Skip to main content

Star Wars Outlaws ma sporo nawiązań i easter eggów z Gwiezdnych Wojen. Zobaczcie najciekawsze

Boba Fett, Han Solo i inne ciekawostki.

Star Wars Outlaws może się podobać lub nie, ale trzeba Ubisoftowi oddać, że całkiem nieźle oddał w swojej najnowszej grze klimat Gwiezdnych Wojen. Akcja gry dzieje się w trakcie wojny Imperium Galaktycznego z rebeliantami dowodzonymi przez Leię Organę, więc nie brakuje tu licznych nawiązań i easter eggów odnoszących się przede wszystkim do klasycznej filmowej trylogii. Poniżej zebraliśmy te najciekawsze.


UWAGA: niektóre nawiązania odnoszą się do głównego wątku fabularnego, a więc poniższy artykuł zawiera spoilery!


Dom Luke’a Skywalkera

Wśród planet dostępnych w Outlaws znajdziemy kultowe Tatooine. Zapewne jedna z pierwszych myśli zaraz po wylądowaniu na tej pustynnej planecie prowadzi do prostego pytania - czy możemy odwiedzić były dom Luke’a Skywalkera? Jak najbardziej!

Farma wilgoci, na której wychowywał się przyszły Jedi, znajduje się na południowym krańcu mapy, pośrodku sporej równiny. Co prawda miejsce nie odgrywa żadnej istotnej roli w Outlaws, ale za to możemy podsłuchać tam rozmowy dwóch kobiet wspominających wizytę Imperium w tym miejscu, a w zagłębieniu na farmie znajdziemy również datapad z nawiązaniem do zdolności mechanicznych Luke’a.


Jabba i Boba Fett

Jabba i Boba Fett to postacie, którym nie trzeba przedstawiać fanom uniwersum. Pierwszy z nich to oczywiście lider klanu Huttów - organizacji, która odgrywa istotną rolę w Star Wars Outlaws i jest nawet uwzględniona w systemie reputacji. Drugi to legendarny łowca nagród, który pracował dla Jabby.

Obie postaci spotykamy podczas wykonywania misji na planecie Tatooine. Główna bohaterka spotyka się z wodzem Huttów i odbywa z nim rozmowę. Boba Fett jest już bardziej ukryty, a jego występ epizodyczny. Podczas przekradania się przez wentylację w pałacu Jabby musimy zajrzeć w odpowiednim miejscu przez kratki, aby ujrzeć łowcę pochylającego się nad stołem.


Han Solo

W Star Wars Outlaws nie brakuje również nawiązania do ikonicznej postaci odgrywanej przez Harrisona Forda. Jak możecie pamiętać, po Imperium konratakuje Han Solo został dostarczony przez Boba Fetta do Jabby i zamrożony w bryle karbonitu, z którego Solo został oswobodzony dopiero w Powrocie Jedi.

Ponieważ w międzyczasie pałac Jabby odwiedziła główna bohaterka gry, podczas pierwszego spotkania Key z liderem Huttów możemy ujrzeć zamrożonego Hana Solo w przerywniku filmowym.

Kolejnym delikatnym nawiązaniem do postaci Hana Solo jest poza, którą przyjmuje głowna bohaterka podczas oddawania strzałów z blastera. Jeżeli będziemy strzelać bez dokładnego celowania, Kay zacznie nieznacznie unosić wolną dłoń do góry - identycznie jak czynpił to Solo w filmowych częściach Gwiezdnych Wojen.


Lando Calrissian

Kolejną kluczową postacią klasycznej trylogii Gwiezdnych Wojen jest hazardzista Lando Calrissian. Możemy go spotkać tuż po przylocie na planetę Akiva, gdzie odbieramy oddzielną misję poboczną, po zrealizowaniu której Lando staje się jednym z naszych ekspertów. Od tej pory możemy rozwijać zdolności związane z tą postacią. Umiejętności te przydają się podczas gry w sabaka.


Gwiezdny niszczyciel Imperium

Gwiezdne niszczyciele Imperium Galaktycznego to chyba najbardziej kultowe jednostki latające w uniwersum. Równać się mogą z nimi jedynie Gwiazdy Śmierci. W Star Wars Outlaws również nie mogło zatem zabraknąć jednego z nich. Natkniemy się na niego podczas wykonywania jednej z misji głównego wątku fabularnego.


Droidy, wojny klonów, generał Grievous

Mimo że czasy wojen klonów znanych z pierwszych trzech części Gwiezdnych Wojen (według kolejności chronologicznej) dawno minęły z perspektywy bohaterów Star Wars Outlaws, w grze otrzymujemy nie lada nawiązanie do tego konfliktu pomiędzy Republiką a Separatystami.

Otóż przechodząc wątek główny wybierzemy się razem z Gedeekiem do dawnej fabryki droidów, w których tworzone były armie klonów. W fabryce znajdziemy aparatury produkcyjne oraz same droidy, które nigdy nie zostały wykorzystane na polu bitwy. Cała fabryka bardzo przypomina tę z filmu Atak klonów.

Ponadto, w tej samej misji, w której wybieramy się z towarzyszami do wspomnianej fabryki, w przerywniku filmowym nasz przyjaciel ND-5 wspomina nazwisko generała Grievousa. Kolejne nawiązanie do generała naczelnego wojsk Separatystów znajduje się w jednej z szesnastu zaszyfrowanych transmisji, które zbieramy, latając po orbitach planet.


Legendarna planeta Tatooine

Prawdziwą kopalnią nawiązań i easter eggów jest pustynna planeta Tatooine, którą wspominaliśmy już nieco wcześniej. To tutaj wychowywali się Luke i Anakin Skywalkerowie, a więc wiele scen z filmowych trylogii ma miejsce właśnie tam.

Eksplorując Tatooine możemy m.in. odwiedzić legowisko Sarlacca (potwora z Powrotu Jedi) lub napotkać Tuskenów (ludzi pustyni, których zaatakował Anakin Skywalker w Ataku klonów).

Ponadto w grze pojawia się postać niziutkiej Teeki - drobnej istoty, która wystąpiła w Obi-Wan Kenobi, czyli serialu opowiadającym o przygodach byłego mistrza Jedi.

Fani Powrotu Jedi na pewno dobrze pamiętają legendarne starcie z Rancornem, którego również spotkamy podczas wizyty w pałacu Jabby. Kolejnych pomniejszych nawiązań i easter eggów na Tatooine jest naprawdę sporo i warto się rozglądać, aby wyłapywać najdrobniejsze smaczki, jak choćby szturmowców patrolujących ulice miasta Mos Eisley niczym w Nowej Nadziei.


Smutny koniec planety Kijimi

W Outlaws odwiedzimy łącznie pięć planet. Poza dobrze znanym Tatooine, są to jedynie wspominane do tej pory w innych dziełach kultury Akiva oraz Cantonica i zupełnie nowy księżyc Toshara. Ale najbardziej intrygująca wydaje się być historia niepozornej planety Kijimi.

W ramach fabuły gry dowiadujemy się, że ta mroźna planeta to siedziba Klanu Ashigów. Po upadku Imperium Galaktycznego w Powrocie Jedi nastały jednak trudne czasy dla jej mieszkańców. Zwycięzcy Rebelianci nie byli w stanie zaprowadzić na niej porządku i Kijimi została zawładnięta przez złoczyńców i piratów.

Nie dziwi więc, że planeta stanowiła łatwy kąsek dla rodzącego się Najwyższego Porządku znanego z ostatniej trylogii Gwiezdnych Wojen. Okupacja nowej władzy była okrutna i bezwzględna. Jakby tego było mało, w trzeciej części najnowszej trylogii (filmie Skywalker. Odrodzenie) planeta zostaje wysadzona i przez moment na ekranie widzimy jej spektakularny koniec.


Tej postaci nie mogło zabraknąć (uwaga na duży spoiler)

Jest i on... akcja gry dzieje się podczas okresu świetności Imperium Galaktycznego, a konkretnie po filmowej części Imperium Kontratakuje. Co prawda w grze nie ujrzymy samego Imperatora Palpatine’a, ale w dwóch przerywnikach występuje jego wierny sługa - Darth Vader.

Spotykamy go jednak pod koniec gry, gdy kontaktuje się z głównym antagonistą gry - Sliro. Najpierw przed finałowym epizodem głównego wątku fabularnego, a następnie w trakcie epilogu, który wyjaśnia dalsze losy bohaterów Outlaws.

Spis treści: Star Wars Outlaws - Poradnik, Solucja

Zobacz także