Starfield zaoferuje zróżnicowane środowiska. Fani interpretują słowa Bethesdy
Zamieszanie z włoską gramatyką.
W grach korzystających z proceduralnego generowania terenów jak Elite: Dangerous czy No Man's Sky światy najczęściej składają się z pojedynczego biomu i jeśli widzieliśmy choćby wycinek danej planety, to widzieliśmy praktycznie wszystko, co ma do zaoferowania. Tymczasem fani wyczekujący Starfield trafili a wskazówki, że w nadchodzącej grze Bethesdy obce krajobrazy będą bardziej złożone i zaoferują większą różnorodność.
„W Starfield każda planeta będzie miała unikalne biomy. Flora i fauna, które znajdziesz, będzie odzwierciedlać ich cechy” - czytamy na Twtterze włoskiego oddziału Bethesdy.
Gracze dopatrzyli się wskazówki w cytowanym powyżej poście włoskiego oddziału Bethesdy. Powodem dyskusji na forach internetowych jest użycie w opisie słowa „każda” oraz posłużenie się liczbą mnogą w słowie „biomy”. Co prawda włoscy fani wyjaśnili, że w tym przypadku słowo „biomy” zawsze będzie pojawiało się w liczbie mnogiej, ale internauci nadal nie wierzą, że każda z 1000 planet będzie miała unikalne środowisko.
Forumowicze na Reddicie szybko doszli do wniosku, że najprawdopodobniej chodzi o „unikalne mieszanki środowisk na każdej z planet”, ponieważ stworzenie 1000 różnych biomów byłoby dla twórców zbyt czasochłonne. Co innego przygotowanie kilku czy kilkunastu rodzajów środowisk, które można później łączyć i mieszać w dowolny sposób dla uzyskania niepowtarzalnych efektów.
Zwykle wygląda to tak, że pustynna planeta w całości pokryta jest piaskiem, a lodowa - wieczną zmarzliną i nie ma tu wiele różnorodności. Rzeczywistość jest znacznie bardziej złożona i wystarczy spojrzeć na naszą rodzimą Ziemię, by zobaczyć, że nawet na tak niewielkim obszarze, jak terytorium Polski, można trafić na bardzo zróżnicowane środowiska - od zaśnieżonych gór, przez mgliste lasy po tereny podmokłe i aglomeracje miejskie.
Jeśli fani mają rację, to lądując na jednej planecie w Starfield moglibyśmy trafić zarówno na pustynie, jak i kosmiczne lasy czy zmarznięte wyżyny. Przykłady różnych biomów możemy zobaczyć na pierwszym materiale z rozgrywki, który opublikowano w czerwcu. Także w ostatnim filmie z serii Q&A widać planetę, która zdaje się zawierać zróżnicowane środowiska.