Skip to main content

Reżyser Wiedźmina 3 uważa, że zadania w Skyrim były „generyczne”

Tomaszkiewicz: dzięki naszemu doświadczeniu, Dziki Gon może stać się „idealnym RPG”.

Reżyser trzeciej części serii Wiedźmin, Konrad Tomaszkiewiecz starał się zapamiętać imiona pięciu postaci ze Skyrim, ale mu się nie udało. Według twórcy, fabuła i zadania w najnowszej części serii The Elder Scrolls były „generyczne”, a więc odtwórcze i powtarzalne.

Wiedźmin 3 ma nie popełnić tego błędu. Producent uważa, że przy wykorzystaniu odpowiedniego stylu prowadzenia narracji, znanego w poprzednich części serii, Dziki Gon może stać się „idealnym RPG”.

- Jedną z rzeczy, które uświadomił nam Skyrim to fakt, że musimy troszczyć się o imersję w każdym elemencie gry - mówi Tomaszkiewicz w wywiadzie z Game Informerem.

- Nie powinno się pokazywać, że stosujesz w grze uniwersalne, powtarzalne rozwiązania. W Skyrim możesz wykonać to samo zadanie kilka razy, a bohater niezależny za każdym razem zareaguje tak samo. Aby móc wczuć się w świat gry, postacie sterowane przez komputer powinny właściwie reagować na zachowania gracza.

Producent dodaje, że w najnowszej części The Elder Scrolls bohaterowie nie byli zbyt charakterystyczni. - Starałem się zapamiętać pięć postaci, ale nie byłem w stanie. Eksplorowanie świata jest fajne, ale w tym aspekcie twórcy nie do końca sobie poradzili.

Choć jest to znacząca krytyka, Konrad Tomaszkiewicz, jego brat Mateusz oraz cały zespół głęboko cenią Skyrim. - Na pewno mogą nas nauczyć, jak robić gry z otwartym światem.

- Gdy połączymy naszą wiedzę z poprzednich odsłon serii, powstanie idealne RPG - przekonuje reżyser.

Bracia przyznali, że „wszyscy lubią gry z otwartym światem”, jako przykłady podając Fallout: New Vegas i Assassin's Creed 3.

Wiedźmin 3: Dziki Gon (The Witcher 3: Wild Hunt) ukaże się w 2014 roku na PC i konsole następnej generacji.

Na potrzeby produkcji CD Projekt RED dostosował silnik graficzny, który jest w stanie wygenerować olbrzymie połacie terenu, znane z gier z otwartym światem. Technologia posłuży także do stworzenia futurystycznego RPG Cyberpunk 2077.

Zobacz także