść na tyle blisko, by awatar znajdował się w jego zasięgu. Następnie należy kliknąć w ikonę. Gdy na ekranie zobaczysz zbliżenie PokeStopu, musisz przejechać palcem po ekranie w bok, tak, żeby „zakręcić" zdjęciem. W efekcie otrzymasz losowo dobrane nagrody - Poke Balle, jajka albo inne przedmioty.
O PokeStopy nie trzeba z nikim rywalizować. Wszyscy widzą na mapie te same punkty, ale PokeStop nie znika dla innych, gdy jedna osoba z niego skorzysta. Co więcej, warto pamiętać, że punkty stają się nieaktywne, gdy z nich skorzystamy (zmieniają kolor na fioletowy), ale po jakimś czasie ponownie możemy je odwiedzić.