The Crew 2 - poradnik na start
Jak grać, by wygrywać.
Witamy w poradniku do gry The Crew 2, w którym znajdziecie sporo przydatnych informacji związanych z rozgrywką. Znajdziecie w nim porady ogólne oraz odpowiedzi na często powtarzające się pytania, zwłaszcza u osób rozpoczynających swoją przygodę z tytułem.
Sequel ponownie pozwala eksplorować teren Stanów Zjednoczonych - od Nowego Jorku do Los Angeles. Nowością jest wprowadzenie łodzi motorowych oraz samolotów, do których możemy przesiąść się błyskawicznie, nawet w trakcie jazdy inną maszyną.
The Crew 2 pozwala też łączyć się w ekipy ze znajomymi, by współpracować i rywalizować w różnych wyzwaniach. Samotna rozgrywka jest oczywiście możliwa i nie przysparza żadnych problemów.
The Crew 2: początek gry i rodzaje zawodów
W pierwszej części poradnika koncentrujemy się na tym, co może stanowić największy problem w momencie rozpoczęcia zabawy z The Crew 2. Początkowo tytuł może bowiem nieco przytłoczyć dynamiczną atmosferą i ogromem aktywności, jakich może podjąć się gracz. Omawiamy także rodzaje zawodów i zadań dodatkowych, jakie występują w grze.
The Crew 2: rozwój, postępy i świat
W drugiej części poradnika objaśniamy, w jaki sposób można ulepszać pojazdy oraz zdobywać do nich nowe części. Jest to dość ważne, ponieważ im mocniejsze maszyny posiadamy, w tym trudniejszych zawodach możemy brać udział. W dziale tym omówiliśmy również sposoby awansowania na kolejne poziomy popularności i opisaliśmy elementy związane z mapą oraz robienie fotografii.
Porady ogólne do The Crew 2
W The Crew 2 najważniejszą rolę, oprócz samych wyścigów i konkurencji, odgrywają popularność oraz pieniądze. Pierwsza umożliwia odblokowywanie nowych trybów zabawy, a pieniądze, zwane w grze bucksami, umożliwiają dokonywanie zakupów nowych, lepszych pojazdów. Zarówno popularność, jak i bucksy zdobywa się głównie przez osiąganie wyznaczonych celów w wyścigach i różnych zawodach. Drugim dobrym sposobem na ich pomnażanie jest robienie zdjęć, co zostało opisane dokładniej w drugiej części poradnika.
Pamiętaj, że przed zakupem danej maszyny możesz odbyć jazdę próbną i sprawdzić w ten sposób niemal dowolny pojazd dostępny w grze. Wystarczy w menu przejść do katalogu, gdzie znajdziesz wszystkie marki. Stamtąd wybierz, który wehikuł chcesz przetestować, a potem skorzystaj z tej opcji.
Pamiętaj, że The Crew 2 oferuje możliwość korzystania z dodatkowego przyspieszenia (nitro). Jego poziom jest widoczny w lewym dolnym rogu ekranu, na prawo od wskaźnika szybkości. Korzystaj z niego, jeśli chcesz szybko dotrzeć do uciekających przeciwników lub lepiej wykorzystać elementy otoczenia np. do dłuższego wybicia się podczas najechania na wyskocznię. Poziom nitro odnawia się po pewnym czasie automatycznie.
Podczas wyścigów warto wspomagać się minimapą, znajdującą się w prawym dolnym narożniku ekranu. O ile w wyścigach drogowych pojawiają się czasami oznaczenia pokazujące, gdzie należy jechać (chociaż czasami i tutaj ich brakuje), tak na przykład w offroadach jedziemy często po bezdrożach bez żadnych znaków. W jednym i drugim przypadku dobrze jest rzucić okiem na mapę, która pokazuje punkt, do którego mamy dotrzeć.
W trakcie swobodnej eksploracji świata możesz w dowolnej chwili, błyskawicznie zmienić pojazd, którym sterujesz. Przełączasz się zawsze między samolotem, łodzią motorową lub autem, a konkretnie między ulubionymi pojazdami, które oznaczasz w hangarze. Aby to uczynić wystarczy wcisnąć odpowiedni klawisz (1-3 na PC lub wciśnięcie prawego analoga na PS4 / XO).
The Crew 2 oferuje zabawę zarówno dla jednego gracza, jak i wspólną rozgrywkę ze znajomymi. Warto wiedzieć, że różnica nie ogranicza się w takim przypadku do samej rozgrywki. Jeśli w trybie jednoosobowym podczas wyścigu nie spełnisz odpowiedniego warunku (np. nie zajmiesz miejsca w pierwszej trójce), to nie otrzymasz żadnej nagrody. Inaczej jest w grze ze znajomymi - w takim przypadku wystarczy, że jeden z graczy ukończy wyścig, a ty otrzymasz nagrodę pieniężną nawet, jeśli będziesz ostatni.
System ulepszenia pojazdów w The Crew 2 opiera się na częściach, które otrzymujesz po wypełnieniu celów danego wyścigu lub aktywności. Części zawsze są generowane losowo i dzielą się na cztery rodzaje (zwykłe, niezwykłe, rzadkie i epickie). Warto wiedzieć, że części pozwalają nie tylko podnieść statystyki pojazdu, ale niektóre z nich oferują różne bonusy (np. możliwość dłuższego używania nitro). Więcej informacji na temat dodatkowych bonusów pojawi się po najechaniu na daną część w hangarze.