Skip to main content

Sims 4 - jakie dodatki wybrać, najlepsze DLC

Poradnik do rozszerzeń.

The Sims 4 otrzymało całe mnóstwo rozszerzeń i pakietów akcesoriów, ale to tylko fundament zabawy. Jeśli zastanawiasz się, które dodatki kupić, trafiłeś w odpowiednie miejsce.

Kupno wszystkich DLC wiązałoby się z wydaniem niemałej sumy pieniędzy, dlatego w tym poradniku podajemy listę najlepszych dodatków, wraz z krótkim opisem.

DLC do czwartych „simsów” dzielą się na duże dodatki, pakiety rozgrywki, akcesoria oraz kolekcje przedmiotów.


Przejdźd do wybranej sekcji:


Dodatki

Są to najobszerniejsze, ale i najdroższe DLC. Dodają do gry dużo nowej zawartości i funkcji, np. rajską wyspę czy możliwość pójścia na uniwersytet.

  • Cztery pory roku: dodatek w zasadzie obowiązkowy, jeśli planujemy zacząć grać w The Sims 4. O ile pozostałe dodatki wpasowują się bardziej w konkretne gusta różnych odbiorców, to Cztery pory roku drastycznie usprawnia rdzeń rozgrywki, dodając mnóstwo nowych funkcji
  • Psy i koty: pozycja obowiązkowa dla miłośników zwierzaków. Dodatek dodaje do gry czworonożnych milusińskich, z własnymi cechami osobowości. W pakiecie otrzymujemy również nowe miasteczko oraz możliwość prowadzenia kliniki weterynaryjnej
  • Spotkajmy się: o ile dodatek ten nie dodaje wielu nowych mebli, fryzur i ubrań, to znacznie rozszerza możliwości interakcji towarzyskich pomiędzy Simami. Dostajemy również inspirowane Europą miasteczko Windenburg oraz możliwość wypadów na imprezy w klubie.
  • Wyspiarskie Życie: dodatek lubiany jest głównie ze względu na odmienny styl rozgrywki. Gdy w bazowej rozgrywce jesteśmy zmuszani do ciągłego pilnowania budżetu i zaspokajania potrzeb postaci, to wyspiarskie osiedle Sulani zachęca do beztroskiej zabawy, odkrywania tajemnic archipelagu i relaksu.
  • Śnieżna Eskapada: rozszerzenie nie wprowadza wielu nowości, ale warto go wspomnieć przez odmienny w skali całej serii klimat. O ile większość lokacji wprowadzanych w dodatkach bazuje na krajobrazach ameryki czy Europy, to Śnieżna Eskapada zabiera nas do inspirowanego Japonią Komorebi. Znajdziemy tu wiele atrakcji rodem z dalekiego wschodu i pomniejsze usprawnienia rozgrywki.

Pakiety rozgrywki

Pakiety to DLC „średniej” wielkości i z nieco mniejszą ceną. Uzupełniają grę o więcej elementów niż akcesoria, ale mniej niż dodatki, np. rozszerzone funkcje związane z rodzicielstwem czy wampiry.

  • Być rodzicem: dodatek niezbędny dla osób, które rozwijają w grze dużą rodzinę. Rozszerzenie, jak można się spodziewać, znacznie rozwija aspekt wychowania dzieci. Do obowiązków rodzica należy wpajanie latorośli odpowiednich manier i postawy, a efekty tej pracy są łatwo widoczne, gdy dziecko osiągnie pełnoletność.
  • Wystrój marzeń: pozycja obowiązkowa dla gracz, którzy najwięcej czasu spędzają na budowaniu i dekorowaniu domów. Dodaje 140 nowych mebli oraz niemal 60 strojów i fryzur. Dodatkowo zyskujemy dostęp do kariery dekoratora wnętrz i możliwości remontowania starych domów, aby odsprzedać je z zyskiem.
  • Wampiry: świat Simów nigdy nie stronił od zjawisk paranormalnych, a pakiet rozgrywki Wampiry to niezbędny zakup dla osób, lubiących nieco mniej realistyczne podejście do rozgrywki. Możliwość pokierowania krwiopijcą wprowadza wiele nowych interakcji oraz całkowicie odmienia styl gry. Możemy polować na innych simów, aby wypić ich plazmę lub posilać się specjalnymi owocami plazmowymi.
  • Dzień w spa: dodatek ten początkowo był krytykowany za niewielką liczbę wprowadzanych nowości, ale późniejsza, darmowa aktualizacja wprowadziła bezpłatnie dodatkowe mechaniki. Dodatek skupia się na relaksie i pracą nad poprawą swojego samopoczucia. Otrzymujemy dostęp do takich aktywności, jak wizyta w studiu masażu, studiu jogi, wizyta w saunie oraz medytacja.

Akcesoria

Najmniejsze rozszerzenia. To pakiety z nowymi obiektami kosmetycznymi, np. przedmiotami do kupowania i budowania czy ubraniami lub fryzurami oraz dodające pojedyncze mechaniki.

  • Wielkie pranie: dodatek wprowadza do gry rozbudowaną mechanikę prania oraz reakcje simów na to, czy noszą czyste lub zużyte ubrania.
  • Włóczkowe historie: rozszerzenie dodaje mechanikę tworzenia na drutach. Nie jest to jednak bezcelowa czynność, bo wraz z nabieraniem wprawy, nasze postacie mogą stworzyć ubrania, jakie potem założymy na Simów w trybie kreatora.
  • Kompaktowe wnętrza: idealna propozycja dla osób, które cenią sobie skromne apartamenty i chcą maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Dodaje nowy typ parceli - mały dom mieszkalny - oraz chowane łóżko i wielofunkcyjne regały.
  • Moschino: dodatek współpracy z marką ubrań Moschino. Oprócz dziesiątek nowych, licencjonowanych ciuchów, dostajemy również dostęp do kariery fotografa mody.

Kolekcje

Kolekcje to nowy rodzaj rozszerzeń w The Sims 4. Są to najmniejsze DLC, składające się w większości z pakietów tematycznych przedmiotów, które możemy też zakupić pojedynczo we wbudowanym sklepie gry.

  • Wielkie porządki: dodaje odkurzacze i psotne Kurzowe króliczki. Możemy się z nimi zaprzyjaźnić sukcesywnie usuwać nieproszonych gości z domu.
  • Industrialny loft: jeśli lubimy filmy, których akcja dzieje się w nowojorskim Brooklynie, to z pewnością kojarzymy charakterystyczne mieszkania po odnowionych magazynach. Dodatek pozwoli nam stworzyć apartament właśnie w takim stylu.
  • Kwitnące wnętrza: dodatek dla miłośników uprawy roślin. Dodaje wiele ozdobnych krzewów, kwiatów i drzewek do naszych domów.
  • Lotniskowy szyk, Dzielnica mody, Karnawałowa Moda, To były czasy: zestawy ubrań, inspirowane stylizacjami z (kolejno): Korei, Bombaju, Brazylii oraz końcówki lat 90.

Strona główna: Sims 4 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz także