Skip to main content

Producent GTA 5 i były szef Rockstar North zakłada nowe studia

Leslie Benzies wraca do gry?

Jedna z najważniejszych postaci we współczesnym świecie gier wideo - Leslie Benzies - powraca do pracy po dłuższej przerwie i procesie sądowym ze swoim byłym pracodawcą, Rockstar Games.

Co interesujące, producent wydaje się mieć szeroko zakrojone ambicje, rejestrując nie jedną, ale pięć różnych firm - donosi serwis Scotsman, powołując się na informacje ze stosownego urzędu.

Royal Circus Games Limited złożyło już wniosek do brytyjskiego urzędu patentowego, by dać znać, że będzie tworzyło wymagające ochrony intelektualnej gry wideo.

Do tego jest jednak jeszcze Starship Group, Everywhere Game Limited czy VR-Chitect Limited, zainteresowane najwyraźniej wirtualną rzeczywistością.

Pierwszą wskazówką na temat przyszłych projektów jest nazwa tytułu: Time for a New World (oraz hashtag #TFANW). Wniosek o zarejestrowanie takiej nazwy złożyło właśnie Royal Circus Games.

To obecnie wszystkie znane detale i nie jest jasne, dlaczego Benzies potrzebuje w Edynburgu aż tylu firm.

Informacje o problemach wewnątrz Rockstar North zaskoczyły wszystkich w styczniu 2016 roku. Dowiedzieliśmy się wtedy, że producent nie wróci z urlopu, na którym przebywał od 17 miesięcy.

Rockstar North uznawane jest za „główne” biuro produkcyjne firmy z siedzibą w Nowym Jorku, w przeszłości działające pod nazwą DMA Design. Odpowiadało za jedne z najważniejszych produkcji w historii gier wideo, jak Grand Theft Auto: San Andreas czy GTA 4.

Sam Benzies był producentem wielu tytułów: GTA 3, Vice City, GTA 4, Red Dead Redemption, L.A. Noire, Max Payne 3 czy GTA 5. Imponująca lista.

Szybko wyszło na jaw, że nie szuka jednak tylko nowych wyzwań. Pozwał Take-Two Interactive - właścicieli Rockstara - żądając wypłaty zaległych tantiem, opiewających na niebagatelną sumę 150 milionów dolarów.

Menedżer, przebywając na wspomnianym urlopie, miał bowiem odkryć, że Take-Two, Rockstar, Rockstar North, a także Sam Houser oraz Dan Houser, próbowali - więcej niż raz - „pozbyć się” menedżera z firmy i anulować wypłatę należnych mu według kontraktu pieniędzy.

Zobacz także