Skip to main content

Pokémon Go - pogoda: wpływ na typy Pokémonów, Cacnea i Lotad

Wszystko o efektach pogodowych.

Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje o systemie pogodowym w Pokemon Go. Dowiesz się, w jaki sposób działa i jaki ma wpływ na otoczenie oraz Pokemony.

Pokemon Go stara się w świecie gry odwzorować pogodę, którą widzimy wokół nas - z różnym skutkiem. Poznanie szczegółów systemu jest jednak kluczowe dla efektywnego wykorzystywania różnych warunków atmosferycznych.

Wpływ pogody na Pokémon Go

Od grudnia 2017 roku, czyli momentu wprowadzenia trzeciej generacji stworków do Pokemon Go, pogoda - a także najbliższe otoczenie - ma wpływ na to, jakie Pokemony pojawiają się obok ciebie, a także w jaki sposób się zachowują.

Pogoda wpływa na grę w następujący sposób:

  • Nowe efekty wizualne
  • Wpływ na Pokemony, które pojawiają się w otoczeniu
  • Zwiększony poziom (CP) niektórych Pokemonów w dziczy i w Raidach
  • Zwiększona efektywność wybranych Pokemonów w walce - o ok. 20 proc.
  • Zwiększona ilość zdobywanego Stardust po złapaniu konkretnych typów stworków - o 25 proc.

Istnieje wiele efektów pogodowych, a każdy ma inny wpływ na otaczający cię wirtualny świat - przykładowo sprawiając, że pewne Pokemony łatwiej lub trudniej znaleźć. Szczegóły poniżej.

Pokémon Go - wpływ pogody na typy Pokémonów

Poniżej wszystkie rodzaje pogody i efekty. Każdy z nich wpływa na typ Pokemonów, zwiększając szansę pokazania się, efektywność w walce i ilość Stardust po złapaniu.

Pogoda„Doładowane” typy Pokemonów
Party Cloudy (częściowe zachmurzenie)Normal, Rock
Cloudy (zachmurzenie)Fairy, Fighting, Poison
Fog (mgła)Dark, Ghost
Rain (deszcz)Water, Electric, Bug
Snow (śnieg)Ice, Steel
Sunny (słonecznie)Grass, Ground, Fire
Clear (czyste niebo)Grass, Ground, Fire
Windy (wietrznie)Dragon, Flying, Psychic

Jak złapać Cacnea'ę and Lotada

W Pokemon Go nie ma stworka na wyłączność dla konkretnego rodzaju pogody (przykładowo możliwego do złapania wyłącznie podczas deszczu), ponieważ postawiłoby to różne rejony świata w niekorzystnej sytuacji.

Są jednak pewne Pokemony, które znacznie łatwiej schwytać w czasie konkretnego efektu pogodowego. Przykładem takich podopiecznych są Cacnea i Lotad. Poniżej szczegóły.

  • Cacnea - łatwiejsza do znalezienia podczas słonecznej (Sunny) pogody
  • Lotad - łatwiejsza do znalezienia podczas deszczowej (Rainy) pogody

Wydaje się ponadto, że Anorith i Lileep pojawiają się częściej w czasie zachmurzenia.

Wszystko inne, co wiemy o efektach pogodowych

Oprócz powyższych informacji, warto, abyś poznał jeszcze kilka szczegółów i ciekawostek:

  • Jednym z ukrytych wpływów efektów pogodowych jest zwiększenie mocy „doładowanych” Pokemonów o ok. 5 poziomów - zarówno w Raidach, jak i w dziczy. Oznacza to, że ich CP jest nieco wyższe, a co za tym idzie - wymagają mniej Candy, by osiągnąć maksymalny poziom. Pozwoli to zaoszczędzić zasoby, czas i wysiłek. Należy oczywiście zauważyć, że trudno będzie skoordynować pogodę z typem Pokemona, którego potrzebujesz, ale warto mieć oczy otwarte - szczególnie jeśli jesteś miłośnikiem Raidów.
  • Jeżeli nie jesteś pewien, jakie Pokemony są aktualnie „doładowane”, zastosowanie filtra pogodowego (Weather) na liście twoich podopiecznych powinno pomóc.
  • Źródło danych o pogodzie, z których korzysta Pokemon Go nie jest znane, ale społeczność uważa, że to najprawdopodobniej AccuWeather. Nie spodziewaj się jednak, że gra będzie dokładna w swoich szacunkach - w rzeczywistości może cały dzień padać śnieg, a w Pokemon Go nie zobaczysz mroźnej pogody.
  • Zdarza się również, że gra ostrzega przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi, przez co wyłącza pojawianie się nowych Pokemonów w okolicy. Może być to frustrujące, bo ocena niebezpieczeństwa wynikającego z pogody nie jest w grze doskonała.
  • Pogoda wpływa na wabiki (Lure Module), ale nie na gniazda (Nest).
  • Deszcz mógłby pogorszyć skuteczność ognistych Pokemonów, ale pogoda nie ma w grze negatywnych efektów.

Następnie: Pokémon Go - Pokémony Baby (dzieci): lista, jak zdobyć Bonsly, Munchlax, Chingling, Mantyke, Togepi, Azurill, Wynaut

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Poprzednio: Pokémon Go - Cherrim i Cherubi: ewolucje Sunshine i Overcast

Zobacz także