Skip to main content

The Boys, sezon 3 - zakończenie: co się wydarzyło, wyjaśnienie

Konflikt Chłopaków z superbohaterami eskaluje.

Serial „The Boys” powraca w czerwcu z nowym sezonem. Przed seansem warto przypomnieć sobie, co wydarzyło się w poprzednich odcinkach, zwłaszcza że finał trzeciego sezonu mocno zmienił oblicze świata „Chłopaków”. W tym miejscu przypominamy i wyjaśniamy zakończenie 3. sezonu „The Boys”.

UWAGA NA SPOILERY: Jak wskazuje tytuł strony, zamieszczamy tutaj informacje o fabularnych szczegółach serialu. Jeśli nie chcesz ich poznać, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Możesz też przejść do działu filmy i seriale lub na stronę główną serwisu i przeczytać codzienną dawkę informacji ze świata gier, seriali i filmów.


Na tej stronie:


W jakim miejscu kończą Billy Rzeźnik, Starlight i Chłopaki

Trzeci sezon obfitował w konflikty i sprzeczki w obozie Chłopaków. Stawiający na taktykę spalonej ziemi i coraz radykalniejszy w swoich czynach Billy Rzeźnik zraził do siebie Francuza i Cyca, a także stracił zaufanie Ryana, któremu obiecywał wcześniej ochronę przed Homelanderem. Aby móc stawić czoła Homelanderowi, zdecydował się odnaleźć uznanego za zmarłego potężnego superbohatera, Soldier Boya. Zaczął też zażywać V24 - serum stworzone przez Vought, dzięki któremu zyskiwał nadprzyrodzone moce na 24 godziny. Niestety V24 okazało się mieć skutki uboczne: zbyt częste przyjmowanie go mogło doprowadzić do śmierci. Rzeźnikowi, który zażył serum kilkukrotnie, zostało od 12 do 18 miesięcy życia. W finale sezonu Billy godzi się z resztą ekipy, lecz na jej zaufanie będzie musiał jeszcze zapracować.

Związek Hughiego i Annie został nieco nadszarpnięty, lecz ostatecznie para pogodziła się ze sobą. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Francuza i Kimiko. Cycuś za to rozstał się z żoną

Starlight decyduje się odejść z Siódemki i opowiedzieć światu prawdę o przewinieniach Homelandera. W prowadzonej na żywo transmisji ujawnia prawdę o dokonanych przez niego i Soldier Boya morderstwach, a także kłamstwach Vought. Aby potwierdzić swoje słowa, manipuluje Homelanderem, aby ten przyznał się do winy, potajemnie transmitując jego słowa na żywo. Dzięki temu zyskuje spore poparcie społeczeństwa, którego część jawnie sprzeciwia się działaniom Vought, a także protestuje przed siedzibą firmy. Bohaterka porzuca swój przydomek i przyłącza się do Chłopaków.


Co planują Victoria Neuman i Homelander

W trzecim sezonie dowiadujemy się nieco więcej o Victorii Neuman. Manipulująca przepływem krwi i wysadzająca głowy kongresmenka wychowała się w sierocińcu i została adoptowana przez szefa Vought, Stana Edgara. Okazuje się więc, że jej polityczne działania, mające w teorii ukrócić samowolkę superbohaterów, były tak naprawdę kontrolowane przez Edgara.

Zarówno Chłopaki, jak i Homelander dowiadują się, że Victoria posiada moce. Aby nie stracić dobrego imienia i móc uchronić swoją córkę, kongresmenka decyduje się pójść na układ liderem Siódemki. Dzięki jej działaniom Stan Edgar ustępuje ze stanowiska, a pełnię władzy nad firmą przejmuje Homelander.

Victoria pomaga Homelanderowi przejąć władzę w Vought i odnaleźć syna. On za to dostarcza jej serum V dla jej córki, a także pozbywa się jej konkurenta do roli wiceprezydenta

Najpotężniejszy z superbohaterów przestaje trzymać język za zębami, otwarcie mówiąc podczas wywiadów i konferencji o swojej wyższości nad pozbawionymi mocy ludźmi. Krytykuje dotychczasowe, mające na celu utrzymanie grzecznego wizerunku działania Vought i stawia kontrowersyjne tezy, zyskujące poparcie części społeczeństwa - zwłaszcza mężczyzn w średnim wieku, pochodzących z mniejszych miejscowości. Zwolennicy Homelandera nie wierzą w doniesienia przekazane przez Starlight, a także wchodzą w konflikt z jej poplecznikami. Napięcia polityczne, związane z działalnością superbohaterów, zaczynają rosnąć.

Rzeźnik zawiódł Ryana. Czy chłopak pójdzie teraz w ślady Homelandera?

Homelander pomaga Victorii Neuman w budowaniu politycznej kariery. Zleca Deepowi zabicie potencjalnego przyszłego wiceprezydenta, aby Neuman mogła zająć jego miejsce. Wyraża też poparcie dla kandydata na prezydenta, Dakota Boba, w którego sztabie pracuje Victoria. Tym samym otwiera jej drogę do zostania wiceprezydentką.

W zamian za pomoc polityczka pomaga Homelanderowi odnaleźć Ryana. Chłopak, zawiedziony postawą Billy'ego, decyduje się odejść ze swoim biologicznym ojcem. W ostatniej scenie sezonu widzimy, jak podczas protestów pod siedzibą Vought jeden ze zwolenników Starlight rzuca w chłopca puszką. Homelander zabija go na miejscu, co spotyka się z aplauzem jego zwolenników. Superbohater dostrzega, że jego brutalne działania spotykają się z akceptacją, dzięki czemu może pozwolić sobie na znacznie więcej, niż dotychczas. Na twarzy Ryana pojawia się delikatny uśmiech, co może sugerować akceptację dla dokonywanej przez ojca przemocy.


Czy Queen Maeve i Soldier Boy żyją

Fabuła trzeciego sezonu toczyła się w dużej mierze wokół postaci Soldier Boya. Ten potężny superbohater został w latach osiemdziesiątych porwany i zahibernowany przez Rosjan. Billy Rzeźnik upatrywał w odnalezieniu go szansy na pokonanie Homelandera, który, jak się później okazało, jest synem Soldier Boya. Gdy doszło do ostatecznej konfrontacji, Soldier uderzył Ryana, przez co zarówno Billy, jak i Homelander zwrócili się przeciwko niemu.

Soldier Boy i Maeve powrócą, lecz czeka ich dłuższa przerwa. Nie wiemy, czy zobaczymy ich już w 4. sezonie

Tracący przewagę Soldier Boy postanowił wyzwolić potężną falę energii, która mogłaby zagrozić znajdującym się wokół Chłopakom, Starlight i Ryanowi. Maeve wypchnęła go przez okno i wyskoczyła razem z nim. Wyzwolona przez niego energia pozbawiła ją mocy. Według przekazu medialnego oboje zginęli. Maeve uznano za bohaterkę narodową, a Soldier Boya przedstawiono jako antagonistę, który przeszedł na stronę Rosjan.

Uznana za zmarłą Maeve postanowiła wyjechać ze swoją dziewczyną Eleną i wieść spokojne życie na ranczu. Soldier Boy trafił zaś w ręce założycielki projektu „Chłopaki”, Grace Mallory, i został ponownie zahibernowany. Według zapewnień showrunnera, Erica Kripke, bohaterów tych nie zobaczymy w najbliższym czasie, ale pojawią się jeszcze w serialu.


Jak potoczyły się losy pozostałych członków Siódemki

Homelander wprowadził w Vought rządy terroru, żelazną ręką sprawując pieczę nad działaniami Ashley, Deepa i A-Traina. Dysponujący wodnymi mocami superbohater jest notorycznie upokarzany przez swojego lidera, lecz nie sprzeciwia mu się, aby zachować przywróconą mu pozycję członka Siódemki.

A-Train zaczyna odczuwać coraz więcej wyrzutów sumienia i czuje się coraz gorzej w korporacyjnej maszynce Vought. Pragnie robić więcej dla czarnoskórej społeczności. Sprawy jednak nie toczą się po jego myśli. A-Train zabija rasistowskiego superbohatera, Blue Hawka, doznając w tym samym czasie zawału. W szpitalu dowiaduje się, że uratowano go dzięki przeszczepowi serca. Dawcą okazał się, o ironio, zabity przez niego Blue Hawk.

Black Noir to z pewnością najbardziej tajemnicza postać w serialu. Do 3. sezonu nie wiedzieliśmy o nim praktycznie nic

Trzeci sezon pozwala nam lepiej poznać przeszłość Black Noira. Najbardziej tajemniczy członek Siódemki za młodu należał do dowodzonej przez Soldier Boya drużyny, noszącej nazwę Odwet. Lider notorycznie znęcał się wówczas nad Noirem. Już w latach osiemdziesiątych Vought planowało pozbycie się problematycznego Soldier Boya, prosząc Noira i resztę Odwetu o unieszkodliwienie go. Podczas walki Noir zostaje dotkliwie raniony, co skutkuje oszpeceniem i utratą pewnych zdolności umysłowych, w tym mowy. Gdy zamaskowany heros usłyszał, że jego gnębiciel powrócił, początkowo się przeraził, lecz w końcu zebrał siły i zaproponował Homelanderowi wspólne zabicie go.

Homelander dowiedział się, że Black Noir od początku znał prawdę o tym, kto jest jego ojcem, a także, że Soldier Boy wciąż żyje. Zawiedziony tym, że Noir przez lata zatajał przed nim ten fakt, postanowił pozbawić go życia. Nie oznacza to jednak końca Noira w Siódemce. Jako że jego tożsamość nie była publicznie znana, w czwartym sezonie ktoś inny przywdzieje jego kostium. W kolejnych odcinkach zobaczymy też kilku nowych członków Siódemki, która mocno zradykalizowała się pod rządami Homelandera.


Co się wydarzyło w serialu „Gen V”

„Gen V” to spin-off „The Boys”, którego akcja rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z 3. i 4. sezonu. Opowiada on o grupie obdarzonych mocami nastolatków, uczących się na Uniwersytecie Godolkin, jedynym w USA college'u dla superbohaterów. W „Gen V” dowiadujemy się, że istnieje wirus, który pozbawia superbohaterów życia, a dla osób bez mocy jest on nieszkoldliwy. Wirus ten trafia w ręce Victorii Neuman.

Wydarzenia z „Gen V” mogą mieć wpływ na to, co zobaczymy w 4. sezonie „The Boys”

W finale 1. sezonu „Gen V” dwójka bohaterów, Sam i Cate, rozpoczęła masakrę na kampusie, a pozostała część głównych bohaterów próbowała ich powstrzymać. Ostatecznie Sam i Cate zostali ukazani przez Vought jako Obrońcy Godolkina, którzy zapobiegli dalszemu przelewowi krwi, a próbujący ich zatrzymać przyjaciele zostali uwięzieni. W zwiastunie 4. sezonu „The Boys” widzimy oboje Obrońców Godolkina, lecz nie wiemy, jak dużą rolę odegrają oni w fabule serialu.

Zobacz także