Skip to main content

Star Wars: Battlefront - Wzmocnienia, Pojazdy

Znajdźki na polu bitwy.

Podczas rozgrywki zauważysz porozrzucane na mapie niebieskie ikony. To wzmocnienia oraz pojazdy. Zbierając je, możesz aktywować konkretną moc - lub zasiąść za sterami pojazdu.

Wzmocnienia

W sumie twórcy przygotowali jedenaście wzmocnień - w praktyce dziesięć, gdyż jedno z nich (droid) oferuje identyczne efekty, a tylko inny wygląd w zależności od strony konfliktu.

Działo blasterowe

Możesz rozstawić przed sobą potężne działko stacjonarne. Szybko eliminuje przeciwników, ale ma swoje wady. Przede wszystkim - musisz przy nim stać w miejscu, by strzelać, co czyni z ciebie łatwy cel. Poza tym, działko ma trochę zbyt mały zakres obrotu.

Wieżyczka przeciwpiechotna

Zadaje niewielkie obrażenie, ale robi to automatycznie. Strzela do wrogów znajdujących się w pobliżu. Dobrze ustawić ją za rogiem albo w ciasnym pomieszczeniu.

Pole drużynowe

Aktywuje „bańkę” nad niewielkim obszarem. Mogą się pod nią schronić sojusznicy. Spod ochronnej tarczy nie można jednak strzelać, gdyż zatrzymuje ona także pociski od wewnątrz.

Tarcza służy tylko do ochrony. Wyłącznie Leia może strzelać spod osłony, używając specjalnej zdolności

Wieżyczka przeciwpojazdowa

Przydatny gadżet, szczególnie na leśnej mapie Endor. Schowana między drzewami może uprzykrzać życie kierowcy AT-ST. Atakuje automatycznie po aktywacji.

Odnowienie kart

Jak sama nazwa wskazuje - po aktywacji tego wzmocnienia wszystkie twoje karty natychmiast się odnowią.

Inteligentna rakieta

Najlepsza - właściwie jedyna - broń przeciwpancerna, z której można strzelać na polu bitwy. Dobrze jest jednak także używać jej przeciw piechocie. Celny strzał w grupę wrogów może przynieść efektowny multi-kill.

Atak orbitalny

Po aktywacji postać wyjmie lornetkę. Przyciskiem przycelowania możesz przez nią spojrzeć, by oznaczyć dowolny fragment terenu do ostrzału. Postaraj się przewidzieć położenie wrogów, gdyż pociski zaczną spadać z lekkim opóźnieniem. To śmiercionośna broń, należy rozsądnie wybrać cel.

Atak orbitalny warto zachować, na przykład, na zniszczenie AT-AT

Bomba zbliżeniowa

To nic innego, jak po prostu wybuchowa mina przeciwpiechotna. Przydaje się zawsze - najlepiej ustawić ją przy celu (na przykład droidzie albo radarze, w zależności od trybu). Zawsze jest duża szansa, że ktoś padnie jej ofiarą. Wrogowie mogą jednak dostrzec bombę i zestrzelić ją z daleka.

Imploder termiczny

Najpotężniejszy granat w grze. Wybucha „zasysając” siłą rażenia okolicznych przeciwników do centrum implozji. Ma duży zasięg rażenia. Upewnij się, że rzucasz go w skupisko przeciwników. To także świetny straszak - możesz być pewien, że wrogowie rozbiegną się na wszystkie strony, gdy zauważą imploder, co też można wykorzystać.

Droid R5-D4 / Sonda Viper

Droidy obronne, będące czymś w rodzaju działek. Poruszają się, ale tylko na niewielkim obszarze. Strzelają do przeciwników, którzy podejdą blisko, a także ujawniają ich pozycję na minimapie.

Pojazdy

Fani Battlefielda mogą poczuć się zawiedzeni. W praktyce jedyny pojazd naziemny w Battlefront to AT-ST, jeżeli nie liczyć niemal nieprzydatnego skutera. Przygotowano jednak różnorodne maszyny latające. Wszystkie pojazdy opiszemy poniżej.

AT-AT

Zbierając ikonę AT-AT obsługujesz działa pojazdu. Nie możesz jednak nim kierować, zajmujesz się tylko strzelaniem. Możesz korzystać z ciężkiego działa oraz lekkich blasterów - obydwa są śmiertelne dla piechoty. Możesz też przywołać atak orbitalny na wskazany obszar.

AT-AT dostępny jest tylko w trybie Atak AT-AT.

Obsługując broń AT-AT mamy ograniczone pole widzenia i ostrzału

AT-ST

Miniaturowa wersja AT-AT dostępna w Supremacji i Ataku AT-AT. Porusza się stosunkowo szybko, ale nieco pokracznie. W ciasnych punktach mapy trudno kieruje się tym pojazdem. Trudno też schować się przed ostrzałem wroga.

Oprócz podstawowego blastera masz też dostęp do wyrzutni granatów skutecznej przeciw żołnierzom oraz do rakiet, które dosięgnąć mogą myśliwców.

X-Wing

Podstawowy myśliwiec Rebeliantów. Posiada dwie umiejętności specjalne - tarczę ochronną, która aktywna jest przez kilka sekund oraz (jak każdy myśliwiec) rakietę.

Przytrzymując przycisk przybliżenia widoku namierzasz cel. Po namierzeniu nawet strzały z podstawowego działka są nakierowywane na wrogi statek, a także rakiety.

Pamiętaj, że sam możesz unikać rakiet wykonując uniki (F1, F2, F3 na PC; kierunkowe strzałki krzyżaka na padzie).

TIE Fighter

Podstawowy myśliwiec Imperium. Jest wyposażony w dopalacz, który pozwala szybko przyspieszyć, a także działo jonowe strzelające naprowadzanym pociskiem we wrogi statek.

Namierzanie oraz uniki działają identycznie jak w przypadku X-Winga.

Widok z kokpitu TIE jest niezwykle niepraktyczny

Przechwytujący TIE (TIE Interceptor)

Ulepszona wersja zwykłego myśliwca TIE. Choć posiada identyczne wyposażenie, jest nieco bardziej zwrotny, a obrażenia z podstawowego działka są nieco większe niż w przypadku standardowego TIE.

Śnieżny śmigacz

Snowspeeder dostępny jest wyłącznie w trybie Ataku AT-AT po stronie Rebeliantów na planecie Hoth. Ma podstawowe działko, ale jego rolą jest powalenie kroczącej maszyny bojowej.

By tego dokonać, należy podlecieć blisko AT-AT i wcisnąć przycisk, który wyświetli się na ekranie. Później trzeba utrzymać ikonę myśliwca w kurczącym się polu - to mini-gra, po której wykonaniu przewracamy AT-AT.

A-Wing

Lepszy myśliwiec sił Rebelii. Może zadawać większe obrażenia niż X-Wing, ale posiada takie same dodatkowe wyposażenie. Jest nieco bardziej zwrotny i szybszy.

Sokół Millenium

To „bohater” dostępny tylko w trybie Eskadry. Statek Hana Solo jest bardzo wytrzymały, zadaje duże obrażenia. Oprócz ochronnej tarczy i rakiet, posiada także dopalacz, który pomaga wydostać się z opresji.

Sokół w akcji

Slave I

Także „bohaterski” statek, myśliwiec Boby Fetta w Imperium, dostępny w Eskadrze. Wyposażony jest w działo jonowe, torpedy oraz zakłócacz sensorów, który sprawia, że trudniej go namierzyć.

Skuter repulsorowy

Pojazd dostępny tylko na Endorze dla Imperium. Służy przede wszystkim do transportu, choć jest wyposażony w działko. Lepiej nie korzystać z niego zbyt często, gdyż stajemy się łatwym celem dla Rebeliantów znajdujących się na drzewach.

Następnie: Star Wars Battlefront - Lista broni

Powrót do spisu treści: Star Wars Battlefront - Poradnik, Solucja

Zobacz także